DomekIOgrodek.pl
Zdjęcie poglądowe

Zdjęcie poglądowe / Unsplash.com / Alex Sawyer

Znalazł w domu pytona królewskiego

11 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Katarzyna Augustyniak

Udostępnij:

Wąż był w jego mieszkaniu na 10. piętrze. Pewien mężczyzna z miasta Szolnok we wschodniej części Węgier wrócił do swojego mieszkania i spotkał się oko w oko z pytonem królewskim. O tym zdarzeniu poinformował w poniedziałek portal regionalny szoljon.hu. Trzeba przyznać, że w tej niecodziennej i przerażającej sytuacji mężczyzna zachował się bardzo rozsądnie i odpowiedzialnie. Zachował zimną krew i zadzwonił na policję. A co w oczekiwaniu na służby zrobił z wężem?

Wąż był w jego mieszkaniu na 10. piętrze. Najprawdopodobniej uciekł komuś szybem wentylacyjnym

Wąż to jedno z tych zwierząt, które nie pozostaje dla wielu osób neutralne. Najczęściej albo się ich panicznie boimy, albo jesteśmy ich wielkimi miłośnikami. Coraz więcej osób decyduje się na hodowlę węży w domu. Niestety, wiąże się to z ewentualnym niebezpieczeństwem dla sąsiadów. Bo co wtedy, gdy wąż nam ucieknie?

Pewien mieszkaniec wschodniej części Węgier wrócił do swojego mieszkania na 10. piętrze i zastał tam pytona królewskiego. Nietrudno wyobrazić sobie jego zaskoczenie. Co w tej sytuacji zrobił? Okazuje się, że przy pomocy szczotki zagonił węża do wiadra, a następnie zadzwonił na policję.

Panele

Jak usunąć rysy z paneli?

CZYTAJ DALEJ

Pytony królewskie można hodować bez zezwolenia

Kiedy na miejscu zjawiła się policja, poinformowała o zdarzeniu eksperta od dzikich zwierząt. Specjalista orzekł, że najprawdopodobniej wąż uciekł ze źle zamkniętego terrarium i przedostał się do innego mieszkania szybem wentylacyjnym.

Nasuwa się pytanie, czy w sprawie zostało wszczęte jakiekolwiek postępowanie i ktoś poniesie za to odpowiedzialność. Cóż, okazuje się, że nie. Jak stwierdził specjalista, pytony królewskie to bardzo popularne węże i do ich hodowli nie są potrzebne żadne zezwolenia. Pyton zostanie teraz poddany badaniom, a później będzie umieszczony w ogrodzie zoologicznym.

Zgodnie z radami ekspertów, gdy znajdziemy się w podobnej sytuacji, powinniśmy z bezpiecznej odległości zrobić wężowi zdjęcie, a następnie jak najszybciej zawiadomić służby i ekspertów.

Co zrobić, gdy ucieknie nam wąż?

No właśnie, taka okoliczność może nas spotkać, gdy jesteśmy hodowcami węży, a przecież nie chcemy narażać naszych sąsiadów na niepotrzebny stres. Po pierwsze, gdy zobaczymy, że naszego pupila nie ma w terrarium, powinniśmy pozamykać wszystkie okna i drzwi w domu. Później zaczynamy właściwe poszukiwania. Od czego? Od dokładnego sprawdzenia terrarium. Węże są na tyle zwinne, że mogą zakopać się choćby w piasku.

Gdy jesteśmy pewni, że węża nie ma w terrarium, powinniśmy zacząć przeczesywać całe mieszkanie. Węże najchętniej lokują się w ciasnych, ciepłych. ciemnych i wilgotnych miejscach. Stąd najbardziej prawdopodobne miejsca ich kryjówki to: kuchnie, łazienki, doniczki z kwiatami, kaloryfery, rury grzewcze.

Warto też w jakiś sposób zwabić węża, np. wystawieniem klatki z myszą w łatwo dostępnym miejscu i zabezpieczenie jej tak, by wąż nie mógł z niej wyjść. Kolejny sposób to ustawienie źródeł ciepła w osłoniętych miejscach mogących być dobrą kryjówką. Jak czytamy forum wazzbozowy.fora.pl, jeden z hodowców zasugerował, by rozsypać w pomieszczeniach mąkę: przy zamkniętych drzwiach możemy określić, w jakim pomieszczeniu się znajduje.

Jeden z internautów stwierdził, że najlepszą porą na szukanie węża jest noc: czatowanie z latarką, w nocy gdy w mieszkaniu jest cicho i spokojnie, mamy największe szanse na przyłapanie węża na spacerach.

Jeśli jesteśmy też hodowcami gryzoni, czy innych zwierząt, dla których wąż stanowiłby zagrożenie, najlepiej je zabezpieczyć!

Źródło: msn.com, wazzbozowy.fora.pl

Katarzyna AugustyniakAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Dwa tygodnie na zgłoszenie do 38. Konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”

Czytaj więcej >

Aktualności

Podczas prac w ogrodzie znalazła granaty i pociski

Czytaj więcej >

Aktualności

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. Od 1 lipca wielu z nas czeka nowy obowiązek

Czytaj więcej >
szafka

Aktualności

Kobieta kupiła używaną szafkę nocną. Zawartość ją zaskoczyła

Czytaj więcej >

Aktualności

Znaleźli w domu żmiję. Na miejsce przyjechała straż pożarna

Czytaj więcej >

Aktualności

Znaleźli w swoim domu skorpiona

Czytaj więcej >