Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Salon > Zwykłą folią aluminiową naprawiam pilot od telewizora - nawet jeśli nie mam odpowiednich baterii
Kamil Świętek
Kamil Świętek 14.07.2023 11:58

Zwykłą folią aluminiową naprawiam pilot od telewizora - nawet jeśli nie mam odpowiednich baterii

Pilot od telewizora
Kadr z filmu pochodzi z kanału I-Yuan Chiang-江易原 na YouTube, Canva/danny4stockphoto

Znacie to? Zawsze wtedy, kiedy najbardziej go potrzebujemy, w nim wysiadają baterię. Parokrotnie pilot od telewizora odmówił mi posłuszeństwa podczas rodzinnej wizyty. Nie jest to najlepsza pora na szukanie baterii. Na szczęście mam na to sposób.

Jak doraźnie naprawić pilot od telewizora?

Od czasu, kiedy pierwszy raz pilot od telewizora przestał funkcjonować w najmniej oczekiwanym momencie, staram się regularnie wymieniać w nim baterie. Niestety bywa i tak, że mimo moich najszczerszych chęci, zapomnę czasem tego zrobić.

W kryzysowych momentach naprawiam pilot od telewizora domowymi sposobami, które pozwalają mi na używanie go jeszcze przez jakiś czas. Kiedyś pokazałem ten patent rodzinie. Byli nie małym szoku, a ja zostałem okrzyknięty mianem rodzinnej złotej rączki.

Zapewne zastanawiacie się, co to za magiczny patent. Otóż pilot od telewizora naprawiam za pomocą folii aluminiowej i dzisiaj objaśnię Wam, jak to robię.

Rozsypałam na materacu produkt za 2 zł. Żółte plamy zniknęły, a materac wygląda jak nowy Zawieś na oknie, a muchy nie wlecą już do domu. Ten trik podbija Internet

Jak doraźnie naprawić pilot od telewizora za pomocą folii aluminiowej?

Nie zawsze mamy pod ręką baterię, która idealnie pasowałaby do rozładowanego pilota. Zwykle pilot od telewizora zasilany jest bateriami AA, bądź AAA. Jeśli jednak nie mamy pod ręką odpowiedniej baterii, trzeba nieco pokombinować.

Aby naprawić pilot od telewizora za pomocą folii aluminiowej, potrzebujemy naprawdę niewiele zdolności manualnych. Wystarczy złożyć folię aluminiową w mały kwadrat, tak aby zmieścił się w przestrzeni pomiędzy bateriami. Następnie należy ją włożyć w miejsce na baterię po stronie sprężynki.

Kostka powinna dotykać również baterii, którą zamontujecie w pilot od telewizora. Będzie ona pełniła funkcję mostku przewodzącego. Prawda, że proste? Wypróbujcie ten paten u siebie i zobaczcie miny Waszej rodziny i znajomych.

Pilot od telewizora.png
Canva/SeanPavonePhoto, Getty Images

Folia aluminiowa naprawi nie tylko pilot od telewizora

Folia aluminiowa ma szereg innych nietypowych zastosowań. Poza tym, że naprawia pilot od telewizora, może także przeciwdziałać elektryzowaniu się ubrań w pralce, pomóc Ci doczyścić przypalone naczynia, czy wspomagać przeciwdziałanie zarysowaniom paneli w salonie, jeśli tylko podłożysz ją pod krzesła.

Drodzy Czytelnicy, osobiście jestem zachwycony wielozadaniowością folii aluminiowej. W jaki jeszcze sposób ją wykorzystujecie? Znaliście patent na niedziałający pilot od telewizora? Koniecznie podzielcie się w komentarzach Waszymi doświadczeniami.

Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10