Woda z kranu w Polsce słynie z dobrej jakości - jest ona filtrowana i uzdatniana, a w rezultacie bezpieczna i zdatna do picia. Niestety, bywają wyjątki od tej reguły.Zdarza się, że monitorowane próbki wody wykazują przekroczenie dopuszczalnych parametrów, w tym ilości bakterii. Powoduje to wyłączenie wody ze spożycia. Taki właśnie komunikat wystosował sanepid dla wybranych miast. Gdzie nie wolno pić wody?
Oszczędność wody to jedna z najważniejszych kwestii związanych z ochroną środowiska. Zasoby wody na naszej planecie kurczą się z roku na rok, a warto wiedzieć, że jedynie 3% wszystkich wód na Ziemi to wody słodkie.Wiąże się z tym jeszcze jedna kwestia, którą dostrzegamy na co dzień, mianowicie koszty wody. Te ciągle rosną, dlatego tym bardziej warto szukać sposobów na oszczędności. Jest na to jeden patent.
Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed tak zwanymi wiecznymi chemikaliami, które znajdują się w wodach podziemnych. Co oznacza ten termin?Jakiś czas temu zmieniła się klasyfikacja wód w naszym kraju. Trochę inaczej wygląda też badanie wody pod kątem niebezpiecznych substancji. PIG-PIB kładzie większy nacisk na wykrywanie zanieczyszczeń syntetycznych.
Styczeń to okres przyjmowania księdza po kolędzie. Chociaż doskonale wiemy, jak przygotować się na taką wizytę duchownego, zagwozdką jest dla nas często to, jak po odwiedzinach duszpasterskich posprzątać.Dlaczego to takie trudne? Głównym problemem zawsze jest zutylizowanie wody święconej. Co prawda możemy trzymać ją we flakoniku, ale czy jest to najlepsze rozwiązanie? W tym artykule podpowiemy Wam, co zrobić z wodą święconą pozostałą po kolędzie.
Picie wody może bardzo pozytywnie wpłynąć na nasz organizm. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu. Przez nieodpowiednie nawodnienie może boleć nas głowa, a nasze ciało robi się opuchnięte. Jednak czy wszystkie rodzaje wody są dla nas dobre?Wodę znajdziemy w sklepach, ale możemy też korzystać z tej, która leci z kranów w naszych domach. Stan wody w Polsce jest na tyle dobry, że bez przeszkód możemy pić kranówkę. Sporo osób przed jej wypiciem ją zagotowuje. Czy to dobre rozwiązanie?
Wielu z nas obawia się wody z kranu. Często pachnie chlorem lub zostawia paskudny osad na kubkach, w których pijemy kawę i herbatę. Wiele osób jednak pije wodę bezpośrednio z wodociągów.Używasz wody z kranu do gotowania i picia? Inspektorat Sanitarny stawia sprawę jasno. Musisz o tym wiedzieć.
W Familiadzie padają pytanie ze wszystkich możliwych dziedzin. Program cieszy się od wielu lat ogromną popularnością. W związku z tym postanowiono przygotować zagadkę nie tylko dla osób biorących udział w rozgrywce pokazywanej na TVP, ale również dla internautów. Tym razem pytanie dotyczyło kategorii dom. Choć wydawało się dosyć proste, padły zadziwiające odpowiedzi.
Jest praktycznie w każdej umywalce, ale wiele osób nie wie, do czego służy. Możemy spotkać się z nim też w wannie. Okazuje się, że otwór w zlewie nie jest ozdobą. Do czego więc służy?Otwór w zlewie czasem wydaje się bezużyteczny. Na dodatek może być źródłem przykrego zapachu, jeśli o niego nie zadbamy. Moglibyśmy się go pozbyć, gdyby nie to, że w rzeczywistości chroni naszą łazienkę.
Coraz wyższe rachunki sprawiają, że zaczynamy szukać oszczędności. Wiele urządzeń domowych może pobierać za dużo energii lub wody, kiedy źle ich używamy. Jak zaoszczędzić na wodzie zmieniając sposób, w jaki robimy pranie?Kiedy robimy pranie w nieekonomiczny sposób, pralka nie tylko pobiera więcej wody, ale też zużywa więcej energii. Podobnie lodówka zużywa więcej prądu, jeśli w jej wnętrzu zaczyna gromadzić się szron. Tymczasem dosłownie kilka zmian wystarczy, aby nasze rachunki się zmniejszyły.
Ceny wciąż rosną. Wielkimi krokami zbliża się przerażający sezon grzewczy. Zaoszczędzić możemy na wodzie. Jak to zrobić? Ciekawym sposobem na zmniejszenie rachunków jest zmodyfikowanie spłuczki w toalecie.Spłuczka w toalecie pobiera naprawdę sporo wody. Jednak możemy to zmienić w prosty sposób. Będzie potrzebna butelka plastikowa, która sprawi, że już niedługo rachunki będą mniejsze.
Pod koniec lipca w Zielonej Gorze w Przylepiu wybuchł pożar. Zapaliło się składowisko odpadów. Okazuje się, że po badaniach wykryto, że w okolicy znacząco przekroczone są normy niebezpiecznych substancji.Samorząd apeluje o usunięcie i zabezpieczenie składowiska, które spłonęło w lipcu. Jakie trujące związki wykryto? Wyjaśniamy poniżej.
Od momentu podania do mediów informacji o wykryciu w podkarpackich wodociągach legionelli, coraz więcej osób obawia się o swoje zdrowie. Czy słusznie? Ostrożności nigdy za wiele, ale nie ma powodów do paniki.Sytuacja skażonej wody wydaje się pod kontrolą. Nie mniej jednak nie należy bagatelizować jakiegokolwiek komunikatu o wykryciu bakterii legionelli w wodzie z Waszego regionu. Dlatego też w tym artykule przedstawimy Wam, w jaki sposób wykryć, czy woda w Waszym domu nie jest skażona.
Oszczędzanie pieniędzy to bardzo ciekawa kwestia w życiu każdego gospodarstwa domowego. Staramy się montować możliwe ekonomiczne źródła ogrzewania, korzystamy z energii odnawialnej, budujemy zero emisyjne domy, nie zwracając uwagi na to, że oszczędności możemy poszukać dosłownie wszędzie.Nie inaczej jest z tytułową wodą. Odmawiamy sobie długich relaksujących kąpieli, a mimo to do picia zamiast wody z kranu kupujemy wodę butelkowaną. Czy ma to sens? Wedle ekspertów kompletnie nie, co w tym artykule Wam udowodnimy.
Deszczówka to jedna z najlepszych wód do podlewania naszego ogrodu. Jest nie tylko darmowa, ale również bogata w wiele mikroelementów, których potrzebują nasze rośliny. Zdecydowanie warto ja zbierać, tym bardziej, gdy możemy otrzymać dofinansowanie do deszczówki.Jak zdobyć dofinansowanie do deszczówki? Tym zajmiemy się w poniższym artykule. Jeśli tylko spełnicie odpowiednie wymagania, możecie liczyć na potężne dopłaty. Warto zapoznać się z wytycznymi na dofinansowanie do deszczówki.
Słyszeliście o zakażeniach legionellą? Jeśli nie, to koniecznie zapoznajcie się z treścią tego artykułu. Sprawa jest bardziej poważna, niż mogłaby się wydawać. Specjaliści badają, jak mogło dojść do skażenia wody.Legionella to groźna dla zdrowia i życia ludzkiego bakteria, która może przenikać do wody. Jak się okazuje, wykryto ją w wodociągach w niektórych województwach w Polsce. Czy mamy do czynienia z epidemią?
Nawet jeśli bardzo staramy się dbać o czajnik, po jakimś czasie i tak musimy porządnie wyczyścić go z kamienia. Jest kilka sposobów na brudny czajnik. Jedni wybierają ocet, a inny kwasek. Mam skuteczniejsze rozwiązanie.Produkt, który będzie idealnym rozwiązaniem na kamień w czajniku, znajdziemy w większości sklepów. Ten produkt działa znacznie szybciej niż inne metody. Niżej zdradzam więcej.
Skażone kąpielisko w Małopolsce niedaleko Krakowa. Sanepid zdecydował się na zamknięcie popularnego miejsca ze względu na wykryte baterie. Które kąpielisko w Małopolsce jest skażone? Jak znaleźć kąpielisko, w którym można się kąpać bez obaw?
Glony w basenie to prawdziwa zmora w letnich ogrodach. Niezależnie, czy posiadacie przydomowy basen, czy też rozkładacie go wyłącznie na sezon letni, zielona woda w basenie szpeci każdy ogród. Zobaczcie nasz patent na glony w basenie.
Warszawskie wodociągi alarmują. Doszło do skażenia wody w wodociągach. Zagrożenie dotyczy kilku gmin. Koniecznie sprawdźcie, czy Wasze dzielnice są bezpieczne.
Większość osób jako napój, który najlepiej nawadnia, wskazałoby po prostu wodę. Jednak okazuje się, że woda ma silnego konkurenta. Jest jeden napój, który nawadnia lepiej niż woda. Ciężko w to uwierzyć.
Czy Wasze babcie też wyprzedziły swoją epokę? Moja na pewno. Wyobraźcie sobie, że w latach 50. XX wieku wiedziała ona jak przedłużyć życie żelazka. Nie miała przecież specjalistycznej chemii. Jak ona to robiła? Ta kobieta wiedziała, czym jest woda destylowana.
Woda po ryżu nie powinna być wylewana. Wielu nie zdaje sobie z tego sprawy, ale ma mnóstwo właściwości, które znajdują zastosowanie w kosmetyce. Co więcej, dzięki niej możemy pozbyć się licznych dolegliwości, które nam doskwierają. Jeśli z reguły wylewasz ryżową wodę, wstrzymaj się i koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Woda po ugotowanym ryżu najczęściej jest stosowana w krajach azjatyckich. Nie dość, że może nam pomóc na wielu podłożach, to jest to zabieg całkowicie ekologiczny, co w obecnych czasach jest bardzo cenne. Sprawdź, do czego możesz jej użyć.