Agata Kornhauser-Duda
Jan BIELECKI/East News
Marta Idzikowska - 18 Grudnia 2020

Agata Kornhauser-Duda pokazała swój pokój i choinkę

Agata Kornhauser-Duda od jakiegoś czasu prowadzi profil na Instagramie, gdzie zamieszcza liczne fotografie dokumentujące, w jaki sposób wypełnia obowiązki pierwszej damy. Z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, prezydentowa pokazała pięknie przybraną choinkę w Pałacu Prezydenckim. Na jednym z ostatnich zdjęć uchyliła rąbka tajemnicy i zaprezentowała... swój luksusowy gabinet i osobliwie wyglądające świąteczne drzewko!

Agata Kornhauser-Duda jest Pierwszą Damą Rzeczypospolitej Polskiej od 2015 roku, kiedy to jej mąż Andrzej Duda objął urząd prezydenta.

Kobieta z zawodu jest nauczycielką języka niemieckiego, z czego niestety musiała zrezygnować po przeprowadzce z Krakowa do Pałacu Prezydenckiego. Obecnie bardzo dużą wagę przykłada do angażowania się w akcje charytatywne dla osób potrzebujących. Szczególnie przed Świętami Bożego Narodzenia Agata Kornhauser-Duda skupiła się na tym, aby wesprzeć inicjatywy bliskie jej sercu.

Agata Kornhauser-Duda odbywa ważne rozmowy w swoim gabinecie

Ostatnio na Instagramie pierwszej damy pojawiło się zdjęcie, gdzie kobieta rozmawia przez telefon ze słuchawką przy uchu, a w tle widać jej stylowy gabinet.

Jak wynika z opisu, prezydentowa prowadzi konwersacje z wolontariuszami akcji "Senior maluszka tuli". Ta szlachetna inicjatywa polega na zaangażowaniu osób starszych do opieki nad noworodkami przebywającymi w szpitalu.

Seniorzy, kontaktując się z Agatą Kornhauser-Dudą, zaangażowali ją w opowieści o swoim poświęceniu i sercu, które wkładają w pomoc maluchom. Wybuch pandemii niestety uniemożliwił kontynuowanie akcji, ale przyszywani dziadkowie i babcie zdradzili prezydentowej, że już nie mogą się doczekać powrotu do opieki nad uroczymi szkrabami.

Cała inicjatywa jest oczywiście bardzo piękna i zasługuje na najwyższy szacunek, jednak to, co najbardziej zwróciło uwagę internautów, to... wnętrze pokoju, w którym znajduje się pierwsza dama! Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jej gabinet prezentuje się oszałamiająco.

Pokój Agaty Kornhauser-Dudy i zapiera dech w piersiach

Gabinet Agaty Kornhauser-Dudy zdecydowanie przykuwa uwagę. Stoją w nim przepiękne, ciężkie meble w klasycznym stylu. Niesamowicie prezentuje się drewniana komoda z bogatymi zdobieniami - widać, że to mebel z historią!

Za plecami pierwszej damy RP stoi gigantyczna, wręcz nieco przytłaczająca szafa, której nie powstydziłby się niejeden król. Musimy przyznać, że dodaje to pomieszczeniu wielkiego patosu - i prawidłowo, to w końcu Pałac Prezydencki.

Uwagę zwraca również dość osobliwa choinka. Drzewko jest bardzo niewielkich rozmiarów, ale Agata Kornhauser-Duda nie żałowała na nie bombek i innych świątecznych ozdób. Zwieńczeniem jest imponujący, srebrny czub.

Źródło: instagram.com/pierwszadama_akd

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News