Co zrobić, żeby choinka nie gubiła igieł? Trik z monetą brzmi niewiarygodnie, ale działa cuda
Piękna choinka jest najlepszą ozdobą domu w czasie świąt Bożego Narodzenia. Czasem gdy ubierzemy choinkę na Mikołajki, na Wigilię niewiele z niej zostaje. Przyczyną są oczywiście nadmiernie opadające igły. Okazuje się, że dodanie monet do wody, którą choinkę podlewamy, rozwiąże ten problem na długie tygodnie.
Naturalna choinka ma już to do siebie, że zaczyna gubić igły dość szybko. Naturę można jednak sprytnie oszukać, wykorzystując sprawdzone triki. Przyda się więc nam kilka monet, cukier i sól.
Sposób, by choinki nie gubiły igieł
Przyczyną wypadania igieł jest fakt, że drzewko obumiera. Warto więc spróbować sposobów, które przedłużą jego żywotność. Po pierwsze monet, bo są grzybobójcze, po drugie cukru i soli jako naturalnego nawozu.
Choinka, która stoi w doniczce, powinna być często podlewana. Do pojemnika na wodę warto włożyć monety, zawarta w nich miedź będzie działała grzybobójczo. W wodzie nie rozwiną się też żadne bakterie czy glony.
Drugą bardzo ważną rzeczą jest to, żeby choinkę podlewać ciepłą wodą. Ciepła woda łatwiej dojdzie do korzenia, dzięki czemu drzewko będzie idealnie nawodnione.
Naturalny nawóz dla choinki
Woda nie powinna być tylko ciepła, ale także odżywcza dla naszego świątecznego drzewka. Warto więc pomyśleć o najbardziej naturalnym i skutecznym nawozie.
Wiemy już, że drzewko należy podlewać ciepłą, (nie gorącą!), wodą. Warto rozpuścić w niej cukier i sól. Ta mieszanka sprawi, że roślina zostanie porządnie odżywiona, a to będzie miało wpływ na to, że drzewko nie zgubi tak szybko igieł.
Warto też zwrócić uwagę, jakiej jakości jest drzewko, które kupujemy, warto też zapoznać się, jakie rodzaje są odpowiednie do przetrzymywania w domu. Oczywiście możemy także wykorzystać sztuczne nawozy, ale warto pamiętać, że naturalne drzewka mają małą tolerancję na takie produkty. Możemy więc wywołać odwrotny skutek od zamierzonego.
Ważne jest, by choinkę ustawić w odpowiednim miejscu. Powinniśmy unikać stawiania jej przy kaloryferze czy innym źródle ciepła, podobnie zresztą przy uchylonych oknach. Choinki nie znoszą przeciągów.
Choinkę należy podlewać wtedy, gdy podłoże przeschnie, im roślina będzie się znajdować w cieplejszym pomieszczeniu, tym częściej będziemy musieli to robić. A Wy jakie wybierzecie drzewko w te święta? Sztuczne czy naturalne?
Zobacz zdjęcie:
Naturalne drzewko potrzebuje zahartowania. Nie można z chłodnego podwórza od razu umieszczać go w ogrzewanym pokoju.
Najczęściej wybieramy do domu świerka.
Jodła kaukaska ma najdłuższe igły. Z pewnością ten gatunek wygląda najbardziej dostojnie.
Artykuły polecane przez redakcję Lelum:
- Marta Kaczyńska podzieliła się radosną nowiną. Gratulacje płyną z całej Polski
- Michał Szpak w końcu pokazał swojego ojca. Fanom aż opadły szczęki
- Myślisz, ze to polska tradycja? Wielka bzdura, wymyślili ją komuniści
Źródło: onet.pl, zielonyogrodek.pl