DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Wrzuć czosnek do toalety i poczekaj na efekt. Genialny trik, bez którego przestaniesz wyobrażać sobie domowe porządki
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 03.12.2020 12:41

Wrzuć czosnek do toalety i poczekaj na efekt. Genialny trik, bez którego przestaniesz wyobrażać sobie domowe porządki

Czosnek
fot. pixabay.com @stevepb

Czosnek pomoże utrzymać nam naszą toaletę w zaskakującej czystości i świeżości. Wystarczy, że wrzucimy jeden rozgnieciony ząbek warzywa do ubikacji, a jego właściwości antybakteryjne pozwolą nam pozbyć się wszelkich brudów. W dodatku taka metoda jest bardziej ekologiczna od tradycyjnych środków czystości.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak czosnek może pomóc nam w domowych porządkach
  • Dzięki jakim właściwościom jest używany jako ekologiczny środek czystości
  • Jak często trzeba go używać, aby móc się cieszyć wymarzonym efektem

W tym przypadku bardzo ważna jest systematyczność. Czynność trzeba powtarzać przynajmniej dwa razy w tygodniu, abyśmy mogły cieszyć się pożądanymi efektami.

Wrzuć czosnek do toalety i zobacz co się stanie

Pandemia koronawirusa ma z pewnością jedną zaletę — zaczęłyśmy zwracać większą uwagę na higienę nie tylko osobistą, lecz także w naszym domowym zaciszu. Musicie przyznać, że jeszcze nigdy tak często nie myłyście rąk i nie dezynfekowałyście różnych przedmiotów.

Jednak czy jedynym sposobem, aby pozbyć się niechcianych bakterii i wirusów są chemiczne środki czystości? Z pewnością nie i doskonale wiedziały o tym nasze babcie. W dzisiejszych czasach my również możemy być ekologiczne.

O właściwościach czosnku rozpisują się niemal wszystkie portale związane z medycyną. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, aby wrzucić ząbek tego warzywa pod poduszkę, a nasze życie zmieni się na lepsze. Ale czy wiecie, że można go wykorzystać również w domowych porządkach?

Nie od dzisiaj wiadomo, że ubikacje są jednym z największych skupisk bakterii i drobnoustrojów. Nic więc dziwnego, że podczas sprzątania przykładamy dużą wagę właśnie temu miejscu. Istnieje jeden prosty trik, aby nasza toaleta była czystsza i bielsza.

Wrzuć rozgnieciony czosnek do muszli klozetowej. Najlepiej zrobić to tuż przed położeniem się spać, aby mógł on działać przez całą noc.

Czosnek wyczyści naszą toaletę

Dla niektórych taka metoda może wydawać się nieco infantylna i nieefektywna. Nic bardziej mylnego. Chyba żadna z nas nie zaprzeczy, że czosnek posiada właściwości antybakteryjne. Dlaczego miałybyśmy wykorzystywać je tylko przy leczeniu?

Nasze babcie od dawna o tym wiedziały i niektóre z nich czyściły swoje toalety właśnie dzięki temu sposobowi. Za takie cechy warzywa odpowiada allicyna, która nadaje mu charakterystyczny smak oraz zapach.

Jednak trzeba pamiętać, że bardzo ważna jest systematyczność. Proces trzeba powtarzać regularnie, aby uzyskać upragnione efekty. Wystarczy to robić dwa razy w tygodniu.

Okazuje się, że ten ekologiczny i tani środek czystości nie tylko zabija zarazki, lecz także powoduje, że nasza muszla może zachować swoją biel. Łatwo można połączyć dwa działania w jednym triku.

Pozostałą główkę warzywa zachowajmy dla siebie. Możemy ją zużyć podczas gotowania posiłku. A na grudniowe zimowe wieczory warto przygotować sobie odrobinę gorącego mleka z miodem i czosnkiem. Wtedy nasza odporność zostanie wzmocniona. Nie bez powodu czosnek jest nazywany naturalnym antybiotykiem.

Wypróbujecie tego sposobu u siebie w domu?

Zobacz zdjęcia:

czosnek

Czosnek ma wiele różnych zastosowań.

czosnek

Okazuje się, że można go wykorzystywać nie tylko w medycynie, lecz także porządkach domowych.

Czosnek

Wystarczy, że wrzucimy rozgnieciony ząbek do toalety, a nasza ubikacja będzie wolna od wszelkich zarazków.

Źródło: papilot.pl