DomekIOgrodek.pl
Mieszkanie

unsplash.com/Nikola Balic(CC0 Domena publiczna)

Domowy oczyszczacz powietrza

31 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

W ostatnich latach bardzo popularne stały się oczyszczacze powietrza. Dzieje się tak głównie ze względu na pogarszającą się jakość powietrza, w którym znajdują się szkodliwe dla naszego zdrowia substancje. Urządzenia, które oferowane

Pogarszająca się jakość powietrza w naszym kraju jest coraz bardziej odczuwalna. Niestety, w smogu zawarte są niezwykle szkodliwe substancje, które mogą bardzo negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Dlatego właśnie warto sobie pomóc!

Wielu producentów oferuje elektryczne  oczyszczacze, które mają za zadanie filtrowanie powietrza, dzięki czemu usuwane są z niego zanieczyszczenia. Urządzenia te zwykle kosztują kilkaset złotych, co nie dla każdego jest łatwym wydatkiem. Mamy jednak świetną wiadomość - istnieje sposób, aby stworzyć taki filtr samodzielnie i to dosłownie za grosze!

Rośliny jako naturalny domowy oczyszczacz powietrza

Kwiaty znajdujące się w naszych mieszkaniach mają funkcję nie tylko dekoracyjną, ale również prozdrowotną! Popularne rośliny, które oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji to na przykład uwielbiana przez Polki i Polaków klasyczna paprotka. Wśród naturalnych filtrów znajduje się również dracena, skrzydłokwiat, bluszcz pospolity i begonia.

To głównie korzenie roślin odpowiedzialne są za filtrowanie powietrza - aż w 90 procentach! Właśnie w tej części znajdują się enzymy i mikroorganizmy rozkładające szkodliwe dla kwiatów substancje na czynniki proste.

Dzięki zdecydowaniu się na zieleń w naszych domach będziemy mogli skutecznie pozbyć się takich substancji jak benzen i aceton, które wydzielane są farbach i lakierach do drewna czy w środkach czystości. Wiele roślin absorbuje także formaldehyd, pochodzący m.in. ze spalin samochodowych.

Genialny trik - domowy oczyszczacz powietrza

Aby jeszcze bardziej wspomóc rośliny w skutecznym oczyszczaniu powietrza, wykorzystajmy do tego celu... węgiel aktywny!

Jest to środek sprzedawany w każdej aptece - pomaga nam głównie w opanowaniu dokuczliwej biegunki. Dostaniemy go w formie czarnych tabletek. Charakteryzuje się głównie dużą zdolnością do adsorpcji, łatwo łączy się z innymi substancjami.

Trik polega na tym, aby 5 - 10 tabletek porządnie rozkruszyć, a następnie rozsypać w doniczce. Nastąpi wtedy połączenie mocy mikroorganizmów w roślinach i węgla aktywnego - stworzą razem znakomity naturalny filtr! Najlepiej stosować ten sposób co około trzy tygodnie - pozwoli to na utrzymanie efektu i ciągłości oczyszczania.

Dzięki temu wspaniałemu połączeniu, jakie oferują nam rośliny i cudowne właściwości węgla, stworzymy skuteczny i niskobudżetowy domowy oczyszczacz powietrza. Nasze kwiaty również na tym zyskają, ponieważ ta substancja działa na nie bardzo korzystnie. Zamiast więc wydawać krocie na elektryczne urządzenia, wypróbuj najpierw nasz sposób!

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Podobne artykuły

Europalety do budowy mebli – charakterystyka i rodzaje

Inspiracje

Europalety do budowy mebli – charakterystyka i rodzaje

Czytaj więcej >
Śmierdząca lodówka

Inspiracje

Brzydki zapach z lodówki- jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >
Salon

Inspiracje

Feng Shui - zastosuj te zasady w mieszkaniu

Czytaj więcej >
Gadżety kuchenne

Inspiracje

5 przydatnych gadżetów w kuchni. Zmieniają życie

Czytaj więcej >
chusteczka nawilżana trik

Inspiracje

Chusteczka nawilżana w pralce. Niesamowity efekt

Czytaj więcej >
uszczelnienie okna

Inspiracje

Uszczelnianie okna na zimę

Czytaj więcej >