Ekologiczny dom tani w utrzymaniu
Powstały na obrzeżach Wielkopolskiego Parku Narodowego ekologiczny dom złożony jest z trzech brył . Budowla wzniesiona na styku z naturą nawiązuje do tradycyjnej wiejskiej zabudowy . Jest złożona z trzech części, które jasno wskazują na układ funkcjonalny.
Posiadłość w towarzystwie natury, której utrzymanie prawie nic nie kosztuje , jest bardzo kuszącą propozycją do zamieszkania. Dzięki wiedzy i umiejętnościom architektów udało się osiągnąć ten zdumiewający efekt.
Ekologiczny dom podzielony na praktyczne bryły
Budynek składa się z trzech brył. Środkowa część służy do dziennego wypoczynku , cechuje ją widok na piękny horyzont łąk. We frontowej części mieści strefę wejściową, kuchnię i pomieszczenie gospodarcze .
Bryła domykająca, mieści się wgłębi terenu i jest strefą prywatną dla domowników , znajduje się tam sypialnia oraz łazienka i oddzielona część ogrodu.
Ekologiczny dom jest miejscem do spotkań wielopokoleniowej rodziny . Otwiera się na piękną, otaczającą go przestrzeń i chłonie przyrodę. Mimo swojego sporego metrażu jest bardzo przytulny .
Unikalne rozwiązania ekologicznego domu
Dzięki szeregowi rozwiązań, budynek śmiało można nazwać perełką wśród ekologicznych domów . Wyposażony jest w gruntową pompę ciepła o modulowanej mocy grzewczej . Zainstalowany moduł wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zapewnia podwyższony komfort i zwiększa wydajność pompy.
Energia, która wypełnia budowlę, może zostać ponownie wykorzystana do regeneracji kolektora gruntowego . Dzięki nowej technologii mamy możliwość sterowania układem centralnego ogrzewania i wentylacji z wybranego miejsca na świecie .
W ekologicznym domu zadbano również o optymalizację w kwestii izolacji . Od strony południa dach pokrywają 33 moduły fotowoltaiczne . Doświadczenie pokazuje, że takie wyposażenie zabezpieczy całkowite roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną .
Lokum wyposażone jest w przydomową oczyszczalnię ścieków generującą minimalny wpływ na środowisko naturalne.
W efekcie ten ekologiczny dom jest praktycznie bezkosztowy jeśli chodzi o eksploatację . Skusilibyście się na takie rozwiązania?
Źródło: propertydesign.pl
Zdjęcie tytułowe jest screenem z filmu pochodzącego z serwisu facebook.com z profilu trabendo.