Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Domy gwiazd > Jak mieszka Kuba Wojewódzki? Mnóstwo przestrzeni, dzieła sztuki i to wszystko w centrum stolicy
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 30.12.2022 22:24

Jak mieszka Kuba Wojewódzki? Mnóstwo przestrzeni, dzieła sztuki i to wszystko w centrum stolicy

Kuba Wojewódzki (2)
fot. instagram.com/kuba_wojewodzki_official

Marmury, drewno, gigantyczne przestrzenie, dzieła sztuki i iście pałacowy wystrój — tak mieszka Kuba Wojewódzki, jedna z ikon polskiego show-biznesu. Z każdego kąta 250-metrowego apartamentu bije bogactwo i przepych. Mieszkanie godne króla TVN-u?

Dziś kultowy dziennikarz przede wszystkim kojarzy się z drogimi, sportowymi autami, które zmienia jak rękawiczki — jednak luksus, którym otacza się król TVN-u nie ogranicza się tylko do garażu.

Tak mieszka Kuba Wojewódzki. 250-metrowy apartament w Warszawie robi piorunujące wrażenie

Choć w lawinie zdjęć i relacji niełatwo jest odnaleźć te wykonane w czterech ścianach, kiedy Kuba Wojewódzki pokazuje wnętrze swojego warszawskiego apartamentu, szczęki same opadają na podłogę.

Najprawdopodobniej 250-metrowe mieszkanie trafiło w ręce celebryty w 2019 roku, kiedy to opublikował pierwsze zdjęcie pustostanu, które opatrzył podpisem "My new home", a także hasztagami "Warszawa" i "łazienkikrólewskie". 

Pierwsze, co rzuca się w oczy — to gigantyczne, niemal puste przestrzenie, których ogrom dodatkowo podkreślają białe, dobrze doświetlone ściany, zestawione w kontraście z jasnym, ciepłym drewnem i ciemnymi akcesoriami i meblami. Dziennikarz postawił na dość klasyczne zestawienie odcieni szarości, granatu i czerni, jeśli chodzi o wyposażenie.

W dodatku wszystko wewnątrz wydaje się idealnie wręcz geometryczne — sufity podpierane są przez ostre, kanciaste kolumny w formie prostopadłościanów a każdy element ściany i zabudowy ostro odcina się od innych.

Ze zdjęć na Instagramie wynika, że mieszkanie ma minimum dwa poziomy. Na piętro prowadzą kręcone schodki.

Kolumny, marmury i dzieła sztuki. Żadna gwiazda nie mieszka tak, jak Kuba Wojewódzki

Wyrazistości wnętrzom dodaje absolutny minimalizm, jeśli chodzi o dekoracje, jednak nie jest też tak, że Kuba Wojewódzki całkowicie zrezygnował z ozdabiania domu. Na ciepłej, drewnianej podłodze rozłożone są dywany o geometrycznych wzorach. Na ścianach zaś wiszą równie monochromatyczne obrazy i zwoje.

Chłód jednostajnych kolorów ożywiają wspomniane wcześniej drewniane i marmurowe akcenty. Cała łazienka zaprojektowana została właśnie w tych motywach a o ozdobnej, solidnej wannie, wyglądającej niczym ze zbrązowiałych luster, wiele osób zapewne śni po nocach.

Przez znaczną ilość industrialnych lamp na czarnych prętach, rozmieszczonych pod sklepieniami i po kątach wydaje się, jakby cały apartament był jednym wielkim studiem nagrań lub artystycznym warsztatem — ewentualnie muzeum sztuki nowoczesnej. Wystarczy bowiem spojrzeć na osobliwe żyrandole w salonie: wielokątne, naszprycowane gigantycznymi żarówami, wyglądają jak instalacje postmodernistycznego wizjonera.

Popisowy dom króla TVN-u, czy bezpieczna przystań i chłopięca "baza" Piotrusia Pana polskiego show-biznesu?

Kuba Wojewódzki (3)
fot. instagram.com/kuba_wojewodzki_official

Kuba Wojewódzki (1)
fot. instagram.com/kuba_wojewodzki_official

Kuba Wojewódzki (4)
fot. instagram.com/kuba_wojewodzki_official

Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek:

Iberion wspiera akcję na rzecz żołnierzy z Ukrainy, zbieramy na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących w krytycznych obszarach. Ty również możesz pomóc, zachęcamy do dołączenia — każda złotówka ma znaczenie. 

źródło: warszawa.naszemiasto.pl, urzadzamy.pl

Tagi: domy gwiazd