Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Jak skutecznie pozbyć się myszy ze strychu? Zrób prostą pułapkę, a złapiesz wszystkie
Kamil Świętek
Kamil Świętek 31.08.2023 15:20

Jak skutecznie pozbyć się myszy ze strychu? Zrób prostą pułapkę, a złapiesz wszystkie

 Jak pozbyć się myszy?
Canva/MIkeLane45

Myszy w domu to prawdziwy problem. Te gryzonie potrafią naprawdę utrudnić nam życie, a piski i ich hałasowanie to akurat najmniejszy problem, na jaki jesteśmy narażeni. Czy jednak istnieje sprawdzona, domowa metoda na to, jak pozbyć się myszy ze strychu lub innego pomieszczania?

Zauważyliście, że na nic zdają się specjalistyczne środki? Myszy to przebiegłe stworzenia. Trzeba je zatem odpowiednio podejść. Zamiast specjalistycznych trutek na myszy, wykorzystajcie prostą pułapkę. Pozbędziecie się gryzoni w humanitarny sposób.

Jak pozbyć się myszy z domu? Poznaj ich sposób myślenia

Dlaczego myszy w ogóle wchodzą do naszych domów? Cóż, wraz z kończącym się latem, każde zwierzę staje przed prawdziwym wyzwaniem, jak przetrwać trudne, chłodniejsze miesiące. Myszy nie są tutaj odosobnionym przypadkiem, a nasze domy wydają się im idealnym schronieniem na zimę.

Najczęściej gromadzą się one na strychach lub w piwnicach, aczkolwiek często wchodzą także do naszych mieszkać, aby szukać pożywienia. Jeśli nie wyrzucasz regularnie śmieci z mieszkania, nie dziw się, że w krótkim czasie pojawią się w nim myszy.

Na szczęście istnieje sprawdzony domowy sposób na te stworzenia. Jak pozbyć się myszy z mieszkania? Zapoznaj się z naszymi propozycjami w dalszej części artykułu.

Jak pozbyć się myszy z ogrodu.jpg
Canva/Seaq68, pixabay

Jak pozbyć się myszy z domu? Zastosuj odpowiednią pułapkę

Jeśli wiesz, że maksymalnie dbasz o porządek i higienę w swoim miejscu zamieszkania, a mimo to myszy dalej wchodzą do Twojego domu, zastaw na nie pułapkę. Do tego celu będzie potrzebne nieco zboża, wysokie wiadro, klej i kawałek mocnej przezroczystej folii.

Tworzenie pułapki zaczynamy od zabezpieczenia góry wiadra folią. Odstające elementy przylepiamy silnym klejem do wiadra, a nadmiar folii odcinamy. Następnie należy naciąć folię na środku w symbol X, tak by powstały otwór był wielkości myszy.

Teraz należy już tylko wysypać nieco zboża na folię i do wnętrza wiadra i umieścić pułapkę w miejscu, gdzie często widujesz myszy. Warto umieścić ją w taki sposób, aby mysz bez problemu weszła na wiadro.

Jak pozbyć się myszy z domu? Jak działa stworzona pułapka?

Jak działa stworzona przez nas pułapka? To bardzo proste. Gdy mysz tylko dojdzie do miejsca wysypania zboża, wpadnie przez przeciętą folię wprost do wiadra. Nie będzie miała ona możliwości wyjścia z niego.

Wystarczy, że regularnie będziecie monitorowali Waszą pułapkę, aby z powodzeniem wyłapać wszystkie myszy z domu. Gdy tylko je złapiecie, wynieście je daleko poza obszar Waszej działki i wypuśćcie wolno. Czyż walka z myszami nie jest prosta?

Jak pozbyć się myszy z domu.jpg
Canva/Tomasz Klejdysz, Getty Images