DomekIOgrodek.pl
Alergia

dieta.pl/BrianKim

Jak ulżyć alergikowi? Zmień kilka rzeczy w domu

16 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Alergie utrudniają życie wielu z nas. Istnieje przeświadczenie, że doskwierać mogą jedynie na świeżym powietrzu, czy źle wentylowanym pomieszczeniu. To bardzo mylne! W swoich własnych czterech ścianach również nie możemy czuć się wolni od alergen&o

Przestrzeń przyjazna dla alergików to taka, która wolna jest od wszelkich odświeżaczy powietrza w aerozolu i dymu papierosowego. Należy pamiętać również o zachowaniu porządku i wejściu w nawyk prawidłowego mycia podłóg oraz usuwania kurzu.

Silnie myjące środki mogą powodować podrażnienia, dlatego warto rozważyć użycie zamienników o przyjaznym dla środowiska składzie. 

Odrobina przewiewu czyni cuda

Nie zapominajmy o odpowiednim wietrzeniu oraz zachowaniu temperatury i wskazanej wilgotności powietrza. Jeśli pominiemy te ważne aspekty, możemy narazić się na szkodliwe działanie pleśni i grzybów

Przy temperaturze powietrza sięgającej 25 stopni Celsjusza i wilgotności przekraczającej 50-60 procent, drobnoustroje mogą czuć się jak wczasowicz na plaży. Jednak dla nas przynosi to negatywne konsekwencje.

Produkowane przez grzyby i pleśnie mykotoksyny, mogą obniżać samopoczucie i niszczyć zdrowie domowników. Regularne wietrzenie lub zakup osuszacza powietrza może zdziałać cuda. 

Zachowajmy ostrożność w sezonie grzewczym

Okres jesienno-zimowy sprzyja paleniu w kominku. Czy mimo zalet i wprowadzaniu iście ciepłej atmosfery, jest to w pełni bezpieczne dla alergików

Badania przeprowadzone przez zespół z Krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej potwierdzają, że na jakość powietrza, które mamy w domu ma wpływ palenie drewnem i węglem. Powstające w nich substancje zanieczyszczają powietrze, którym oddychamy w swoich czterech kątach. 

Zbawienne działanie roślin 

Nie od dziś wiadomo, że rośliny przynoszą nam wiele korzyści. W tym przypadku nie jest inaczej. W kwestii wspomagania alergików spełniają funkcje naturalnych oczyszczaczy powietrza. Najlepiej zainwestować w gerbery, fikusy draceny, skrzydłokwiaty, filodendrony, sansewierie czy areki. Rośliny te umiejętnie usuwają z powietrza wiele chemicznych substancji. Między innymi benzen (występuje w dymie tytoniowym i klejach) i aldehyd mrówkowy (składnik paneli ściennych).

Źródło: kobieta.interia.pl

Podobne artykuły

Europalety do budowy mebli – charakterystyka i rodzaje

Inspiracje

Europalety do budowy mebli – charakterystyka i rodzaje

Czytaj więcej >
Śmierdząca lodówka

Inspiracje

Brzydki zapach z lodówki- jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >
Salon

Inspiracje

Feng Shui - zastosuj te zasady w mieszkaniu

Czytaj więcej >
Gadżety kuchenne

Inspiracje

5 przydatnych gadżetów w kuchni. Zmieniają życie

Czytaj więcej >
chusteczka nawilżana trik

Inspiracje

Chusteczka nawilżana w pralce. Niesamowity efekt

Czytaj więcej >
uszczelnienie okna

Inspiracje

Uszczelnianie okna na zimę

Czytaj więcej >