DomekIOgrodek.pl
Jurek Owsiak

East News/Jan BIELECKI

Jurek Owsiak pokazał mieszkanie

28 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Jurek Owsiak to postać kontrowersyjna. Pomimo działalności charytatywnej, którą prowadzi od lat, działacz wciąż spotyka się z dużą krytyką ze strony środowisk prawicowych. Gdy kilka lat temu portal niezalezna.pl podważył uczciwość Owsiaka, pisząc,

Jurek Owsiak to filantrop, który swoją działalność charytatywną rozpoczął w latach dziewięćdziesiątych. Wtedy też powstała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która od lat ma na celu zbieranie pieniędzy dla osób chorych, szczególnie dzieci i seniorów.

Obecnie WOŚP jest organizacją, która może się pochwalić najwyższym zaufaniem społecznym w naszym kraju, a Jurek Owsiak jest postacią powszechnie szanowaną i lubianą przez polskie społeczeństwo.

Jednak na przestrzeni lat pojawia się sporo kontrowersji zarówno wokół Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak i samego Owsiaka. Jeden z prawicowych serwisów, niezalezna.pl, zarzucił Owsiakowi, że kupił drogi, 115-metrowy apartament za gotówkę na luksusowym osiedlu.

Mężczyzna po tej krytyce wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że mieszkanie zostało kupione na kredyt, a także postanowił udowodnić, że jego lokum wcale nie ocieka luksusem. W tym celu zaprosił do swojego domu na warszawskim Ursynowie ekipę, która miała sfilmować warunki życia najsłynniejszego filantropa w Polsce. Nagranie zostało potem opublikowane na stronie internetowej działacza.

Mieszkanie Jurka Owsiaka - czy rzeczywiście jest takie luksusowe?

Na początku filmiku Jurek Owsiak skupił się na pokazaniu kuchni, która jest dla niego pomieszczeniem wyjątkowym. Obydwoje z żoną bardzo lubią gotować, dlatego tak ważna jest wygoda - na środku ustawiona jest sporych rozmiarów wyspa, na której można szybko i sprawnie przygotowywać smaczne posiłki.

- Moja żona skupia się na tym, żeby kuchnia była wygodna, bo my gotujemy, zawsze gotowaliśmy - tłumaczy mężczyzna.

Screen pochodzi z portalu tvn24.pl

Następnie wraz z ekipą przechodzi do salonu, w którym spędza najwięcej czasu - z tego miejsca odpowiada na maile przychodzące do fundacji. Oprócz tego w pokoju dziennym oddaje się swoim pasjom, a przede wszystkim słuchaniu muzyki z czasów młodości.

- Ostatnio dostałem adapter na prezent gwiazdkowy. Jestem zachwycony - mówi Jurek Owsiak.

Screen pochodzi z portalu tvn24.pl

Oprócz tego w mieszkaniu znajdują się jeszcze dwa pokoje, z czego jeden należy do pana domu. W jego azylu znajduje się biurko, przy którym rysuje między innymi projekty koszulek dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Screen pochodzi z portalu tvn24.pl

W całym domu uwagę zwracają obrazy, które Jurek Owsiak wygrał na licznych licytacjach, wspierając w ten sposób młodą polską sztukę.

- Pieniądze, które zdobywam w sposób solidny i uczciwy, mogę przeznaczyć na sztukę - podkreśla mężczyzna, z dumą pokazując swoją niesamowitą kolekcję.

Sypialnia to oczywiście miejsce odpoczynku. Tutaj również znajdują się liczne obrazy, namalowane głównie przez przyjaciela rodziny. Na półkach stoją ramki ze zdjęciami wnuczek Jurka Owsiaka.

Screen pochodzi z portalu tvn24.pl

Na koniec prezes WOŚP prezentuje taras z pięknym widokiem na ogród należący do osiedla. 

Co sądzicie o mieszkaniu Jurka Owsiaka?

Źródło: tvn24.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Restrykcyjne zmiany w prawie budowlanym od 2021 roku, co będzie koniecznością?

  • Jedna rzecz, którą masz w łazience wybije szkodniki i choroby z twoich roślin

  • Kasia Cichopek zmieniła wnętrze w mieszkaniu

Podobne artykuły

Agata Kornhauser-Duda

Domy gwiazd

Agata Kornhauser-Duda pokazała swój pokój i choinkę

Czytaj więcej >
Dom Krzysztofa Krawczyka

Domy gwiazd

Krzysztof Krawczyk - dom

Czytaj więcej >
Joanna Koroniewska

Domy gwiazd

Joanna Koroniewska pokazała choinkę

Czytaj więcej >
Kim Kardashian

Domy gwiazd

Kim Kardashian przystroiła dom na Boże Narodzenie

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek

Domy gwiazd

Katarzyna Cichopek pokazała swoją choinkę

Czytaj więcej >
Kamil Stoch

Domy gwiazd

Kamil Stoch pokazał swój dom

Czytaj więcej >