Jurek Owsiak
East News/Jan BIELECKI
Marta Idzikowska - 28 Stycznia 2021

Jurek Owsiak pokazał mieszkanie

Jurek Owsiak to postać kontrowersyjna. Pomimo działalności charytatywnej, którą prowadzi od lat, działacz wciąż spotyka się z dużą krytyką ze strony środowisk prawicowych. Gdy kilka lat temu portal niezalezna.pl podważył uczciwość Owsiaka, pisząc, że za gotówkę kupił luksusowy apartament, mężczyzna postanowił interweniować. Pokazał swoje mieszkanie i wyjaśnił okoliczności jego kupna.

Jurek Owsiak to filantrop, który swoją działalność charytatywną rozpoczął w latach dziewięćdziesiątych. Wtedy też powstała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która od lat ma na celu zbieranie pieniędzy dla osób chorych, szczególnie dzieci i seniorów.

Obecnie WOŚP jest organizacją, która może się pochwalić najwyższym zaufaniem społecznym w naszym kraju, a Jurek Owsiak jest postacią powszechnie szanowaną i lubianą przez polskie społeczeństwo.

Jednak na przestrzeni lat pojawia się sporo kontrowersji zarówno wokół Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak i samego Owsiaka. Jeden z prawicowych serwisów, niezalezna.pl, zarzucił Owsiakowi, że kupił drogi, 115-metrowy apartament za gotówkę na luksusowym osiedlu.

Mężczyzna po tej krytyce wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że mieszkanie zostało kupione na kredyt, a także postanowił udowodnić, że jego lokum wcale nie ocieka luksusem. W tym celu zaprosił do swojego domu na warszawskim Ursynowie ekipę, która miała sfilmować warunki życia najsłynniejszego filantropa w Polsce. Nagranie zostało potem opublikowane na stronie internetowej działacza.

„Jeden wielki koszmar”. Dowbor i Koroniewska mają problemy z domem, Katarzyna Dowbor zainterweniuje?„Jeden wielki koszmar”. Dowbor i Koroniewska mają problemy z domem, Katarzyna Dowbor zainterweniuje?Czytaj dalej

Mieszkanie Jurka Owsiaka - czy rzeczywiście jest takie luksusowe?

Na początku filmiku Jurek Owsiak skupił się na pokazaniu kuchni, która jest dla niego pomieszczeniem wyjątkowym. Obydwoje z żoną bardzo lubią gotować, dlatego tak ważna jest wygoda - na środku ustawiona jest sporych rozmiarów wyspa, na której można szybko i sprawnie przygotowywać smaczne posiłki.

- Moja żona skupia się na tym, żeby kuchnia była wygodna, bo my gotujemy, zawsze gotowaliśmy - tłumaczy mężczyzna.

Jurek Owsiak w kuchni

Screen pochodzi z portalu tvn24.pl

Następnie wraz z ekipą przechodzi do salonu, w którym spędza najwięcej czasu - z tego miejsca odpowiada na maile przychodzące do fundacji. Oprócz tego w pokoju dziennym oddaje się swoim pasjom, a przede wszystkim słuchaniu muzyki z czasów młodości.

- Ostatnio dostałem adapter na prezent gwiazdkowy. Jestem zachwycony - mówi Jurek Owsiak.

Jurek Owsiak w salonie

Screen pochodzi z portalu tvn24.pl

Oprócz tego w mieszkaniu znajdują się jeszcze dwa pokoje, z czego jeden należy do pana domu. W jego azylu znajduje się biurko, przy którym rysuje między innymi projekty koszulek dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jurek Owsiak w pokoju

Screen pochodzi z portalu tvn24.pl

W całym domu uwagę zwracają obrazy, które Jurek Owsiak wygrał na licznych licytacjach, wspierając w ten sposób młodą polską sztukę.

- Pieniądze, które zdobywam w sposób solidny i uczciwy, mogę przeznaczyć na sztukę - podkreśla mężczyzna, z dumą pokazując swoją niesamowitą kolekcję.

Sypialnia to oczywiście miejsce odpoczynku. Tutaj również znajdują się liczne obrazy, namalowane głównie przez przyjaciela rodziny. Na półkach stoją ramki ze zdjęciami wnuczek Jurka Owsiaka.

Jurek Owsiak w pokoju

Screen pochodzi z portalu tvn24.pl

Na koniec prezes WOŚP prezentuje taras z pięknym widokiem na ogród należący do osiedla.

Co sądzicie o mieszkaniu Jurka Owsiaka?

Źródło: tvn24.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News