Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Kapsułki do zmywarki mają wiele zastosowań. O tych z pewnością nie słyszałeś
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 15.09.2023 11:17

Kapsułki do zmywarki mają wiele zastosowań. O tych z pewnością nie słyszałeś

kapsułki do zmywarki
Fot. canva/Iulia Mikhalitskaia

Kapsułki do zmywarki możemy wykorzystać w domu, aby usprawnić sprzątanie. Przydadzą się w kuchni, w łazience, a nawet w salonie i ogrodzie. Poznaj nietypowe zastosowania kapsułek do zmywarki i wykorzystaj w pełni ich niezwykłe własciwości.

Kapsułki do zmywarki pomogą Ci usnąć trudne plamy, pozbyć się osadu i kamienia, a także ograniczyć osadzanie się kurzu. Jak sprzątać nimi w domu i jak wykorzystać w ogrodzie? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

Kapsułki wykorzystasz nie tylko do zmywarki

Kapsułki do zmywarki są doskonałym środkiem czyszczącym nie tylko brudne talerze i całą zastawę. Możemy wykorzystać je w domu na wiele sposobów, a ułatwimy sobie sprzątanie w domu i w ogrodzie.

Wszyscy wiemy, że kapsułki do zmywarki doskonale poradzą sobie z czyszczeniem piekarnika. Wystarczy, że rozpuścimy tabletkę w wodzie, a miksturę przelejmy do naczynia żaroodpornego. Następnie wstawiamy je do piekarnika na godzinę na 100 stopni C. 

Po tym czasie przecieramy wnętrze urządzenia. Po zaschniętych resztkach jedzenia i tłuszczu nie będzie nawet śladu. Kapsułki do zmywarki możemy jednak wykorzystać do codziennego sprzątania, czyszczenia pralki, a nawet porządków w ogrodzie. Jak? O tym dowiesz się w dalszej części artykułu.

kapsułki do zmywarki.jpg
canva/Natalya Trofimchuk

Kapsułki do zmywarki do sprzątania i czyszczenia pralki

Rozpuść 1 kapsułkę do zmywarki w ciepłej wodzie, następnie nasącz ściereczkę i przetrzyj listwy podłogowe, meble, okap i kuchenny blat. Szybko zauważysz, że kurz będzie osadzał się znacznie wolniej. To doskonały trik na zachowanie porządku w domu. 

Taka mikstura doskonale sprawdzi się także do mycia podłóg, bez względu na to, czy masz parkiet, panele, czy płytki. Podłoga będzie idealnie czysta, a kurz będzie osadzał się na niej znacznie wolniej.

Kapsułkę wykorzystasz także do czyszczenia pralki. Włóż 1 tabletkę do komory na proszek i ustaw pranie z wysoką temperaturą. Warto do bębna wrzucić mopa i ścierki do sprzątania, żeby od razu je wyprać i nie puszczać pustej pralki.

Kapsułka pozbędzie się osadu i kamienia, który zalegał w urządzeniu. Zabieg ten warto powtarzać regularnie co 3 miesiące. Dzięki kapsułce z bębna nie będzie wydobywał się nieprzyjemny zapach. Kapsułki wykorzystasz także w ogrodzie.

Czyszczenie mebli ogrodowych i usuwanie plam z oleju

Plastikowe meble ogrodowe mają to do siebie, że szybko się brudzą, a plamy są trudne do usunięcia. Czyszczenie jest uporczywe, ponieważ zwykły płyn do mycia naczyń nie działa, a po wybielaczach, czy proszku mogą powstać odbarwienia i zacieki.

Wystarczy jednak, że rozpuścisz kapsułkę w niewielkiej ilości ciepłej wody i przetrzesz meble, a będą wyglądać jak nowe. Do trudnych zabrudzeń rozgnieć kapsułkę, nanieś na plamy i zostaw na 15- 30 minut. Następnie przetrzyj wilgotną gąbką lub szczotką z delikatnym włosiem i gotowe.

Kapsułką do zmywarki pozbędziesz się także plam po oleju z kostki brukowej. Rozlany olej zasyp skrobią kukurydzianą lub żwirkiem dla kota, aby wchłonąć ciesz. Następnie rozpuść kilka tabletek w niewielkiej ilości wody i wyszoruj szczotką. Plamy znikną błyskawicznie.

Do ogrodu doskonale sprawdzi się także inny produkt- w tym artykule dowiesz się, co ogrodnicy kupują kartonami. Działa cuda.

kapsułki do zmywarki.jpg
canva/baloon16
Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10