Fusy z kawy odśnieżanie
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/12019
Weronika Dadok - 11 Lutego 2021

Sposób na oblodzony chodnik przy użyciu fusów z kawy

Urzędnicy we Lwowie wpadli na genialny pomysł, aby na pokryte lodem chodniki wysypać... fusy z kawy! Zastąpiły one sól szkodliwą dla łapek naszych pupili oraz piasek. Pomysł podchwyciły już miasta z Polski.

Unikalny sposób zaczęły testować już władze Krakowa oraz Warszawy. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu zbyt śliskie chodniki mogą zmienić się w bezpieczną przestrzeń zarówno dla ludzi, jak i zwierząt, których łapki często były ranione przez sól.

Warszawa testuje kawę na chodnikach

Chęć wdrożenia fantastycznego pomysłu ogłosił na Facebooku zastępca burmistrza dzielnicy Ursynów, Bartosz Dominiak. Urząd od razu zaczął zbierać fusy z tamtejszych ekspresów!

"Tak, robimy kawowy pilotaż! W weekend chyba wszyscy przeczytaliśmy o tym, że Lwów wykorzystuje fusy po kawie do posypywania ośnieżonych i oblodzonych chodników - zamiast piasku i soli" - zwarł informację na Facebooku Bartosz Dominiak.

Poprosił także mieszkańców o zaopiniowanie takiego rozwiązania, tłumacząc także ideę całego przedsięwzięcia.

Wielki pyton w domuWielki pyton w domuCzytaj dalej

Zależało mu na zbieraniu cennych informacji od mieszkanek i mieszkańców, aby móc w przyszłości wprowadzić z sukcesem szerzej owy patent.

Kraków również chętny do kawowej walki z lodem

W ostatnich dniach inicjatywa ze Lwowa zawładnęła sercami obywateli. Idea przypadła do gustu także włodarzom Krakowa. Poinformowali, że fusy z kawy będą wykorzystane do zimowego utrzymania alejek i ścieżek w jednym z parków.

Szczęśliwe psie łapki

Pomysł ma w głównej mierze na celu ochronę psów przed negatywnym działaniem soli na ich łapki.

Chlorek sodu, czyli drogowa wykorzystywana jest najczęściej do zapobiegania śliskiej nawierzchni. Działa jednak bardzo niekorzystnie na delikatną skórę pokrywającą psie łapy.

Szczególnie polecamy wdrożyć ten sposób na własnej posesji!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News