Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Koniec z trzepaniem dywanów. Rozsyp na całej powierzchni. Po 20 minutach dywan będzie jak nowy
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 29.08.2023 08:05

Koniec z trzepaniem dywanów. Rozsyp na całej powierzchni. Po 20 minutach dywan będzie jak nowy

odkurzanie
Fot. Canva / W Dnet Studio

Dywan to wyjątkowa dekoracja we wnętrzu. Jednak wiele osób z niego rezygnuje, ponieważ nie jest najprostszym elementem do posprzątania. Jak wyczyści dywan? Jest na to jeden prosty sposób.

Wydaje się, że najprostszą metodą na odświeżenie dywanu jest wytrzepanie go. Jednak istnieje jeszcze jeden trik. Przyda się do tego proszek do prania i soda oczyszczona. Dywan będzie jak nowy po 20 minutach i naprawdę niewielkim nakładem pracy.

Jak dbać o dywan?

Jeśli chcemy, żeby dywan był w dobrej kondycji, musimy o niego regularnie dbać. Przede wszystkim, jeśli chcemy mieć dywan, przyda się też dobry odkurzacz. Bez niego ciężko będzie utrzymać tę dekorację w dobrej kondycji.

Kolejną ważną zasadą przy dywanie jest działanie szybko, kiedy pojawią się plamy. Zamiast wcierać zabrudzenia w materiał, lepiej palmę delikatnie odsączyć i zabrać się za właściwe czyszczenie. Jak wyczyścić dywan?

Uważa się też, że dywan należy przynajmniej kilka razy w roku trzepać. To zdecydowanie obowiązek, za którym sporo osób nie przepada. Czy możemy tego uniknąć? Niżej zdradzam, jak utrzymać dywan w dobrej kondycji. Jak wyczyścić dywan? Nie ma nic prostszego.

jak wyczyścić dywan?
Canva / cottonbro studio, Pexels

Jak uniknąć trzepania dywanu?

Dywanu wcale nie musimy kilka razy w roku zabierać na trzepak. Możemy oczyścić go z kurzu i nadać mu świeżości w inny sposób. Przyda nam się jeden produkt, który zwykle używamy do prania.

Do wyczyszczenia dywany dobrze sprawdzi się proszek do prania i soda oczyszczona. Wystarczy wymieszać produkty w proporcji 1:1, a gotowy proszek rozsypać po całej powierzchni dywanu i pozostawić na 20 minut. Po tym czasie dywan dobrze odkurzamy.

Dzięki tej metodzie trzepanie dywanu nie będzie konieczne. Jakie zalety ma czyszczenie dywanu przy użyciu proszku do prania i sody? W dalszej części artykułu zdradzamy więcej o utrzymaniu dekoracji w czystości.

Pozbywamy się nie tylko kurzu

Stosując proszek do prania do czyszczenia dywanu, pozbędziemy się przede wszystkim zalegającego w nim kurzu. Jednak to nie wszystko. Dzięki tej metodzie usuwamy z dekoracji również alergeny, roztocza, a także pozbywamy się zapachów, którymi naszedł dywan.

Po tym zabiegu będzie więc nie tylko czysty, ale i świeży. Dywan to wyjątkowa dekoracja i nie musimy z niej rezygnować z obawy przed zabrudzeniami. Przekonaj się też, jak usunąć trudne plamy z dywanu.

jak wyczyścić dywan?
Canva / marchenko_family