DomekIOgrodek.pl
Lech Wałęsa

WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Lech Wałęsa powiedział, co stanie z domem po jego śmierci. Żona tego nie popiera

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Lech Wałęsa w ostatnim, wielkanocnym wywiadzie z "Faktem" zdradził pewne szczegóły dotyczące jego testamentu. Zaskakujące okazuje się wyznanie związane z domem byłego prezydenta - chciałby, aby służył on za... muzeum! Z tą decyzją nie z

Lech Wałęsa ma 77 lat, zaczyna więc myśleć o swoim testamencie. W rozmowie z „Faktem” wypowiedział się na temat przyszłości swojego legendarnego domu w Gdańsku. Jak się okazuje, ma na to nieco inną wizję niż małżonka.

Co stanie się z domem Lecha Wałęsy po jego śmierci? Były prezydent zdradza

Polityk wyznał, że jego największym marzeniem i wizją na przyszłość domu jest przekształcenie go w muzeum. Taki los budynku wydaje mu się najbardziej odpowiedni, jednak jego żona Danuta, nie podziela entuzjazmu męża.

Jak powiedział Lech Wałęsa, los willi zależy więc od tego „kto pierwszy padnie”. Jeśli małżonka przeżyje byłego prezydenta, to będzie miała pełną dowolność w gospodarowaniu nieruchomością

Nobliście mimo wszystko zależy na tym, aby przyszłe pokolenia mogły zobaczyć, w jaki sposób wyglądało jego życie. Zostawiłby w ten sposób pamiątkę po sobie, która wydaje mu się najbardziej odpowiednia.

Dom Lecha Wałęsy. Co znajdowałoby się w muzeum?

Jak twierdzi polityk, wartościowych eksponatów w jego domu przekształconym w muzeum nie byłoby zbyt wiele - większość z tego, co miał, oddał. Przede wszystkim na Jasną Górę.

Były prezydent powiedział, że już przed laty podarował kościołowi niezwykle wartościową szkatułkę wypełnioną złotem. Teraz kontynuuje gromadzenie drogocennych przedmiotów i ma zamiar wciąż przekazywać je do ulubionej świątyni.

Tym sposobem zwiedzający raczej nie uświadczą w jego nieruchomości żadnych okazałych bogactw. Co więc będą mogli tam zobaczyć?

Dom Lecha Wałęsy. Jak wygląda legendarna nieruchomość?

Willa polityka znajduje się w Gdańsku Oliwie. Jest niezwykle malownicza położona, wśród soczystej zieleni, niedaleko Parku Oliwskiego. Jedynie kwadrans zajmuje dojazd do morza. Dom otoczony jest przez okazały ogród, o który dba Danuta Wałęsa.

Z zewnątrz nieruchomość wygląda niezwykle luksusowo, jednak wnętrza są raczej skromne i urządzone w klasycznym, tradycyjnym stylu. Więcej o posiadłości byłego prezydenta możecie przeczytać >>tutaj<<.

Źródło: fakt.pl

Zdjęcie pochodzi z kanału na youtube Piot Piotruś, gdzie możecie zobaczyć więcej zdjęć domu Lecha Wałęsy.

Zdjęcie pochodzi z kanału na youtube Piot Piotruś, gdzie możecie zobaczyć więcej zdjęć domu Lecha Wałęsy.

undefinedundefined

Marta IdzikowskaAutor

Wydawczyni portalu Dom i ogródek. Absolwentka architektury wnętrz i kulturoznawstwa. Prywatnie miłośniczka śpiewu, psychologii i kultury queerowej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

Domy gwiazd

Agnieszka Włodarczyk sprzedała dom. Już udało jej się znaleźć nowe, równie imponujące lokum

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Krzysztof Ibisz z żoną kupili nowe mieszkanie w Warszawie

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Piękny apartament Andrzeja Dudy w Krakowie

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Dom Jarosława Kaczyńskiego zniknął z Google Street View

Czytaj więcej >
Małyszowie

Domy gwiazd

Jak mieszkają Małyszowie? Dom jest przepiękny

Czytaj więcej >
Sylwia Bomba w TzG

Domy gwiazd

Jak mieszka Sylwia Bomba? Wnętrza w niecodziennym stylu

Czytaj więcej >