Lech Wałęsa
WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News
Marta Idzikowska - 4 Kwietnia 2021

Lech Wałęsa powiedział, co stanie z domem po jego śmierci. Żona tego nie popiera

Lech Wałęsa w ostatnim, wielkanocnym wywiadzie z „Faktem” zdradził pewne szczegóły dotyczące jego testamentu. Zaskakujące okazuje się wyznanie związane z domem byłego prezydenta - chciałby, aby służył on za... muzeum! Z tą decyzją nie zgadza się jednak jego żona, Danuta...

Lech Wałęsa ma 77 lat, zaczyna więc myśleć o swoim testamencie. W rozmowie z „Faktem” wypowiedział się na temat przyszłości swojego legendarnego domu w Gdańsku. Jak się okazuje, ma na to nieco inną wizję niż małżonka.

Co stanie się z domem Lecha Wałęsy po jego śmierci? Były prezydent zdradza

Polityk wyznał, że jego największym marzeniem i wizją na przyszłość domu jest przekształcenie go w muzeum. Taki los budynku wydaje mu się najbardziej odpowiedni, jednak jego żona Danuta, nie podziela entuzjazmu męża.

Jak powiedział Lech Wałęsa, los willi zależy więc od tego „kto pierwszy padnie”. Jeśli małżonka przeżyje byłego prezydenta, to będzie miała pełną dowolność w gospodarowaniu nieruchomością.

Nobliście mimo wszystko zależy na tym, aby przyszłe pokolenia mogły zobaczyć, w jaki sposób wyglądało jego życie. Zostawiłby w ten sposób pamiątkę po sobie, która wydaje mu się najbardziej odpowiednia.

Katarzyna Cichopek pokazała świąteczny stół. Została skrytykowana przez fanówKatarzyna Cichopek pokazała świąteczny stół. Została skrytykowana przez fanówCzytaj dalej

Dom Lecha Wałęsy. Co znajdowałoby się w muzeum?

Jak twierdzi polityk, wartościowych eksponatów w jego domu przekształconym w muzeum nie byłoby zbyt wiele - większość z tego, co miał, oddał. Przede wszystkim na Jasną Górę.

Były prezydent powiedział, że już przed laty podarował kościołowi niezwykle wartościową szkatułkę wypełnioną złotem. Teraz kontynuuje gromadzenie drogocennych przedmiotów i ma zamiar wciąż przekazywać je do ulubionej świątyni.

Tym sposobem zwiedzający raczej nie uświadczą w jego nieruchomości żadnych okazałych bogactw. Co więc będą mogli tam zobaczyć?

Dom Lecha Wałęsy. Jak wygląda legendarna nieruchomość?

Willa polityka znajduje się w Gdańsku Oliwie. Jest niezwykle malownicza położona, wśród soczystej zieleni, niedaleko Parku Oliwskiego. Jedynie kwadrans zajmuje dojazd do morza. Dom otoczony jest przez okazały ogród, o który dba Danuta Wałęsa.

Z zewnątrz nieruchomość wygląda niezwykle luksusowo, jednak wnętrza są raczej skromne i urządzone w klasycznym, tradycyjnym stylu. Więcej o posiadłości byłego prezydenta możecie przeczytać >>tutaj<<.

Źródło: fakt.pl

Dom Lecha Wałęsy

Zdjęcie pochodzi z kanału na youtube Piot Piotruś, gdzie możecie zobaczyć więcej zdjęć domu Lecha Wałęsy.

Dom Lecha Wałęsy

Zdjęcie pochodzi z kanału na youtube Piot Piotruś, gdzie możecie zobaczyć więcej zdjęć domu Lecha Wałęsy.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News