Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Lilie w moim wazonie stoją o wiele dłużej, od kiedy stosuję ten trik. Polecił mi go florysta
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 11.08.2023 18:10

Lilie w moim wazonie stoją o wiele dłużej, od kiedy stosuję ten trik. Polecił mi go florysta

jak przedłużyć świeżość kwiatów w wazonie?
Canva / Victorburnside, Getty Images

Kwiaty w wazonie są przepiękną ozdobą w domu. Ja szczególnie lubię trzymać w wazonie lilie. Jednak dlaczego kwiaty tak szybko więdną w wazonie? Jak przedłużyć życie kwiatom w wazonie? Jest na to jeden prosty sposób. Zdradził mi go florysta.

Dlaczego kwiaty w wazonie więdną?

Kwiaty w wazonie ożywiają wnętrze i są przepiękną ozdobą. Jednak często kwiaty w wazonie szybko zaczynają więdnąć i usychać. Czy da się im przedłużyć życie? Na początek warto zastanowić się, czemu kwiaty w wazonie tak szybko się psują.

Kwiaty w wazonie więdną, ponieważ nie mogą pobierać substancji odżywczych i wody tak jak do tej pory. Warto jednak wiedzieć, że kwiatom w wazonie możemy przedłużyć życie, tak żeby naprawdę długo wyglądały świeżo.

O tym, co robić, żeby kwiaty w wazonie długo wyglądały świeżo, powiedział mi florysta. Jego rada była niezastąpiona. Szczególnie ucieszyło mnie to, że sposób ten działa również w przypadku moich ulubionych lilii.

jak przedłużyć świeżość kwiatów w wazonie?
Canva / Beli Photos, Getty Images

Jak przedłużyć życie kwiatom w wazonie?

Życie kwiatów w wazonie można przedłużyć w jeden naprawdę prosty sposób. Te trik działa przede wszystkim na liliach, ale nie tylko. Jeśli chcemy przedłużyć życie kwiatom, wystarczy odpowiednio przygotować same kielichy.

Jeśli chcemy, żeby kwiaty w wazonie dłużej wyglądał świeżo, powinniśmy usunąć pręciki. Właśnie taką rade dał mi florysta. Dzięki temu kwiaty nie przekażą całej swojej energii w nasiona i dłużej zachowają piękny wygląd. Co jeszcze możemy zrobić?

Jak na dłużej zachować świeżość kwiatów ciętych?

Poza pręcikami warto zadbać o regularne wymienianie wody. Dzięki temu kwiaty w wazonie znacznie dłużej postoją, będą cieszyć nasze oczy i dekorować wnętrze w przepiękny sposób.

Kwiaty w wazonie są naprawdę niezwykłą ozdobą, dlatego nie musimy z nich rezygnować i możemy długo się nimi cieszyć.

jak przedłużyć świeżość kwiatów w wazonie?
Canva / Mayehem, Getty Images