Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Masz tylko 10 sekund. Znajdziesz kota ukrytego wśród gołębi?
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 12.02.2024 10:09

Masz tylko 10 sekund. Znajdziesz kota ukrytego wśród gołębi?

zagadka
Facebook / MundoConectado

Nie każdy poradzi sobie z tą zagadką. Wśród gołębi ukrył się kot. Niewiele osób jest w stanie dostrzec go w mniej niż 10 sekund. Jak jest u ciebie? Udało ci się znaleźć schowanego między ptakami kota?

Zagadki, które wymagają od nas refleksu i spostrzegawczości to spore wyzwanie. Wiele osób nie jest w stanie w tak krótkim czasie dostrzec różnicy. Dlaczego powinniśmy jak najczęściej rozwiązywać takie łamigłówki?

Co daje nam rozwiązywanie zagadek?

Według portalu Jagran Josh tylko 1% naszej populacji potrafi dostrzec kota ukrywającego się wśród gołębi w mniej niż 10 sekund. Zagadka z ptakami bazuje na iluzji optycznej, która oszukuje nasz mózg.

Ptaki na zdjęciu mają podobny odcień i kształt do ukrywającego się kota. Powtarzający się obraz jest złudny dla naszego mózgu. Właśnie dlatego interpretujemy obraz nie tak, jak wygląda on w rzeczywistości.

Rozwiązując zagadki, zmuszamy nasz mózg do myślenia, szybkiej analizy i poprawnej interpretacji. Okazuje się, że to, jak szybko znajdziemy kota wśród gołębi, może świadczyć o naszym ilorazie inteligencji.

zagadka
Canva / LevenKonuk, Getty Images 

Gdzie ukrywa się kot?

Osoby z wyższym IQ są w stanie znacznie szybciej dostrzec kota. Wszystko dlatego, że ich mózg działa sprawniej, szybko analizuje dane i poprawie interpretuje obraz. Czy już wiesz, gdzie ukrył się kot?

Kot na obrazku wyróżnia się innym kształtem głowy. Odznaczają się jego uszy, oczy oraz pyszczek. Zmylić może nasz jego kolor, który nie odstaje od barwy gołębi na zagadce. Mruczka możemy dostrzec w czwartym rzędzie od dołu na samym końcu. 

Przyśpiesz pracę swojego mózgu

Ukryty wśród gołębi kot to nie lada wzywanie. Wiele osób nie radzi sobie z zagadką w mniej niż 10 sekund. Jednak na pracę naszego mózgu ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim zagadki trudniej rozwiązuje się, kiedy jest się zmęczonym.

Kota ciężko będzie dostrzec, jeśli mamy cały dzień pracy za sobą. Zagadki optyczne są jednak świetnym sposobem na trening mózgu. Warto raz na jakiś czas porozwiązywać tego typu łamigłówki.

zagadka
Facebook / MundoConectado

Zdjęcia pochodzą z profilu „MundoConectado” na Facebooku.

Zobacz także: