Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Dzięki tej metodzie wyhodujesz dorodne arbuzy. Da się
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 09.02.2024 18:06

Dzięki tej metodzie wyhodujesz dorodne arbuzy. Da się

arbuz w domu
YouTube / EY - Gardening

Marzysz o soczystych arbuzach z własnego ogrodu? To jest możliwe nawet w naszych polskich warunkach. Musimy wiedzieć, jak je zasadzić i pielęgnować. Znaczenie ma tutaj jeszcze jedna rzecz.

Uprawa arbuzów w polskich warunkach raczej nie jest spotykana. Zwykle rezygnujemy z tych owoców w ogrodzie, ale mogą przynieść mnóstwo satysfakcji. Poznaj tajniki uprawy arbuzów.

Arbuzy w Polsce, czy to naprawdę możliwe?

Arbuzy należą do rodziny dyniowatych i spokojnie możemy uprawiać je w Polsce. Zanim jednak zabierzemy się za wysiewanie ich w ogrodzie, musimy poznać kilka prostych, ale ważnych zasad.

Przede wszystkim arbuzów nie wysiewamy bezpośrednio do gruntu. Najlepiej najpierw przygotować sadzonki i dopiero później zająć się sadzeniem roślin w ogrodzie. Arbuzy wysiewamy do niedużych doniczek. Ziarna umieszczamy na głębokości 1 cm, a następnie obficie podlewamy.

Arbuzy powinniśmy wysiać 5 tygodni przed planowanym sadzenie roślin. W tym czasie warto zadbać o obfite nawożenie. Kiedy możemy spodziewać się pierwszych plonów? Jak zasadzić arbuzy w ogrodzie?

arbuz w domu
YouTube / EY - Gardening

Jak uprawiać arbuzy w ogrodzie?

Kiedy sadzonki podrosną, możemy zająć się przesadzaniem ich do przygotowanych w ogrodzie miejsc. Dobrze sprawdzą się tutaj inspekty, jednak jeśli chcemy, żeby arbuzy obficie owocowały, musimy zadbać o jedną rzecz.

Arbuzy są roślinami pnącymi, a to oznacza, że niedługo obficie się rozrosną. Jeśli zdecydowaliśmy się zasadzić arbuzy w inspektach, przydadzą nam się plastikowe skrzynki, które należy rozłożyć wokół inspektów.

Ogród pełen soczystych arbuzów

Pnącza nie będą opadać na ziemię, a arbuzy nie zaczną gnić w wilgotnej ziemi. Dzięki temu plony będą obfite. Najlepiej dla arbuzów wybrać miejsca, w których nie brakuje słońca.

Uprawa arbuzów w polskich warunkach jest możliwa. Będziemy cieszyć się soczystymi owocami jeśli odpowiednio zadbamy o rośliny. Dobrze do nawożenia arbuzów sprawdzi się odżywka ze skórek bananów.

arbuz w domu
YouTube / EY - Gardening

Zdjęcia pochodzą z filmu na kanale „EY - Gardening” na YouTube.

Zobacz także: