Sprzęt kuchenny
unsplash.com/Jason Briscoe (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 20 Listopada 2020

Wybieramy meble i AGD do kuchni

Dobre dobranie mebli kuchennych i sprzętu AGD zagwarantuje nam praktyczną i funkcjonalną przestrzeń do gotowania i przebywania. Podpowiadamy, jak najlepiej urządzić kuchnię!

Zarówno sprzęt AGD jak i meble kuchenne to zakup na długie lata. Jeśli więc nie korzystamy z pomocy projektanta, poświęćmy nieco więcej czasu na zaplanowanie odpowiedniego wyposażenia. To sprawi, że kuchnia stanie się sercem domu i będzie zachwycać zarówno domowników, jak i gości.

Kuchnia na wymiar

W rozplanowaniu kuchni ważne jest precyzyjne wykonanie pomiarów i wykalkulowanie ile miejsca potrzeba na nasz sprzęt. Dlatego najlepszym i najprostszym pomysłem jest wykonanie mebli na wymiar, co oferują indywidualni wykonawcy oraz salony z wyposażeniem wnętrz. Warto więc poszukać rekomendacji np. na forach internetowych, czy podpytać naszych bliskich i znajomych.

Istotne jest dokładne wymierzenie kuchni – w przypadku szafek i blatów nawet kilka centymetrów potrafi zrobić różnicę. Dokładnie przeanalizujmy też nasze potrzeby. Gotujemy mało czy dużo? Czy spożywamy posiłki w kuchni? Czy potrzebujemy dużo miejsca na przechowywanie w kuchni? Po ustaleniu tych kwestii możemy zdecydować się na konkretny projekt i rozpocząć wyposażanie.

Sprzęt AGD dostosowany do Ciebie

Od tego, czy nasz sprzęt AGD ma być wolnostojący, czy zabudowany, zależy także wybór mebli kuchennych, podejmijmy zatem decyzję już na samym początku. Zaletą zabudowanego sprzętu jest to, że możemy skupić się na parametrach technicznych, np. lodówki albo kuchenki, a nie na ich wyglądzie. Natomiast sprzęt wolnostojący jest łatwy do wymiany, jeśli nastąpi awaria. W każdym przypadku zwróćmy uwagę na klasę energetyczną sprzętu – najbardziej energooszczędne urządzenia klasyfikujemy jako klasę A+ lub A++ i A+++.

Źródło: ladnydom.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News