DomekIOgrodek.pl
Pilne

Canva/obraz własny

Mieszkanie plus - kryteria naboru

18 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Ruszyła budowa mieszkań z programu "Mieszkanie Plus". W kilku polskich miastach, między innymi we Wrocławiu, Radomiu i Lublinie są już gotowe plany zagospodarowania. Niektóre samorządy podały również szczegółowe kryteria nab

Rządowy program "Mieszkanie Plus" trwa. Inicjatywa ma na celu wybudowanie mieszkań do wynajęcia dla grupy obywateli, która zakwalifikowała się do naboru. Istnieje również opcja wynajmu z możliwością dojścia do własności.

W kilku polskich miastach powstały już bardzo konkretne plany zagospodarowania, a w niektórych trwa nawet budowa! Bardzo ważne jest to, że każdy samorząd może mieć własne kryteria naboru. Dzisiaj sprawdzimy, jak wygląda sytuacja we Wrocławiu, Radomiu i Lublinie.

"Mieszkanie Plus" we Wrocławiu - najnowsze wieści

We Wrocławiu podany już został termin rozpoczęcia inwestycji - budowa ruszy na początku przyszłego roku. Osiem bloków pod wynajem stanie przy ulicy Kolejowej. Budynki będą miały od pięciu do siedmiu pięter i pomieszczą prawie 470 mieszkań, których metraż mieści się w przedziale od 35 do 78 metrów kwadratowych. Na parterze zagoszczą lokale usługowe i przedszkole. Zakończenie prac przewidziane zostało na trzeci kwartał 2023 roku.

Jakie warunki należy spełnić, żeby zostać beneficjentem "Mieszkania Plus"? Według ogólnego programu (niezależnie od miasta) zamysłu lokal do wynajęcia mogą otrzymać osoby, które nie są w stanie zaciągnąć kredytu hipotecznego, ale mają zdolność czynszową.

We Wrocławiu o mieszkania dla jednej osoby mogą starać się ci, których dochód jest niższy niż 1650 zł. Obywatele, którzy chcą otrzymać lokal komunalny do odremontowania na własny koszt, nie mogą zarabiać więcej niż 3300 złotych brutto. Od złożenia wniosku do otrzymania mieszkania może minąć nawet kilka lat, a im więcej w podanym przedziale zarabiasz, tym większe masz szansę na przydział.

Radom - radni przyjęli kryteria naboru do "Mieszkania Plus"

Trwają zaawansowane budowy bloków z programu "Mieszkanie Plus" przy ulicy Tytoniowej, gdzie znajdą się 124 lokale. Powstają głównie mieszkania trzypokojowe o średniej powierzchni 60 metrów kwadratowych.

Ostatnio radni przyjęli kryteria naboru, według których pierwszeństwo mają młode rodziny z dziećmi. Preferowani są też obywatele Radomia, którzy płacą w mieście podatki, ale nie posiadają własnego lokum. Większe szanse mają również osoby niepełnosprawne i rodziny zastępcze.

Lublin - kiedy ruszy budowa bloków z programu "Mieszkanie Plus"?

Mieszkania w Lublinie powstaną na terenie byłej cukrowni, na skrzyżowaniu ulic Lubelskiego Lipca, Stadionowej i Krochmalnej, w okolicy Areny Lublin. W tym miejscu zostaną zbudowane dwa bloki mieszczące 220 lokali. Powstaną głównie mieszkania dwupokojowe, pojawią się również takie dla jednej i trzech osób.

Konkretne prace projektowe przewidywane są na przyszły rok, a zakończenie budowy przypadnie na drugi kwartał 2024 roku. Nie znamy jeszcze najbardziej szczegółowych kryteriów naboru do programu "Mieszkanie Plus" w Lublinie. 

Źródło: wyborcza.pl

Podobne artykuły

Małe mieszkanie

Architektura

Jak urządzić małe mieszkanie – porady, zasady oraz dobór mebli

Czytaj więcej >
Impregnat do betonu

Architektura

Impregnat do betonu – charakterystyka, rodzaje oraz prawidłowy sposób nakładania preparatu

Czytaj więcej >
Płytki

Architektura

Impregnat do fug – cechy charakterystyczne, mocne strony, rodzaje oraz prawidłowy sposób nakładania preparatu

Czytaj więcej >
kolory

Architektura

Jak łączyć ciepłe i zimne kolory – porady

Czytaj więcej >
Blat kuchenny

Architektura

Jaki kamień wybrać na blat kuchenny – charakterystyka, rodzaje, zabiegi pielęgnacyjne oraz mocne i słabe strony blatów kuchennych

Czytaj więcej >
Wygłuszanie sufitu

Architektura

Jak wygłuszyć sufit – cechy charakterystyczne oraz dostępne rozwiązania

Czytaj więcej >