Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Natarł prysznic papierem do pieczenia. Nie mógł uwierzyć co stało się na jego oczach
Kamil Świętek
Kamil Świętek 25.05.2023 11:11

Natarł prysznic papierem do pieczenia. Nie mógł uwierzyć co stało się na jego oczach

Zobacz do jakich celów można zastosować papier do pieczenia!
Kadr z filmu na Youtubie z kanału Smart Fox

Tego jeszcze nie było – czyszczący papier do pieczenia? Tak, akcesoria kuchenne mają więcej zastosowań, niż myślisz. Dziś pokażemy Ci, do czego jeszcze możesz użyć papieru do pieczenia. Będziesz zaskoczony jego możliwościami.

Papier do pieczenia ma właściwości czyszczące?

Tak, papier do pieczenia świetnie nadaje się nie tylko do zastosowania w kuchni. Równie dobrze wyczyści on Twoją łazienkę i salon. Możesz być zaskoczony mnogością jego zastosować.

Owiń papierem do pieczenia mop, którym na co dzień sprzątasz salon. Zabezpiecz papier taśmą tak, alby nie zsuwał się z mopa i przetrzyj nim podłogę. Cały brud przyklei się do papieru, a Ty będziesz cieszył się czystą podłogą i czystym mopem.

Z pomocą papieru do pieczenia sprawisz również, że zasłona prysznicowa będzie przesuwała się ciszej. Wystarczy, że przetrzesz drążek papierem do pieczenia, a wszystko, co na nim powiesisz, będzie się po nim ślizgać.

Tych warzyw nie sadź obok papryki. Zbiory nie będą udane Dawid Kubacki wyjawił, jak czuje się jego żona. Wróciła już do ich górskiej willi

Wykorzystaj papier do pieczenia w kuchni

Nie chodzi tutaj o pieczenie ciasta. Zamykając wino, owiń korek w papier do pieczenia i dopiero zatkaj butelkę. Papier powinien wystawać nad korek. Ten patent ułatwi wyciągnięcie korka z butelki.

Papier do pieczenia doskonale pochłonie również wilgoć i brud z Twojej lodówki. Wystarczy, że wyłożysz nim pułki w lodówce, a gdy te się zabrudzą, usuniesz papier. Sprzątanie lodówki nigdy jeszcze nie było tak proste.

Papier do pieczenia od lat wspomaga także cukierników. Chcąc pięknie udekorować brzegi tortu, należy zrobić dekoracje na woskowanej stronie papieru do pieczenia, a następnie obłożyć woskowaną i ozdobiona stroną tort. Całość wkładamy do lodówki, a po 30 minutach wyciągamy i odrywamy papier.
 

Mycie prysznica.png
Canva/Leeser

Usuń zabrudzenia prysznica z pomocą papieru do pieczenia

Teraz gwóźdź programu. Jeśli Twój prysznic wiecznie posiada osady kamienia, pora przywrócić mu dawny blask. Wyczyść prysznic, a następnie przetrzyj go papierem do pieczenia.

Dzięki temu pozostanie na nim niewidzialna warstwa wosku, która zabezpieczy go przed ponownym osadzeniem się na nim kamienia. Możesz też natrzeć papierem całą kabinę prysznicową i pozbyć się zacieków na dobre.

Drodzy Czytelnicy, znaliście takie zastosowania papieru do pieczenia?
 

Tagi: Sprzątanie