Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Niebywałe, do czego służy czerwona końcówka korka od szampana. Niezbędna wiedza
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.12.2021 20:46

Niebywałe, do czego służy czerwona końcówka korka od szampana. Niezbędna wiedza

korek od szampana
Obraz nck_gsl z Pixabay; youtube @Geniale Tricks

Do Sylwestra zostało coraz mniej czasu. Wiele osób nie wyobraża sobie tej niezwykłej nocy bez kieliszka szampana, wypitego o północy. Bardzo niewielu ludzi wie natomiast, że korek od szampana ma niezwykłe, bardzo praktyczne zastosowanie.

Większość korków od szampana ma kolorową, na przykład czerwoną końcówkę. Nie jest to ozdoba tej części butelki, lecz element pełniący bardzo konkretną funkcję.

Do czego służy korek od szampana?

Niewiele osób wie, że kolorowa końcówka w korku od szampana ma bardzo praktyczne zastosowanie. Wszyscy, którzy zamierzają świętować Sylwestra właśnie tym trunkiem, powinni je poznać.

Okazuje się, że dzięki korkowi od szampana będziemy mogli zachować świeżość tego napoju na dłużej. Jeśli po toaście zostanie nam go jeszcze w butelce całkiem sporo, nie będziemy musieli martwić się, że płyn się „wygazuje” i straci aromat.

Sprytny trik z korkiem od szampana robi furorę na Youtubie. Po wyjęciu korka z butelki wystarczy przyciąć jego biały, wąski koniec. Zobaczymy wtedy, że środek korka jest pusty.

Po ponownym wciśnięciu korka w szyjkę od butelki wystarczy, że podważymy jego kolorową końcówkę i wyjmiemy ją. Przez powstały otwór możemy nalać szampana, po czym ponownie „zakorkować” wylot korka.

Dzięki temu bąbelki nie będą uciekać, a my będziemy mogli cieszyć się smakiem i aromatem szampana znacznie dłużej. Czynność ta jest też znacznie mniej męcząca, niż ciągłe wyciąganie i wkładanie korka do butelki. Cała procedura pokazana jest na filmie, który udostępniamy poniżej.

Lubicie świętować Sylwestra kieliszkiem szampana?

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kosmetyczny trik „-30 lat w 3 dni” podbija internet. Stosuj go minutę
    2. Chcesz pozbyć się obwisłych policzków? 15 minut przed snem zrób TO
    3. Pawłowicz właśnie przeszła metamorfozę życia. Na widok jej nowej fryzury można przeżyć wstrząs