DomekIOgrodek.pl
Maciej Stuhr, Katarzyna Błażejewska

TRICOLORS/East News

Nietypowy dom Macieja Stuhra. Aktor i jego żona postawili na ciekawe rozwiązania

12 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 20 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Udostępnij:

Maciej Stuhr to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Artysta, komik i dziennikarz, zawodowo przebierający w ofertach, na co dzień woli odpocząć od zgiełku i błysku fleszy w zaciszu rodzinnego domu. Razem z żoną, dietetyczką Katarzyną Błażejewską, stworzyli naprawdę przytulne, a jednocześnie imponujące gniazdko. Jak i gdzie mieszka jedna z ulubionych par show-biznesu?

Maciej i Katarzyna Stuhrowie pobrali się w 2015 roku. Od tego czasu pracowicie wiją gniazdko, dbając o to, aby ich dzieci (ich wspólne oraz z poprzednich związków) czuły się jak najlepiej. Willa Macieja Stuhra, w której spędza każdą wolną chwilę, robi naprawdę ogromne wrażenie.

Gdzie mieszka Maciej Stuhr?

Maciej Stuhr wraz z rodziną zaszył się w malowniczej, historycznej dzielnicy Warszawy - na Żoliborzu. Ma tam przepiękny dom z ogromnym ogrodem, w którym jego żona uprawia warzywa. Stuhrowie przeprowadzili się tam wkrótce po ślubie. Aktor bardzo chwali sobie mieszkanie w tej części stolicy.

W wywiadzie dla Gazety Żoliborza Maciej Stuhr wyznał:

Ciężko mi sobie wyobrazić dzisiaj inną, lepszą dzielnicę do zamieszkania, niż Żoliborz. [...] To jest zupełnie inny kawałek Warszawy. Od kiedy zamieszkałem właśnie na Żoliborzu, po raz pierwszy poznałem smak życia trochę bardziej wspólnego, niż tylko obok siebie.

Maciej Stuhr bardzo pilnuje swojej prywatności, ale oboje z żoną Katarzyną Błażejewską czasem dzielą się fragmentami ich codzienności na Instagramie, dzięki czemu możemy obejrzeć zarówno niezwykłe wnętrze ich posiadłości, jak i urokliwą okolicę.

Żoliborz słynie z zieleni, otaczającej zabudowania. Tereny zielone zajmują 250 z 830 ha całej powierzchni dzielnicy. W okolicy znajduje się wiele parków, jak: Kępa Potocka czy Park Kaskada. Maciej Stuhr bardzo to ceni, zachwycając się na Instagramie drzewami i kwiatami, które widzi z okien własnego domu.

Beata Tyszkiewicz

Gdzie mieszka Beata Tyszkiewicz? Prawda jest smutna, przykre wieści

CZYTAJ DALEJ

Dom Macieja Stuhra

Dom Macieja Stuhra jest naprawdę niezwykły. Urządzony w nowoczesnym, ascetycznym stylu, jednocześnie zachowuje bardzo rodzinny i przytulny klimat. Wnętrza są jasne i przestronne, a do pomieszczeń wpada dużo światła. Stonowane, chłodne kolory ścian wprowadzają atmosferę spokoju.

Niektóre przestrzenie urządzono w stylu industrialnym i loftowym, inne w nieco bardziej klasycznym, dzięki czemu w domu nie jest nudno i banalnie. Całość zdecydowanie sprawia wrażenie ostoi łagodności i ciszy.

Jednym z najważniejszych miejsc domu jest kuchnia, w której żona Macieja, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, zawodowa dietetyczka, przyrządza potrawy i przeprowadza eksperymenty kulinarne. Pomieszczenie jest bardzo jasne i przestronne, dzięki białym, prostym meblom. Na środku kuchni jest funkcjonalna wyspa z szerokim blatem i szufladami na narzędzia kuchenne.

Salon w domu Macieja Stuhra utrzymany jest w stylistyce loftowej. Przestrzeń ożywia ściana z naturalnej, czerwonej cegły. Industrialny charakter przestrzeni podkreślają też kanapa w szarym odcieniu i stolik z naturalnego drewna oraz brak nadmiernych ozdób. Drewnianych akcentów jest zresztą w domu więcej także w innych pomieszczeniach.

Szczególne wrażenie robi jednak ogród, o który dba Katarzyna Błażejewska. Ogromna zielona przestrzeń to nie tylko zadbany trawnik i drzewa, ale też barwne kwietniki oraz szklarnia, w której dietetyczka uprawia warzywa: ogórki, pomidory, sałatę oraz zioła.

Źródło: Gazeta Żoliborza, Instagram

Domy ze znanych filmów i seriali. Wszyscy je pamiętają

Slajd 1 z 7

Dom Mostowiaków z "M jak miłość"

Kto nie oglądał choć raz "M jak miłość"? Jesteśmy pewni, że wszyscy dobrze znają ten kultowy polski serial. Obecnie w domu mieszkają Barbara Mostowiak, jej syn Marek Mostowiak oraz wnuk Mateusz Mostowiak również Ewa Mostowiak, żona Marka i jej syn Antek Szefler.

Czym charakteryzują się ogrody angielskie?

Pytanie 1 z 5

Jaki kształt mają rabaty, nasadzenia?

Katarzyna DerdaAutor

Redaktorka

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

Domy gwiazd

Dom syna Magdy Gessler po pożarze. Widok po tragedii jest niezwykle przykry

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Gdzie mieszkała Barbara Krafftówna? Niezwykła historia z życia gwiazdy

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Mąż Bogumiły Wander sprzedał dom

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Joanna Koroniewska pokazała zdjęcia nowego mieszkania

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Paweł i Marta z "Rolnik szuka żony" pokazali, jak mieszkają. Wystrój może zaskoczyć

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Wnętrza robią ogromne wrażenie

Czytaj więcej >