DomekIOgrodek.pl

Grzegorz Gołębiowski, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Odwiedzili dom babki zielarki z ''Rancza''. Zastali przykry widok

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Serial "Ranczo", jedna z kultowych produkcji stacji TVP1, był emitowany w latach 2006-2016. Od ostatniego odcinka minęło już trochę czasu, ale jego bohaterowie i miejsca cały czas żyją w pamięci Polaków, którzy chętnie tropią lokalizacje znane z ich ulubionego tytułu. Tym razem pasjonaci, odwiedzające opuszczone miejsca, trafili na domek Babki Zielarki.

Babka Zielarka to jedna z kultowych postaci serialu "Ranczo". Szybko stała się jedną z głównych bohaterek produkcji. Bardzo charakterystyczna i spełniająca kluczową funkcję dla fabuły, a jednocześnie najbardziej tajemnicza.

Zarówno inni bohaterowie serialu, jak i widzowie niewiele wiedzieli o jej przeszłości. Mieszkała na skraju wsi Wilkowyje. Bardzo często pomagała głównym bohaterom i leczyła ich, także dzięki swoim magicznym zdolnościom, odziedziczonym po matce i babce, które były wiedźmami.

Gdzie jest dom Babki Zielarki z serialu "Ranczo"?

W serialu chata Babki znajduje się na skraju wsi Wilkowyje. W rzeczywistości dom znajduje się we wsi Jeruzal. Z zewnątrz to skromna chata z drewna, z dachem pokrytym blachą. W "Ranczu" przed samym wejściem ustawiona była drewniana ławka, stół i palenisko. W środku była kuchnia, pokój dzienny i korytarz.

W rzeczywistości chata znajduje się na opuszczonej posesji, a w środku nie ma żadnych mebli ani sprzętów. Mieszkańcy wsi Jeruzal donoszą, że w domu nikt nie mieszka od bardzo długiego czasu. "Dom Babki" znajduje się blisko szosy prowadzącej z Jeruzala do Płomieńca, po prawej stronie, około 1 kilometra od rynku.

Jakiś czas temu wybrała się tam zapaleńcy z kanału na Youtube.com "Urban Explorers", zwiedzających stare i opuszczone budynki.

Już na samym początku autor filmu komentuje "Trochę tu dziwnie" - i rzeczywiście, atmosfera jest bardzo ponura. Dom to opuszczona, samotna chata, stojąca w lesie, w której nic nie ma. Nawet dostać się tam jest ciężko.

Dom babki z "Rancza"

Dom ma powybijane szyby i otwarte okiennice. Cały krajobraz jest bardzo pesymistyczny. Po wejściu do wnętrza wcale nie jest lepiej: widzom ukazują się odrapane, zniszczone drzwi i ściany z łuszczącą się tapetą.

Jedyną pozostałością po sprzętach, sugerującą, że ktoś tam rzeczywiście mieszkał, jest stary, całkowicie już zniszczony piec oraz pusta butelka, pozostawiona być może przez turystów. Przez pootwierane okiennice do wnętrza wpadają liście; w jednej ze ścian zieje dziura, która mogła robić za schowek.

Śladem po serialu są wiszące na ścianach bardzo stare, wyschnięte zioła. Jedno z pomieszczeń jest za to całkowicie zaśmiecone. Twórcy nagrania nie kryli rozczarowania, a nawet zgrozy na widok stanu, w jakim zastali dom.

Źródło: wikipedia.org, ranczo.fandom.com, youtube.com

Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek:

  • Podlewasz paprotkę a i tak usycha? Jak większość Polaków zapominasz o 1 czynności

  • Nie wlewaj ich do zlewu pod żadnym pozorem. Zapchasz go i zniszczysz w ułamku sekundy

  • Ludzie zupełnie nie znają funkcji drugiej strony tłuczka, a jest kosmicznie ważna i cenna

Tagi:

Podobne artykuły

Domy gwiazd

Niebywałe jak mieszka Roksana Węgiel. Pokój gwiazdy może wzbudzić zazdrość u wszystkich
Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Gienek i Andrzej z Plutycz zrobili coś niewiarygodnego z domem. Fani niedowierzają
Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Tak mieszka Alicja Bachleda-Curuś. 4 sypialnie i 3 łazienki to tylko część luksusu
Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Niewiarygodne w jakich warunkach mieszka Dorota Gardias. Choć jest gwiazdą, nie pławi się w luksusach
Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Jacek Murański oprowadził po swojej willi. Luksus i bogactwo to mało powiedziane
Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Alicja Węgorzewska ma salon jak nikt inny. Warunki przyprawiają o zawrót głowy
Czytaj więcej >
Katarzyna Derda

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]