Oprysk i nawóz z łupin czosnku. Nie ma lepszego środka na szkodniki w ogrodzie
Oprysk i nawóz z łupin czosnku to najskuteczniejsze środki do walki ze szkodnikami w ogrodzie. Już po kilku dniach po mszycach, stonce i innych pasożytach nie będzie śladu. Nawóz dodatkowo wzmacnia rośliny i przyspiesza ich wzrost.
Łupinki czosnku przydadzą się w ogrodzie. Nigdy ich nie wyrzucaj
Przenigdy nie wyrzucaj łupin i resztek, które zostają po obieraniu czosnku. Przygotujesz z nich najlepszy preparat na szkodniki w ogrodzie. Oprysk z łupin czosnku zwalcza mszyce, stonkę ziemniaczaną i inne szkodniki. Doskonale nadaje się do roślin ozdobnych, jak i warzyw.
Nawóz z łupin czosnku będzie gotowy po około 9- 10 dniach. Naturalna gnojówka ma rewelacyjne zastosowanie. Przede wszystkim wzmacnia warzywa korzeniowe, a także owoce, np. truskawki. Rośliny szybciej rosną i są odporne na choroby bakteryjne, grzybicze.
Regularny oprysk i nawóz z łupin czosnku to naturalny środek do walki ze wszystkimi szkodnikami, jakie atakują rośliny ogrodowe. Zapomnij o chemicznych i drogich nawozach. Mikstura z czosnku działa cuda.
Banalnie prosty patent na mrówki w domu. Uciekną gdy go poczują Ciocia Ala ma szałowy nawóz do ogórków. Nie dotyka ich żadna chorobaOprysk z łupin czosnku na mszyce i inne szkodniki
Jeśli w Twoim ogrodzie pojawiły się mszyce, przędziorki lub inne szkodniki, koniecznie przygotuj oprysk z łupin czosnku. Wystarczy, że łupiny zalejesz ciepłą, przegotowaną wodą i odstawisz na 2- 3 dni.
Po tym czasie przecedź miksturę przez sito i wlej ją do dyfuzora. Rośliny pryskaj raz dziennie, aż szkodniki zginą. Oprysk nadaje się zarówno do warzyw, jak i owoców i roślin ozdobnych. Oprysk doskonale poradzi sobie również ze stonką ziemniaczaną.
Nawóz z łupin czosnku. Doskonała ochrona warzyw korzeniowych i owoców
Do wiaderka włóż łupiny z czosnku, łodygi i resztki, które zostały po obieraniu ząbków. Zalej letnią, przegotowaną wodą tak, aby była kilka centymetrów poniżej krawędzi wiaderka. Wiadro postaw w ogrodzie w zacienionym miejscu na tydzień.
Po tym czasie czosnek zacznie fermentować. Wymieszaj nawóz i odstaw na kolejne 2-3 dni. Gdy piana i bąbelki już się nie pojawiają, to znaczy, że mikstura jest gotowa. Jeśli chcesz wykonać profilaktyczny nawóz, rozcieńcz gnojówkę w proporcji 1:10 z wodą.
Jeśli jednak warzywa zaczęły chorować, np. pojawiła się połyśnica marchwianka, nie rozcieńczaj nawozu. Będzie mocniejszy i szybciej poradzi sobie ze szkodnikami.