Płyn do płukania - nieznane zastosowania
Płyn do płukania tkanin służy przede wszystkim naszym ubraniom i innym tkaninom, których używamy w swoim domu. Sprawia, że są jedwabisto miękkie, zachowują intensywny kolor i nie elektryzują się.
Jak się okazuje, ta mieszanka może zbawiennie wpłynąć na inne rzeczy w naszym domu! Zobacz, jak jeszcze możesz wykorzystać płyn do płukania tkanin.
Płyn do płukania tkanin - znakomicie wyczyści szyby
Ten środek zawiera bardzo pomocne substancje, które sprawdzą się przy... myciu szyb i luster ! Znakomicie usuwa wszelkie smugi, zabrudzenia i osiadający na tych powierzchniach kurz.
Aby skutecznie wyczyścić nasze powierzchnie, musimy stworzyć roztwór płynu do płukania i wody w proporcjach 4:1 . Namocz ściereczkę, wyciśnij ją i przetrzyj szyby i lustra . Gdy skończysz, będą jak nowe! Na dodatek będą pięknie pachnieć.
Płynem do płukania tkanin znakomicie wyczyścisz dywany
Niewielu o tym wie, ale płyn możemy wykorzystać także do porządnego wyczyszczenia dywanu i wykładziny ! Chyba każdy z nas boryka się z irytującymi włosami i sierścią przyczepioną do tych włochatych powierzchni.
Aby się ich pozbyć, przygotujmy butelkę z atomizerem , która pomoże nam równomiernie rozprowadzić naszą mieszankę płynu do płukania zmieszanego z wodą. Najlepiej dodaj jedną miarkę płynu do pół litra wody .
Następnie obficie spryskaj dywan, wykładzinę lub narzutę. To działanie spowoduje, że zanieczyszczenia zaczną „odchodzić” od dywanu . Odczekajmy chwilę i porządnie odkurzmy powierzchnię.
Płynem do płukania tkanin pomoże pozbyć się denerwujących naklejek
Większość ma domu irytujące nalepki , znajdujące się na sprzętach elektronicznych lub innych miejscach, takich jak lodówka czy meble. Nawet jeśli uda nam się zdrapać większość takiego papierka, to na powierzchni zostaje klej, który z czasem się brudzi i ma bardzo nieestetyczny wygląd.
Aby skutecznie pozbyć się tego uciążliwego problemu, obficie nasączmy gąbkę do zmywania płynem do płukania tkanin. Miękką część zmywaka przyłóżmy do naklejki i odczekajmy chwilę, aby całość zmiękła . Następnie szorujemy pozostałości, tak aby na naszej powierzchni nie zostały żadne ślady.
Źródło: radiozet.pl