Połóż pięć liści laurowych na grzejniku i odczekaj 10 minut. W pokoju stanie się coś niewiarygodnego
Liście laurowe posiada w kuchni praktycznie każdy z nas. Stosowany do nadania potrawom wyjątkowego smaku i aromatu, może być również stosowany jako naturalny odświeżacz powietrza. Działają także kojąco na nasze zmysły. Niżej zdradzamy, dlaczego warto położyć je na kaloryferze.
Dlaczego liście laurowe?
Liść laurowy, czyli wawrzyn szlachetny pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego. Stosowany w praktycznie każdej kuchni świata dodaje potrawom wyjątkowego smaku i aromatu, a także pozytywnie wpływa na układ trawienny.
Coraz częściej jednak można zauważyć jego prozdrowotne właściwości. W ziołolecznictwie stosuje się go do m.in. wywołania pocenia się i pozbycia z organizmu wszelkich bakterii oraz toksyn wydzielanych wraz z potem, wspierania trawienia, obniżania cukru we krwi, a także do radzenia sobie z zapaleniem oskrzeli czy chrypką.
Swoje lecznice zdolności zawdzięcza zawartym w nim witamin z grupy: A, B2, B3, B5, B6, C w tym także kwasu foliowego. Posiada także minerały: wapń, potas, selen, cynk, magnez, żelazo, mangan i miedź.
Połóż liście laurowe na grzejniku
Jak wspomnieliśmy wyżej, liście laurowe mają wiele zalet i można wykorzystać je nie tylko w kuchni. Dzisiaj podsuniemy Wam propozycję, z której warto skorzystać, jeśli nie macie dobrego samopoczucia, czy kiedy w mieszkaniu unosi się mało przyjemny zapach. Naturalny odświeżacz powietrza, którego przygotowanie przedstawiliśmy poniżej, jest zdecydowanie dużo bezpieczniejszy dla naszego zdrowia niż wszystkie środki chemiczne.
Aby stworzyć naturalny odświeżacz powietrza z liści laurowych, nie potrzeba wiele, bo wystarczy do tego garść liści laurowych i odkręcony grzejnik. Po rozkręceniu grzejnika musimy odczekać, aż się nagrzeje. Dopiero wtedy kładziemy liście. Najlepiej pozostawić je na dłuższy czas, gdyż im dłużej leżą i się grzeją, tym intensywniejszy zapach będą wydzielać. Voila! Możesz cieszyć się pachnącym powietrzem w pomieszczeniu, a także poprawić swoje samopoczucie, bez narażania się na kontakt ze sztucznymi odświeżaczami powietrza.
Liść laurowy w pralce
Zanim zrobisz pranie, wrzuć liść laurowy do bębna pralki . Najlepiej umieścić je w bawełnianym woreczku do prania bielizny i nastawić pranie.
Można również stworzyć napar, jeśli nie chcemy używać liści laurowych bezpośrednio w pralce. Bierzemy garść liści, zalewamy wodą i gotujemy przez około 15 minut. Po tym czasie, czekam, aż wywar nieco wystygnie i wkładamy do niego zafarbowane ubrania. Pozostawiamy na kilka godzin. Na sam koniec pierzemy w pralce albo ręcznie.
Jak widzicie, liście laurowe mają nietuzinkowe zastosowania również poza kuchnią. Zatem, gdy zdecydujecie się odświeżyć mieszkanie, poprawić sobie nastój po prostu udajcie się do kuchni po liść laurowy!
Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek:
-
Wygodna i szybka metoda na plamy z wosku na meblach. Schodzą w 30 sekund
-
Wsyp popiół do wody i wlej miksturę do pralki. Patent ma bezcenne działanie
-
Darmowy i prosty sposób na odstraszenie gołębi z balkonu. Więcej się na nim nie pojawią