Jak zorganizować strefę przechowywania w kuchni?
Najwięcej miejsca w kuchennej zabudowie zajmują z reguły właśnie strefy przechowywania i zapasów. Dzieje się tak nawet gdy nie gromadzimy dużej ilości sprzętów. Jednak każda kuchnia ma swoje prawa – musimy przecież gdzieś składować nasze garnki, patelnie, talerze czy podstawowe produkty żywnościowe, takie jak cukier i mąka. Jak więc optymalnie rozmieścić wszystko, czego potrzebujemy w szafkach?
Przechowywanie dużych produktów
Podstawą strefy przechowywania są szafki dolne i słupki narożne, które są głębsze od szafek górnych i co za tym idzie znacznie bardziej pojemne. Trzeba jednak pamiętać, że głębokość szafek może być również ich wadą, gdyż może ograniczać łatwy dostęp do składowanych tam rzeczy.
Duże produkty, takie jak garnki, blachy czy naczynia żaroodporne, w wygodny sposób możemy przechować w szufladach z pełnym wysuwem. Doskonale sprawdzą się też cargo do szafek podblatowych i wysokich. Możemy w nich dobrać wysokości szuflad i poziomy ułożenia koszy, co pozwala dostosować mebel do produktów, które chcemy tam przechowywać.
Gdzie trzymać drobiazgi?
Kuchenne drobiazgi, takie jak sztućce, przyprawy i inne przybory sprawiają sporo kłopotów – są niewielkie, jest ich dużo, i często poniewierają się po całej kuchni. Tradycyjne szafki nie sprawdzają się najlepiej, jeśli chodzi o przechowywanie ich. Warto zdecydować się na system szuflad, o różnej wielkości i głębokości, aby pomieścić przedmioty o wszystkich rozmiarach. Świetnym rozwiązaniem są systemy organizacji wewnętrznej, takie jak relingi, dzięki którym torebki i pudełka nie będą przemieszczać i przewracać się podczas otwierania i zamykania szuflad. Organizery z tworzywa sztucznego ułatwią segregowanie sztućców i innych kuchennych akcesoriów. Zadbajmy też o przyprawy – przybornik do przypraw odpowiednio wyeksponuje i przechowa nasze zioła.
Źródło: ladnydom.pl