Śnieg buty sól
pixnio.com/autor nieznany
Weronika Dadok - 15 Lutego 2021

Sposoby na usunięcie soli z butów

Obecnie na ulicach możemy zauważyć sporą ilość śniegu. Wiele osób boryka się z plamami soli na butach. Niestety wyglądają bardzo nieestetycznie i zwykle trudno się ich pozbyć. Na szczęście z pomocą przychodzą domowe sposoby, które pomogą nam się uporać z tym problemem.

Takiej zimy, jak ta trwająca obecnie nie było od lat. Spadła duża ilość białego puchu, która zaskoczyła nie jedną osobę.

Z jednej strony to właśnie prawdziwa zima powinna obfitować w śnieg, który przyczynia się do zabaw i utrzymania harmonii w przyrodzie.

Z drugiej strony również wiele komplikuje. Najbardziej przyczynia się do problemów z komunikacją. Również pieszą... Aby nikt nie zaliczył bolesnego upadku podczas gonitwy na przystanek autobusowy, odpowiedni pracownicy posypują chodnik solą.

To właśnie chlorek sodu posiada również negatywne strony. Niszczy krawężniki, rośliny, karoserię, kostkę brukową i nasze buty. Po powrocie do domu niestety widać na nich uciążliwe plamy.

Małopolska kurator oświaty dostała mieszkanie komunalneMałopolska kurator oświaty dostała mieszkanie komunalneCzytaj dalej
Poniżej znajdziesz świetne sposoby, które pomogą ci pożegnać się z tym problemem!

Skórka od chleba do czyszczenia butów

W procesie oczyszczania obuwia skórka od czerstwego chleba może mieć zbawienny wpływ. Należy potrzeć wewnętrzną stroną skórki zabrudzone miejsca. Chleb powinien wchłonąć sól, dzięki temu my pozbędziemy się plam.

Płyn do naczyń do usuwania soli z butów

Wystarczy rozmieszać w misce z ciepłą wodą odrobinę płynu do mycia naczyń. Takim roztworem myjemy dokładnie buty. Najlepiej zrobić to od razu po przyjściu do mieszkania, ponieważ im plama dłużej będzie na bucie, tym będą one bardziej narażone na uszkodzenia.

Cebula i cytryna do butów

Najstarszym sposobem jeśli chodzi o czyszczenie kozaków, jest użycie przekrojonej cebuli lub cytryny. Wystarczy pocierać tymi produktami buty i gotowe! Trzeba jednak pamiętać, że każdy rodzaj obuwia może reagować inaczej na takie zabiegi. Zawsze najlepiej przetestować ten sposób w mało widocznym miejscu.

Woda z octem na zabrudzenia butów

Możesz także wypróbować sposób z wykorzystaniem wody z octem. Przygotuj najpierw miskę z ciepłą wodą, dodaj do niej ocet w proporcjach 1:1. Przemyj tym roztworem swoje zabrudzone buty i pozwól im spokojnie wyschnąć.

Ciepłe mleko pogromcą brudu na butach

Trik sprawdzi się najlepiej w przypadku butów z ekologicznej skóry. Przygotuj szmatkę, ogrzej mleko. Zamocz kawałek materiału w płynie i pocieraj obuwie aż do zniknięcia plamy. Przemyj buty wodą i pozostaw do wyschnięcia.

Jeśli jednak twoich butów nie da się w żaden sposób odratować, polecamy skorzystać z okazji i kupić nowe w świetnej jakości i cenie[ZOBACZ]

Buty Lidl

Źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News