Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Sprawdzone sposoby na szczury. Wyniosą się z prędkością światła
Kamil Świętek
Kamil Świętek 10.02.2024 09:19

Sprawdzone sposoby na szczury. Wyniosą się z prędkością światła

Jak pozbyć się szczurów z domu?
Canva/dimitar_hr

Szczury to zdecydowanie nieproszeni goście w naszych domach, piwnicach i garażach. Niestety, trudne warunki na zewnątrz oraz łatwość zdobycia pożywienia wewnątrz naszych mieszkać sprawiają, że szczury szukają wszelkich sposobów, aby wedrzeć się do naszych posiadłości.

Chociaż trudno zabezpieczyć się przed szczurzą inwazją, istnieją sprawdzone sposoby na to, jak pozbyć się szczurów z domu. Dzięki nim zapomnicie o nieproszonych gościach raz na zawsze.

Dlaczego szczury wchodzą do naszych domów?

Szczury to niezwykle inteligentne zwierzęta. Doskonale zdają sobie one sprawę z tego, że nasze domy to istna skarbnica łakoci i doskonałe miejsce na schronienie się przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Zauważcie, że to właśnie jesienią i zimą szczury w domach stają się prawdziwą plagą. Gdy te wedrą się do naszych piwnic, czy spiżarni zastaną prawdziwy raj na ziemi.

Zapewne nikomu nie trzeba uświadamiać, że obecność szczurów w mieszkaniu nie zwiastuje nic dobrego. Dlatego też przygotowaliśmy dla was sposoby na to, jak pozbyć się szczurów z domu. Dzięki temu zapomnicie o przykrym problemie raz na zawsze.

Jak pozbyć się szczurów z domu 1.jpg
Canva/tenra, Getty Images Pro

Jak walczyć ze szczurami w domu?

Aby dowiedzieć się, jak pozbyć się szczurów z domu, najpierw warto zrozumieć ich naturę. Szczury nie tolerują niektórych aromatów roślin i owoców. Omijają one zapach: mięty, wrotyczu, cytryn, rumianku, czy nawet świeżych liści pomidorów.

Nie przepadają także za agresywną chemią, na przykład zapachem kostek WC. Ich doskonały słuch to kolejna karta przetargowa w walce ze szczurami. Niezwykle skuteczny jest również amoniak. 

Wymieszajcie 2 szklanki produktu z 2 szklankami wody. Rozlejcie do misek i pozostawcie w pomieszczeniach, w którym zadomowiły się szczury. Nieprzyjemna woń szybko wykurzy je ze strychu czy piwnicy, imitując szczurom zapach moczu kotów i innych drapieżników, przed którymi te uciekają najdalej, jak mogą.

Te metody również pomogą pozbyć się problemu

Szczur nie cierpią także innych zapachów. Wystarczy rozłożenie saszetek z herbatą miętową w rogach mieszkania, aby szczury w mig wyniosły się z naszych czterech kątów. Tak samo dobrze sprawdzi się rozmieszczenie: chili, pieprzy kajeńskiego, olejku eukaliptusowego.

Możecie wykorzystać również specjalistyczne odstraszacze. Emitowanie dźwięków o zmiennej częstotliwości 13 000 – 45 000 Hz doskonale sprawdza się do pozbycia się nieproszonych gości w domu. 

Jak pozbyć się szczurów z domu 2.jpg
Canva/salman_ru, Getty Images

ZOBACZ TAKŻE:

Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10