Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Pozbądź się smrodu papierosów z mieszkania, to prostsze niż myślisz. Domowy preparat masz pod ręką
Kamil Świętek
Kamil Świętek 30.01.2024 09:08

Pozbądź się smrodu papierosów z mieszkania, to prostsze niż myślisz. Domowy preparat masz pod ręką

Zapach papierosów
canva/pixelshot, canva/Jill Burow z Pexels

Znasz to? Niechciany zapach, utrzymujący się godzinami na firankach, ubraniach, czy też ozdobach w mieszkaniu, którego nijak nie można wyplenić. Na szczęście zapach papierosów w mieszkaniu nie musi być dla ciebie wyrokiem.

Nawet jeśli masz w swoim otoczeniu palacza, jesteś w stanie zapanować nad zapachem papierosów w swoim mieszkaniu. Wystarczy, że zastosujesz te sprawdzone metody, a twój dom znowu zacznie pięknie pachnieć.

Charakterystyka zapachu papierosów

Czym właściwie charakteryzuje się zapach papierosów i dlaczego dla wielu jest on tak drażniący? Cóż, zapach papierosów pochodzi ze spalanego tytoniu oraz wszelkich dodatków, jakimi się go uzdatnia. W skład spalanej mieszanki wchodzą zatem liczne substancje chemiczne, które w procesie spalania wydzielają intensywny zapach.

Jeśli wiesz, jak bardzo ubrania, firanki, czy zasłony przesiąkają zapachem papierosów, masz świadomość, że jest to woń trudna do pomylenia z czymkolwiek innym. Czy jednak można w jakikolwiek sposób z nią walczyć?

zapach papierosów.jpg
canva/doucefleur's Images

Jak wyplenić zapach papierosów z domu?

Co prawda najprostszym sposobem na wyplenienie zapachu papierosów z domu jest niepalenie w budynku, jednakże bądźmy realistami. Trudno wymagać od palaczy opuszczania murów budynku, gdy za oknem panuje przeszywający mróz.

Dlatego też w ramach alternatywy warto regularnie wietrzyć mieszkania oraz wymagać od palaczy palenia wyłącznie na balkonie. Te proste zabiegi pomogą Wam na znaczące ograniczenie intensywności zapachu papierosów w domu.

Co zrobić z zapachem papierosów na ubraniach?

Głównym problemem mieszkania z osobami palącymi jest nieustanna, specyficzna woń ubrań. Na szczęście i z tą możemy w pewien sposób walczyć. Wystarczy, że namoczymy ubrania w roztworze wody z niewielką ilością octu, aby zniwelować intensywność zapachu papierosów. Po tym procesie wystarczy standardowo wyprać ubrania w pralce.

Podobnie do wody i octu zadziała węgiel aktywny, a także specjalistyczne środki do usuwania zapachu papierosów z ubrań. Czy jednak warto przepłacać? Decyzję pozostawiamy wam, Drodzy Czytelnicy.

apach papierosów.jpg
canva/OlegOpryscho

ZOBACZ TAKŻE:

Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10