szkodliwe połączenie
pxhere.com/(CC0 domena publiczna)/autor nieznany
Weronika Dadok - 28 Stycznia 2021

Środki do mycia, których nie można łączyć

Gdy szukamy najlepszych sposobów do mycia i sprzątania, mieszając różne substancje, możemy niestety wyjść na tym bardzo źle. Niektóre mieszanki mogą być naprawdę niebezpieczne. Przykładem na to jest jedna historia związana z połączeniem octu wraz z detergentem.

Przykrym przykładem, który obrazuje nam problem eksperymentowania z detergentami, jest sytuacja jednej z mieszkanek Łodzi, która podczas sprzątania łazienki postanowiła użyć jednocześnie octu i detergentu.

Niestety skończyło się na przymusowej wizycie w szpitalu. Kobieta nieświadomie doprowadziła do zatrucia swoich dróg oddechowych.

Niebezpieczne połączenia

Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, jakie skutki przyniesie połączenie rozmaitych substancji, tym bardziej jeśli mamy do czynienia z silnymi środkami chemicznymi.

Wspomniała o tym na swoim Instagramie Mama Chemik, czyli Sylwia Panek. Dodała również, że mieszanie octu i płynu do czyszczenia toalet jest bardzo szkodliwe, a wręcz trujące.

Pod żadnym pozorem nie należy łączyć ze sobą tych składników. Pamiętajmy także, aby nie używać ich jeden po drugim, zwłaszcza gdy toaleta jest zapchana.

Lepiej nie eksperymentować samemu z takimi sposobami. Bez wiedzy, w jaki sposób zareagują na siebie określone substancje, można zrobić sobie naprawdę dużą krzywdę.

Szczególnie groźne środki i efekty zatrucia

Kobieta, o której wspomnieliśmy wcześniej, do popularnego środka do czyszczenia toalet postanowiła dodać ocet. Spowodowało to wytworzenie chloru w takim stężeniu, iż doszło do zatrucia.

Uważać należy szczególnie na środki wybielające, a jeśli chodzi o konkretny składnik, najbardziej zagrażającym jest podchloran sodu, który był winowajcą w tym przypadku.

Połączenie płynu do dezynfekowania toalet ze spirytusem może spowodować nie tylko zatrucie, ale i oparzenie.

Osoba, która naraziła się na szkodliwe działanie tego typu mieszanek, czuje osłabienie, odnosi wrażenie, że zaraz może stracić przytomność (oczywiście faktycznie może do tego dojść), mogą się także pojawić wymioty i mdłości.

Źródło: zdrowie.wprost.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News