DomekIOgrodek.pl
Szafa w sypialni

unsplash.com/ Anwar Hakim (CC0 Domena publiczna)

Funkcjonalna i pojemna szafa do sypialni - pomagamy wybrać

20 Listopada 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Sypialnia jest niezwykle ważnym pomieszczeniem w naszych domach – ma zapewnić nam dobry sen, który wpływa na nasze prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego tak istotne jest zadbanie o komfort i porządek – możemy to uzyskać dzięki pojemnej i p

Wiele popularnych marek ma w swojej ofercie różnorodne i dostosowane do konkretnych warunków szafy do sypialni. Niezwykle popularnym rozwiązaniem są szafy przesuwne, trzydrzwiowe oraz te z lustrem. Musimy jednak pamiętać, że nie każdy mebel sprawdzi się w naszym pomieszczeniu. Sprawdź, jaka szafa będzie najbardziej ergonomiczna dla Twojej sypialni.

Kluczowe aspekty przy wyborze szafy

Najważniejszym krokiem w wyborze szafy do sypialni jest ustalenie, ile osób będzie z niej na co dzień korzystać. Jeśli są to dwie osoby, dobrym rozwiązaniem będzie wybranie modelu, w którym znajdziemy lustrzane odbicie zastosowanych rozwiązań – dwa identyczne układy półek, drążków itp. Będzie to ułatwienie w rozdzieleniu odzieży obydwu osób i zachowaniu ładu i porządku. Istotny jest też wybór ściany, pod którą postawimy szafę. Korzystne będzie wybranie krótszej ściany, ponieważ nie przytłacza to optycznie wnętrza sypialni. Aby pomieszczenie wydawało się większe, warto zainwestować w szafę z lustrem.

Jaką szafę kupić?

Przede wszystkim – zwróćmy uwagę na wymiary. Przeciętna wysokość przestrzeni na drążku, dla przechowywania odzieży jednej osoby, to minimum 140 cm. Na metrowym drążku zmieści się ok. 10 wieszaków z ubraniami. Praktycznym rozwiązaniem jest zakup szafy posiadającej pantograf, czyli drążek, który możemy samodzielnie regulować do odpowiedniej dla nas wysokości. Najwyżej położona półka może być przeznaczona na walizki, większe torby, śpiwory czy namioty (oraz inne rzeczy, których używamy sezonowo). Warto przewidzieć miejsce na szereg półek, które przechowają nasze swetry, bluzki i inne, mniejsze części naszej garderoby.

Szafy do sypialni zawierają wiele różnych rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę przy dobieraniu ich do naszego pomieszczenia. Zanim zdecydujesz się na kupno danego modelu, zmierz swoją sypialnię i weź pod uwagę ilość odzieży, którą chcesz przechowywać.

Źródło: ladnydom.pl

Podobne artykuły

Mała kuchnia

Wnętrza

Jak sprytnie urządzić małą kuchnię w bloku?

Czytaj więcej >
Przedpokój

Wnętrza

Meble do przedpokoju – na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej >
Sprzęt kuchenny

Wnętrza

Wybieramy meble i AGD do kuchni

Czytaj więcej >
Pluskwy często gromadzą się w materacach.

Wnętrza

Sprawdzone sposoby na pozbycie się pluskiew z mieszkania

Czytaj więcej >
Pralka w kuchni czy w łazience?

Wnętrza

Pralka w łazience czy w kuchni?

Czytaj więcej >
Jaki prysznic wybrać?

Wnętrza

Jaki prysznic do łazienki?

Czytaj więcej >