DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Jak zorganizować wieczór panieński? 10 porad, które pozwolą uniknąć klapy
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 19.06.2019 19:40

Jak zorganizować wieczór panieński? 10 porad, które pozwolą uniknąć klapy

Tort na wieczór panieński
fot. pixabay.com Zoriana Stakhniv

Tort na wieczór panieński. Wieczór panieński to niezapomniany moment w życiu każdej kobiety. Tej nocy przyjaciółki i krewne panny młodej organizują przyjęcie z okazji jej zamążpójścia. Jednak czasem ostatnia impreza w stanie wolnym przyszłej mężatki zmienia się w spektakl porażki i zażenowania. Jak uniknąć klapy?

Tort na wieczór panieński. Jeśli bliska ci kobieta niedługo stanie na ślubnym kobiercu i chcesz przygotować dla niej wieczór panieński, przed tobą mnóstwo pracy. Jak przygotować wieczór panieński? Rola organizatorki jest obciążona sporą odpowiedzialnością, łatwo popełnić błąd, ale nie załamuj się! Przedstawiamy 10 porad, dzięki którym unikniesz klapy i zorganizujesz fantastyczną imprezę! Zobaczysz, po wszystkim uczestniczki będą błagały, żebyś została gospodynią ich wieczorów panieńskich.

1. Jak przygotować wieczór panieński?

Kulminacyjnym momentem każdego wieczoru panieńskiego jest podanie gościom tortu. Możesz wykonać go sama lub zamówić. Niektóre cukiernie specjalizują się w produkcji słodyczy na tego rodzaju przyjęcia.

Jaki tort na wieczór panieński? Jeśli nie masz pomysłu, jak powinien wyglądać idealny tort, poproś o przedstawienie ci katalogu z wzorami.

Ile kosztuje tort na wieczór panieński?

Ceny tortu na wieczór panieński mogą różnić się w zależności od zakładu, jednak przygotuj się na wydatek rzędu 80-100 złotych. Dobrym pomysłem będzie podzielenie się kosztami między tobą a uczestniczkami. Ponieważ podanie tortu to jeden z najważniejszych punktów przyjęcia, możecie pozostawić jego wykonanie profesjonalistom, a resztę dań zorganizować metodą składkową.

Co to jest impreza składkowa? Niekoniecznie musi chodzić o składanie się w rozumieniu finansowym. Impreza składkowa to taka, na którą każdy z gości przynosi coś od siebie. Jednak jeśli zaproponujesz gościom, by przynieśli to, co uważają za stosowne, może się okazać, że nikt nie pomyślał o napojach, alkoholu albo innym ważnym produkcie. Dlatego najlepiej przygotować całą listę rzeczy potrzebnych na imprezę. Dopilnuj, by między poszczególnymi pozycjami nie było wielkiej różnicy w cenie. Osoba, która wydała kilkadziesiąt złotych na alkohol, może się poczuć wykorzystana, kiedy ujrzy, że inna osoba przyniosła czipsy za kilka złotych.

Jak zorganizować wieczór panieński?

To trudne zadanie dla jednej osoby, dlatego jeśli obawiasz się, że możesz zapomnieć o czymś ważnym, nie bój się poprosić kogoś innego o pomoc. Nie zwracaj się do pana młodego, ponieważ ma na głowie przygotowania do ślubu, poza tym nie chcesz chyba, żeby relacjonował wszystko przyszłej żonie? Zdaj się raczej na inne uczestniczki. Możecie się spotkać i wszystko obgadać albo podzielić zadaniami w zależności od chęci i talentów. Może jedna z was posiada talent plastyczny i zrobi fantastyczne dekoracje, a inna jest mistrzynią świata w pieczeniu ciast?

Jak usprawnić organizację pracy?

Korzystaj z dobrodziejstw technologicznych! Załóż tajną grupę na Facebooku, w której będziesz na bieżąco informować uczestników imprezy o przebiegu przygotowań. Możesz zamieścić w grupie listę zadań, a znajomi będą się na nią wpisywać. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której przydzielasz dwóm osobom identyczne zadania. Zachęć gości, by dzielili się z tobą swoimi pomysłami i propozycjami. W razie komplikacji albo zmiany daty wydarzenia nie będziesz musiała dzwonić do każdego z osobna. Nie musisz, rzecz jasna, konsultować każdej decyzji, ale już przygotowanie posiłków lub zamówienie cateringu wymaga dowiedzenia się o alergiach pokarmowych albo preferencjach kulinarnych.

2. Jak ozdobić tort na wieczór panieński?

Jak ozdobić tort na wieczór panieński? Pamiętaj, że tort musi być nie tylko zgodny z charakterem całej imprezy, wystrojem, muzyką i zaplanowanymi rozrywkami, ale także gustem panny młodej.

Jeśli chcesz przygotować nietypowy tort na wieczór panieński, dobrym pomysłem będzie zawarcie w dekoracji odniesień do zainteresowań i charakteru panny młodej. Może uwielbia jazdę konną, trenuje taniec towarzyski lub kocha muzykę klasyczną? Na pewno poczuje radość, że pamiętasz o jej upodobaniach. Najlepszą metodą ozdabiania tortu jest zastosowanie lukru plastycznego.

Tort na wieczór panieński? A jak zrobić tort na wieczór kawalerski?

Zostałaś poproszona o zamówienie tortu na wieczór kawalerski, ale nie masz pomysłu, jak powinien wyglądać? Możesz przygotować typowy tort na wieczór kawalerski, którego dekoracja zawiera wiele aluzji do seksu i kobiecego ciała albo postawić na coś ciekawszego. Dobrym pomysłem, tak jak w przypadku tortu na wieczór panieński, jest nawiązanie do zainteresowań przyszłego męża. Może ulubionego filmu albo zespołu muzycznego?

Postaraj się unikać motywów, które przedstawiają małżeństwo jako koniec wszelkiej wolności. Ślub bierze się po to, aby iść przez życie z ukochaną osobą, a nie dlatego, że panna młoda zaciąga swojego wybranka siłą do ołtarza. Nawet jeśli pan młody nie widzi nic niestosownego w torcie z napisem „Game over” albo figurkach z lukru przedstawiającymi pannę młodą wlokącą przyszłego męża (skutego kajdankami) siłą. Narzeczonej może być zwyczajnie przykro, kiedy obejrzy zdjęcia z wieczoru kawalerskiego. Pamiętajmy, że ślub nie oznacza więzienia, tylko początek nowego, lepszego etapu życia. Postarajmy się unikać także tego typu gadżetów oraz żartów, niezależnie, czy organizujemy wieczór kawalerski, czy panieński.

3. Jak zrobić samemu tort na wieczór panieński?

Tort na wieczór panieński. Jak zrobić samemu tort na wieczór panieński? Jeśli chcesz sprawić pannie młodej prezent własnoręcznie upieczonym tortem, musisz zastosować się do kilku rad. Po pierwsze, upewnij się, że żadna z uczestniczek wieczoru panieńskiego nie cierpi na alergie pokarmowe. Zdrowie jest najważniejsze i nie wolno go narażać, a osobie, która z powodu swoich problemów zdrowotnych będzie wykluczona z uczty, może być przykro.

Po drugie, dowiedz się, jakie są ulubione smaki przyszłej żony. Może w ogóle nie przepada za czekoladą i orzechami, ale uwielbia owoce i torty owocowe? Uważaj, żeby tort na wieczór panieński nie przypominał za bardzo tortu weselnego! Najlepiej zrezygnuj z bieli i ozdób nawiązujących do ceremonii ślubu. Nie chcesz chyba, żeby poniosła cię wyobraźnia i okazało się, że tort na wieczór panieński wypada lepiej niż weselny?

4. Jak powinien wyglądać wieczór panieński?

Jak powinien wyglądać wieczór panieński? W ostatnich latach upowszechnił się zwyczaj organizowania wieczorów panieńskich o lekko przaśnym i wulgarnym charakterze. Dominującym elementem ozdób i dodatków są… męskie przyrodzenia, organizatorki chętnie wynajmują striptizerów, a podczas imprezy panuje atmosfera nasycona erotyzmem i żartami z instytucji małżeństwa.

Jak zorganizować wieczór panieński? Nie chcesz chyba zobaczyć na twarzy panny młodej, zamiast radości i wzruszenia, zażenowania i niedowierzania. Podpytaj bliskich panny młodej oraz jej przyszłego męża o to, jaki charakter powinna mieć impreza. Oczywiście, jeśli panna młoda i jej koleżanki lubią taki typ humoru, nie ma w tym nic złego. Wszystko jest dla ludzi, pod warunkiem, że każdy czuje się usatysfakcjonowany – zarówno uczestniczki i królowa wieczoru.

Jak zorganizować nietypowy wieczór panieński?

Przed tym samym pytaniem stanęła polska artystka Katarzyna Lisiak, autorka filmiku OSTATNIA RANDKA Z NIEDOSZŁYMI CHŁOPAKAMI czyli JAK ZORGANIZOWAĆ WIECZÓR PANIEŃSKI / Pan Lis. Wpadła na pomysł, że zaprosi na wieczór panieński, którego została organizatorką… byłych chłopaków panny młodej, by zobaczyli, jaka okazja przeszła im koło nosa. Oczywiście nie pojawili się we własnej osobie, taka sytuacja byłaby bardzo niezręczna zarówno dla przyszłej mężatki, jak i jej eks. W swoim filmie Lisiak zastanawia się, dlaczego wieczorom panieńskim towarzyszy taka celebracja właśnie męskich, a nie kobiecych narządów płciowych i zauważa, że w taki sposób sprowadza się instytucję małżeństwa do tylko jednego jej aspektu.

Pamiętaj, że na wieczorze panieńskim nie może zabraknąć różnego rodzaju gier i zabaw. Tematy do rozmowy prędzej czy później się skończą, poza tym nie organizujesz wieczorku przy winie, tylko imprezę, której panna młoda ma nie zapomnieć do końca życia. Dobrym rozwiązaniem mogą być gry planszowe albo karciane, wyzwania albo kalambury. Postaraj się unikać zadań, które mogłyby zawstydzić czy urazić kogoś z uczestników. Na dobrej imprezie wszyscy powinni czuć się komfortowo.

5. Tort na wieczór panieński. Co zamiast tortu na wieczór panieński?

Panna młoda nie przepada za tortami? Masz wiele możliwości, czym możesz go zastąpić! Pamiętaj, że podanie tortu na imprezie jest tylko propozycją, a nie obowiązkiem.

Co zamiast tortu na wieczór panieński? Niezależnie od miejsca, w którym odbywa się wieczór panieński, możesz zastąpić tort innymi słodyczami, na przykład muffinkami. W ten sposób unikniecie także kłopotu z krojeniem ciasta. Innym rozwiązaniem jest przygotowanie piramidki z makaroników. Zarówno muffinki, jak i makaroniki występują w wielu kolorach i smakach, więc bez problemu dopasujesz ich rodzaj do gustu kulinarnego gości, a nawet koloru wystroju! Kolejna opcja to podanie minideserów albo cake pops. Tak nazywamy kuliste babeczki na patyku, przypominające wyglądem tradycyjne lizaki.

Rozwiązaniem, które wymaga sporego poczucia humoru i dystansu od wszystkich uczestników imprezy, jest zamówienie… pizzy. Jeśli chcesz podać na wieczorze panieńskim pizzę, upewnij się wcześniej, że pizzerii uda się ją dostarczyć na czas. Na przykład dzień wcześniej opłać zamówienie i poproś, by przygotowano je oraz przywieziono danego dnia na konkretną godzinę. W ten sposób unikniesz wydzwaniania po wszystkich restauracjach w okolicy, kiedy ulubiona pizzeria panny młodej akurat nie będzie w stanie was obsłużyć.

Gdzie kupić dobre słodycze?

Jeśli decydujesz się na zastąpienie tortu na wieczorze panieńskim słodyczami, możesz wybrać jedną z dwóch opcji: albo kupisz je w cukierni, albo przygotujesz samodzielnie. Pamiętaj, że jeśli sama podejmujesz się pieczenia, a nie miałaś w tym wcześniej doświadczenia, raczej nie osiągniesz wymarzonego efektu. Lepiej ustąpić komuś bardziej utalentowanemu kulinarnie, niż w panice biegać po sklepach tuż przed imprezą.

W wypadku pierwszej opcji przeprowadź wywiad wśród zaufanych osób, którą cukiernię polecają. Nie zawsze wysoka cena idzie w parze z jakością i może się okazać, że przepłaciłaś. Możesz uciec się do małego podstępu: kiedy spotkasz się z panną młodą, poczęstuj ją słodyczami, które zamierzasz podać na przyjęciu. Jeśli któreś szczególnie przypadną jej do gustu, ucieszy się, że o tym pamiętałaś, kiedy zostaną podane na imprezie.

6. Gdzie zrobić wieczór panieński?

Gdzie zrobić wieczór panieński? Wieczór panieński nie musi być koniecznie organizowany w domu panny młodej lub druhny. Dobrym miejscem może być także restauracja, kawiarnia lub lokal oferujący wynajem sal.

Jak zorganizować wieczór panieński? Jeśli decydujesz się zorganizować wieczór panieński w lokalu, musisz na początek liczyć się z większymi kosztami. Kiedy impreza odbywa się w restauracji lub kawiarni, możesz poprosić o przygotowanie wszystkich potraw i napojów. Upewnij się, czy taka usługa jest już wliczona w cenę, czy będzie wymagała dopłaty.

Jak zrobić wieczór panieński w plenerze?

Organizacja wieczoru panieńskiego w plenerze to ryzykowny, ale ciekawy pomysł. Ryzykowny, ponieważ jego powodzenie jest zdeterminowane warunkami atmosferycznymi, których nie sposób przewidzieć z całkowitą pewnością. Ciekawy, bo sprzyja przygotowaniu wyzwań i zabaw, jakie nie są możliwe do przeprowadzenia w czterech ścianach.

Wieczór panieński to oczywiście tylko propozycja dla osób, które biorą ślub w letnich miesiącach. Weź pod uwagę, że panna młoda jest w środku armagedonu towarzyszącego ślubnym przygotowaniom i być może zwyczajnie nie będzie mogła pozwolić sobie na wyjazd. Z drugiej strony, taki wypad dobrze jej zrobi i pozwoli nabrać dystansu oraz złapać oddech. Nie stawiaj przyszłej żony przed faktem dokonanym i upewnij się dziesięć razy, że będzie mogła wyjechać, zanim jeszcze zaczniesz podejmować kroki w kierunku przygotowań. Tylko niech nie przyjdzie ci do głowy organizacja grilla! Ten wieczór ma być wyjątkowy i wszyscy powinni to wiedzieć. Najlepszym pomysłem byłoby wynajęcie domku letniskowego w malowniczej okolicy, na przykład nad morzem lub w górach.

Jakie atrakcje na wieczór panieński?

Możecie robić wszystko oprócz gier, które mogą skutkować wypadkiem lub urazem fizycznym. Berek, wyścigi lub skakanie do jeziora wydają się świetnym pomysłem, dopóki panna młoda nie poślizgnie się i nie skręci kostki albo nie złamie ręki. Chcesz, aby musiała iść do ołtarza w gipsie? Pamiętajcie o ciszy nocnej. Niezależnie od tego, czy ostatecznie wyjeżdżacie za miasto, czy urządzacie zabawę na własnym podwórku, pamiętajcie o ciszy nocnej. Zostawcie sąsiadom wiadomość – najlepiej razem z bombonierką lub paczką dobrych ciastek – na wycieraczce lub udajcie się do nich osobiście. Wtedy na pewno staną się bardziej wyrozumiali. Nie pozwól, by panna młoda musiała tłumaczyć przyszłemu mężowi, dlaczego jej wieczór panieński zakończył się zapłaceniem kary za zakłócanie ciszy nocnej.

7. Jak zorganizować wieczór panieński? Kiedy zacząć organizować wieczór panieński?

Jednym z najczęściej popełnianych przez organizatorów wieczorów panieńskich błędów jest zbyt późna organizacja przedsięwzięcia. W efekcie okazuje się, że wielu gości ma już plany, nie zdąży wziąć wolnego wieczoru i impreza zostaje odwołana lub nie pojawiają się na niej ważne osoby dla panny młodej.

Kiedy zacząć organizować wieczór panieński? Nie musisz od razu zabierać się za to po ogłoszeniu daty ślubu – nie organizujesz w końcu wesela, tylko wieczór panieński. Najlepiej zacznij się rozglądać kilka miesięcy przed dniem wesela. Wtedy wszyscy potencjalni uczestnicy zdążą zarezerwować ten wieczór na imprezę. Innym poważnym błędem jest organizowanie wieczoru panieńskiego na dzień przed ślubem. Na podobnych przyjęciach często nie brakuje alkoholu i przeciągają się one do późnych godzin, a chyba nie chcesz, by panna młoda w dniu swojego ślubu była niewyspana i na kacu? Bezpieczną data to dwa tygodnie przed weselem. Wypadki chodzą po ludziach, szczególnie kiedy w grę wchodzi rozluźniona atmosfera i nadmiar szampana.

8. Jak się ubrać na wieczór panieński?

Jak się ubrać na wieczór panieński? Na pewno nie wypada przychodzić w swoich codziennych ubraniach. Wieczór panieński stanowi wyjątkową okazję, a wygląd uczestniczek powinien to podkreślać. Pamiętaj, że na nastrój składają się nie tylko dekoracje i miejsce, lecz także stylizacje.

Co założyć na wieczór panieński?

Założenie kreacji, którą kupiłaś na dzień ślubu, nie jest najlepszym pomysłem. Wieczór panieński ma o wiele mniej formalny charakter niż wesele, więc możesz pozwolić sobie na modowe szaleństwo. Wiele zależy od tego, gdzie odbywa się przyjęcie. Jeśli wybieracie się do klubu, możesz śmiało pozwolić sobie na swój ulubiony zestaw, który zakładasz na piątkowe wyjście. Kiedy organizujesz wieczór w restauracji lub domu, postaw na wyjście pośrednie między sukienką na imprezę a kreacją weselną, np. załóż bardziej stonowaną biżuterię i niższe obcasy.

Na rynku jest szeroki wybór dodatków i gadżetów, wymyślonych specjalnie z myślą o uczestniczkach wieczorów panieńskich. Możesz na przykład wręczyć każdej z uczestniczek przy wejściu wianek ze sztucznych kwiatów, a dla panny młodej przygotować tiarę z welonem. Kociara na pewno ucieszy się, kiedy goście założą kocie uszka i ogon.

9. Jakie jedzenie na wieczór panieński?

Jakie jedzenie na wieczór panieński? To zależy, czy organizujesz zwykłą imprezę, czy zdecydowałaś się przygotować wieczór tematyczny. Jeśli wieczorowi panieńskiemu nie towarzyszy żadna myśl przewodnia, postaw na sprawdzone menu imprezowe. Zwróć uwagę, czy wśród gości są wegetarianie lub weganie i z myślą o nich przygotuj bezmięsne wersje potraw.

Co jedzą na wieczorze panieńskim?

W jadłospisie koniecznie musi pojawić się w nim kilka rodzajów sałatek warzywnych i owocowych, tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Jedną z najpopularniejszych jest sałatka gyros. Przygotuj kilka rodzajów małych kanapeczek albo zapiekanki, na przykład z pieczarkami. Wyłóż je na talerzach tak, by każdy mógł po nie sięgnąć, kiedy najdzie go ochota. Inną opcją jest przygotowanie półmisków ze składnikami, z których goście sami przygotują kanapki. W ciągu wieczora zwracaj baczną uwagę, które rodzaje wędlin i serów cieszą się największą popularnością i systematycznie uzupełniaj braki. Do tego paszteciki z mięsem i faszerowane jajka. Zadbaj o słodkie i słone przekąski, np. bezy, czekoladki, ciasteczka oraz orzeszki i czipsy.

Jakie napoje na imprezę?

Podstawowy zestaw to napoje gazowane jak coca-cola, woda mineralna gazowana i niegazowana, kilka rodzajów soków, np. pomidorowy, jabłkowy i pomidorowy oraz, rzecz jasna, alkohol. Najbezpieczniej będzie kupić wino białe i czerwone, szampana oraz wódkę – to najpopularniejszy zestaw imprezowy. Ewentualnie jeszcze dobry likier. Pamiętaj, że mieszanie różnych rodzajów nie jest zbyt rozsądne, a pić należy z umiarem.

Jeśli zależy ci na bardziej eleganckim charakterze wieczoru panieńskiego, możesz pokusić się o przygotowanie uroczystej kolacji. W jakiej kolejności podawać dania? Na początek zaproponuj gościom aperitif. Co to jest aperitif? Po prostu napój alkoholowy, który zadziała na rozbudzenie apetytu przed właściwą konsumpcją. Następnie na stół wjeżdżają przystawki, najlepiej coś lekkiego, by nie nasycić się, zanim pojawi się danie główne. Potem goście jedzą zupę, danie rybne, danie mięsne, sery, a na koniec deser, do którego proponuje się kawę. Oczywiście można pominąć podanie dania rybnego czy mięsnego, sery także nie są konieczne. Wszystko zależy od apetytu i chęci gości.

Jak wybrać temat imprezy?

Jeśli przygotowujesz imprezę tematyczną, paradoksalnie będziesz mieć ułatwione zadanie. Tego wieczoru najważniejszą osobą jest panna młoda, więc temat imprezy także powinien być zgodny z jej zainteresowaniami. Może kocha kulturę Japonii i marzy o wyjeździe do Tokio? Dobra nasza, w takim razie wystrój i potrawy powinny nawiązywać do tego kraju. Sushi i inne japońskie potrawy przygotowane na zamówienie są kosztowne, ale wszystkie składniki potrzebne do ich wykonania można bez problemu dostać w supermarketach. Może uczestniczki imprezy wybiorą kreacje przypominające kimona albo wykonają tradycyjne fryzury i makijaże gejsz? Narzeczona bez wątpienia poczuje się wzruszona.

10. Kogo zaprosić na wieczór panieński?

Kogo zaprosić na wieczór panieński? Jeśli jesteś gospodynią wieczoru panieńskiego, spoczywa na tobie obowiązek sporządzenia listy gości. W jaki sposób wybrać gości tak, by uniknąć towarzyskiego faux-pas? Dowiedz się!

Ile osób zaprosić na wieczór panieński? Postaraj się, by liczba zaproszonych gości nie przekroczyła piętnastu-dwudziestu osób. Dlaczego? Powód jest banalny – im więcej osób, tym trudniej będzie ci nad nimi zapanować. Gdyby doszło do kryzysowej sytuacji, np. sprzeczki lub wypadku, to na tobie będzie leżała odpowiedzialność za uspokojenie spanikowanych lub pokłóconych gości.

Pamiętaj, że nigdy do końca nie wiadomo, w jaki sposób goście zachowują się pod wpływem alkoholu i rozluźnionej atmosfery. Zwracaj szczególną uwagę na osoby o reputacji imprezowiczów, którzy lubią ściągać na siebie kłopoty. Jeśli to możliwe, najlepiej zrezygnować z zapraszania. Jeśli nie uda się tego uniknąć, postaraj się otoczyć ich dyskretną opieką i nie wahaj się interweniować, zanim wypiją o kieliszek za dużo. Jak taktownie zwrócić uwagę? Najlepiej poproś o pomoc w przygotowaniu kolejnej zabawy lub przyniesieniu kolejnych potraw.

Kogo zaprosić na wieczór panieński?

Postaw na „jakość”, a nie ilość. Panna młoda na pewno bardziej ucieszy się z obecności najlepszej przyjaciółki, niż koleżanek z podstawówki, których imion nawet nie pamięta. Jednak zanim roześlesz zaproszenia, musisz przeprowadzić szczegółowy „wywiad środowiskowy” odnośnie relacji panujących między potencjalnymi uczestniczkami. Wszelkie animozje i urazy wśród znajomych mogą rzutować na atmosferę imprezy i prowadzić do przykrych sytuacji, jak np. kłótni w trakcie wieczoru panieńskiego.

Czy zaprosić mamę na wieczór panieński? Nie jesteś pewna, czy matka oblubienicy powinna znaleźć się na liście gości. Obawiasz się, że jej obecność może być krępująca dla pozostałych osób. Wszystko zależy od relacji panujących w rodzinie przyszłej żony. Jeśli relacje między narzeczoną a jej mamą należą do napiętych, odpuść. Kiedy mama świetnie dogaduje się z koleżankami córki i tolerancyjnie podchodzi do imprezowych szaleństw, na pewno ucieszy się, że może uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu.

Jak dbać o bezpieczeństwo?

Jak dbać o bezpieczeństwo? Jeśli organizujesz wieczór panieński poza domem, dopilnuj, żeby wszystkie uczestniczki bezpiecznie wróciły do siebie. Obawiasz się, że koleżanka może zdołać o własnych siłach dotrzeć do mieszkania? Nie wystarczy zamówić jej taksówki, zapłacić kierowcy oraz podać adres. Najlepiej będzie, jeśli osobiście dopilnujesz wszystkiego lub powierzysz to zadanie komuś, do kogo masz zaufanie. Kiedy zapraszasz na wieczór panieński uczestniczki z innych miejscowości, upewnij się, że mają gdzie nocować.

Pamiętaj, że wieczór panieński zdarza się tylko raz w życiu. Najważniejszą osobą na imprezie będzie panna młoda i to ona powinna znajdować się przez cały czas w centrum zainteresowania. Wieczór panieński jest prezentem dla przyszłej żony od jej przyjaciółek i bliskich, więc nie pozwól, by tego wyjątkowego wieczoru jakiekolwiek zmartwienia zaprzątały jej głowę.

Tort na wieczór panieński: ZOBACZ ZDJĘCIA:

Tort na wieczór panieński: Tego typu „żarty” mogą sprawić przykrość pannie młodej i obrazić pana młodego, dlatego lepiej z nich zrezygnować.

Tort na wieczór panieński

Jak zorganizować wieczór panieński? Weź pod uwagę gust panny młodej. To ona jest najważniejsza tego wieczoru.

Tort na wieczór panieński

Jeśli ślub odbywa się latem, możesz zorganizować wieczór panieński w plenerze.

Tort na wieczór panieński

Tort na wieczór panieński: Alternatywą dla tortu na wieczorze panieńskim mogą być ciasteczka.

Możesz zorganizować wieczór panieński w domu albo klubie czy restauracji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak wygląda ślub cywilny? Krok po kroku
  2. Jak wyglądać na starszą? 20 sprawdzonych porad
  3. Znaki zodiaku: Charakterystyka i dopasowanie! Sprawdź siebie

źródła: youtube.com, polki.pl, targislubne.pl