Media bez wyboru
Grafika własna
Weronika Dadok - 9 Lutego 2021

Starsza kobieta z Kielc mieszka w tragicznych warunkach

Gdy Strażnicy Miejscy podczas kontroli zauważyli ten budynek, od razu zdecydowali się, że zobaczą, co dzieje się w środku. To, co ujrzeli, zapamiętają na długo. Z podobnym widokiem trudno się spotkać. Kobieta żyła w skrajnych warunkach i przytłaczającej biedzie. Właścicielka posesji była zziębnięta i drobnej postury, widok był bardzo smutny.

Strażnicy Miejscy prowadząc rutynowe kontrole gospodarki odpadami, trafili na teren posesji, która na pierwszy rzut oka wyglądała na biedną, wręcz opuszczoną.

Na miejscu zastali malutki, nieocieplony i nieotynkowany dom. W drzwiach podczas kontroli przywitała ich zmarznięta, niewysoka staruszka - jak się okazało, to właśnie ona jest właścicielką posesji.

Tragiczne warunki mieszkalne

Na całym terenie rozsypane były śmieci, za domem zaś znaleziono starą, drewnianą toaletę, z której wypływały nieczystości. Do wnętrza domu prowadziły drzwi, w których brakowało klamki oraz zamka. Po wejściu do środka zobaczyć można bardzo przykry widok, cztery kąty staruszki przepełnione są biedą.

Właścicielka posesji przyznała Strażnikom, że ze względu na swój zły stan zdrowia oraz niezaradność życiową niestety nie jest w stanie zadbać o godne warunki na terenie swojego lokum.

„Maja w ogrodzie” i znalezisko w ogrodzie uczestnika„Maja w ogrodzie” i znalezisko w ogrodzie uczestnikaCzytaj dalej

Z rozmowy ze strażnikami, wynikło, że kobieta zamieszkuje teren wraz z synem. Oboje jednak nie posiadają żadnych dochodów, poza niewielkimi świadczeniami od ZUS.

Podczas interwencji zostało ustalone, że w budynku znajdują się dwie izby, niestety obie nieogrzewane, co przy obecnych warunkach jest czymś nie do pomyślenia.

Właścicielka czasami używa kuchni, a do rozpalania ognia stosuje resztki mebli znalezionych na śmietnikach. Warunki sanitarne są skrajne złe, brakuje dostępu do bieżącej wody oraz kanalizacji.

Strażnicy apelują o pomoc dla potrzebujących

Podczas rozmowy kobieta z żalem przyznała, że nie korzystała z pomocy finansowej, ponieważ odczuwała ogromny wstyd z powodu swojej sytuacji. Nie wiedziała również, do kogo mogłaby się zwrócić, takie historie powinny uczyć nas reagowania na ludzką krzywdę.

Strażnicy mimo swojego wieloletniego stażu nigdy wcześniej nie spotkali się z tak dotkliwą biedą. Podczas interwencji została wykonana dokumentacja fotograficzna oraz notatki. Wszystko zostało przekazane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który zapewnił o podjęciu natychmiastowych czynności związanych z pomocą potrzebującej.

Pracownicy miejscy z dobrego serca, obecnie jako osoby prywatne zajęli się wsparciem kobiety. Apelują również o niepozostawanie obojętnymi na tak ogromna ludzką krzywdę.

Bieda dom Kielce

Zdjęcie pochodzi z archiwum Straży Miejskiej ze strony strazmiejska.kielce.pl, jeśli chcesz zobaczyć więcej fotografii udaj się na stronę

Bieda dom Kielce

Zdjęcie pochodzi z archiwum Straży Miejskiej ze strony strazmiejska.kielce.pl, jeśli chcesz zobaczyć więcej fotografii udaj się na stronę

Źródło: strazmiejska.kielce.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News