DomekIOgrodek.pl
Szczur

Youtube/To się dzieje

Szczur wyszedł z toalety w Warszawie

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Do przerażającego zdarzenia doszło w Warszawie. Jeden z mieszkańców chcąc skorzystać z toalety, dostrzegł w niej niepokojący ruch. Okazało się, że z muszli klozetowej wyłonił się... szczur! Mężczyzna chwycił za telefon i zarejestrował nagranie.

Takiej sytuacji nie chciałby mieć chyba nikt z nas... Co jakiś czas, szczególnie w dużych miastach, możemy zauważyć gryzonie buszujące np. w koszach na śmieci. Jednak okoliczności, w jakich mieszkaniec Warszawy spotkał pewnego szczura, przyprawiają o zawrót głowy.

Szczur w toalecie - przerażające zdarzenie w centrum Warszawy

Tego spotkania Warszawianin nie zapomni do końca życia. Pracownik biurowy chciał skorzystać z toalety w jednym z bloków znajdujących się w centrum.

W pewnym momencie zauważył jednak w muszli klozetowej ruch, który bardzo go zaniepokoił. Otóż z wnętrza ubikacji wyłonił się... wielki szczur! Zwierzę wychyliło się i oparło łapkami o deskę klozetową, po czym ponownie wpłynęło do kanalizacji.

Mężczyzna natychmiast chwycił za telefon i nagrał zdarzenie. Następnie umieścił filmik w sieci, wzbudzając zainteresowanie mediów i internautów.

Użytkownicy serwisu Youtube nie kryją przerażenia. - Masakra, muszę uważać przy siadaniu na desce... - napisał jeden z internautów.

Szczur w toalecie - jak to się stało, że się tam pojawił?

Gryzonie wypływające z muszli klozetowej wcale nie są taką rzadkością. Okazuje się, że przedostanie się do naszej toalety przez ścieki, instalacje wodno-kanalizacyjne i kolanko nie stanowi dla nich większego problemu.

Screen pochodzi z kanału NationalGeographic na Youtube, gdzie możecie zobaczyć cały film pokazujący, jak szczury wychodzą z toalety.

Szczury mają genialną zdolność wstrzymywania oddechu aż przez 3 minuty, a w wodzie, dzięki znakomitym umiejętnościom pływania, mogą przemieszczać się nawet trzy dni.

Do tego ich drobna i zgrabna budowa ciała sprawia, że przecisną się przez najmniejszy nawet otwór.

Plaga tych zwierząt nie jest w Polsce niczym nowym. Najwięcej szczurów jest we Wrocławiu, w okolicy rynku. Jak tłumaczą eksperci, to wynik działania ludzi. Przez konsumpcyjny styl życia i tworzenie coraz większej ilości śmieci, zapewniają szkodnikom idealne warunki do żerowania.

Poniżej możecie zobaczyć nagranie, które zarejestrował mieszkaniec Warszawy w toalecie, a także filmik pokazujący, w jaki sposób te gryzonie przedostają się do muszli klozetowej.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Saszetki z pudełka po butach - genialne zastosowania

  • Piękne mieszkanie Marceliny Zawadzkiej

  • Grzyb na ścianie w mieszkaniu komunalnym kością niezgody

Zdjęcie tytułowe to screen z kanału Youtube/To się dzieje, gdzie możecie zobaczyć całe nagranie ze szczurem wypływającym z toalety.

undefined

Marta IdzikowskaAutor

Wydawczyni portalu Dom i ogródek. Absolwentka architektury wnętrz i kulturoznawstwa. Prywatnie miłośniczka śpiewu, psychologii i kultury queerowej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Elżbieta z "Rolnik szuka żony" chce sprzedać dom

Czytaj więcej >

Aktualności

Dom bez pozwolenia: w ustawie są wyjątki. Kto nie skorzysta?

Czytaj więcej >

Aktualności

Jak ma działać bon energetyczny za podwyżki cen gazu i prądu? Znamy szczegóły

Czytaj więcej >
Pepco

Aktualności

W Pepco pojawiły się piękne dodatki do domu. Są tanie i idealne na jesień

Czytaj więcej >
Mój prąd 4.0

Aktualności

Mój Prąd 4.0. Już wiemy, na co będzie można wydać pieniądze z dofinansowania

Czytaj więcej >

Aktualności

Nawiedzone domy w Polsce. Gdzie się znajdują?

Czytaj więcej >