DomekIOgrodek.pl
Szczur

Youtube/To się dzieje

Szczur wyszedł z toalety w Warszawie

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Do przerażającego zdarzenia doszło w Warszawie. Jeden z mieszkańców chcąc skorzystać z toalety, dostrzegł w niej niepokojący ruch. Okazało się, że z muszli klozetowej wyłonił się... szczur! Mężczyzna chwycił za telefon i zarejestrował nagranie.

Takiej sytuacji nie chciałby mieć chyba nikt z nas... Co jakiś czas, szczególnie w dużych miastach, możemy zauważyć gryzonie buszujące np. w koszach na śmieci. Jednak okoliczności, w jakich mieszkaniec Warszawy spotkał pewnego szczura, przyprawiają o zawrót głowy.

Szczur w toalecie - przerażające zdarzenie w centrum Warszawy

Tego spotkania Warszawianin nie zapomni do końca życia. Pracownik biurowy chciał skorzystać z toalety w jednym z bloków znajdujących się w centrum.

W pewnym momencie zauważył jednak w muszli klozetowej ruch, który bardzo go zaniepokoił. Otóż z wnętrza ubikacji wyłonił się... wielki szczur! Zwierzę wychyliło się i oparło łapkami o deskę klozetową, po czym ponownie wpłynęło do kanalizacji.

Mężczyzna natychmiast chwycił za telefon i nagrał zdarzenie. Następnie umieścił filmik w sieci, wzbudzając zainteresowanie mediów i internautów.

Użytkownicy serwisu Youtube nie kryją przerażenia. - Masakra, muszę uważać przy siadaniu na desce... - napisał jeden z internautów.

Szczur w toalecie - jak to się stało, że się tam pojawił?

Gryzonie wypływające z muszli klozetowej wcale nie są taką rzadkością. Okazuje się, że przedostanie się do naszej toalety przez ścieki, instalacje wodno-kanalizacyjne i kolanko nie stanowi dla nich większego problemu.

Screen pochodzi z kanału NationalGeographic na Youtube, gdzie możecie zobaczyć cały film pokazujący, jak szczury wychodzą z toalety.

Szczury mają genialną zdolność wstrzymywania oddechu aż przez 3 minuty, a w wodzie, dzięki znakomitym umiejętnościom pływania, mogą przemieszczać się nawet trzy dni.

Do tego ich drobna i zgrabna budowa ciała sprawia, że przecisną się przez najmniejszy nawet otwór.

Plaga tych zwierząt nie jest w Polsce niczym nowym. Najwięcej szczurów jest we Wrocławiu, w okolicy rynku. Jak tłumaczą eksperci, to wynik działania ludzi. Przez konsumpcyjny styl życia i tworzenie coraz większej ilości śmieci, zapewniają szkodnikom idealne warunki do żerowania.

Poniżej możecie zobaczyć nagranie, które zarejestrował mieszkaniec Warszawy w toalecie, a także filmik pokazujący, w jaki sposób te gryzonie przedostają się do muszli klozetowej.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Saszetki z pudełka po butach - genialne zastosowania

  • Piękne mieszkanie Marceliny Zawadzkiej

  • Grzyb na ścianie w mieszkaniu komunalnym kością niezgody

Zdjęcie tytułowe to screen z kanału Youtube/To się dzieje, gdzie możecie zobaczyć całe nagranie ze szczurem wypływającym z toalety.

undefined

Podobne artykuły

Aktualności

Znaleźli w swoim domu skorpiona

Czytaj więcej >
Pilne

Aktualności

Ikea otrzyma karę za szpiegowanie pracowników

Czytaj więcej >

Aktualności

Nadchodzi wielka wymiana sadzonek. Zielona rewolucja podbija serca

Czytaj więcej >
Domek letniskowy

Aktualności

Masz domek letniskowy lub wolne mieszkanie? W wakacje to żyła złota

Czytaj więcej >
policja

Aktualności

Sąsiedzi nie widzieli jej kilka dni. Policjanci weszli do mieszkania, potrzebowała natychmiastowej pomocy

Czytaj więcej >
koszyczek

Aktualności

Święcenie pokarmów w domu. Apel Prymasa Polski, jak się zachować?

Czytaj więcej >