DomekIOgrodek.pl
Sprzątanie

unsplash.com/ Volha Flaxeco (CC0 Domena publiczna)

Triki, które ułatwią sprzątanie

13 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Wszyscy musimy wykonywać codzienne domowe obowiązki. Sprzątanie, gotowanie, pranie - nie oszukujmy się, są to dosyć żmudne zajęcia. Na szczęście mamy dla was wyjątkowe sposoby, które znacznie ułatwią wam życie! Większości z nich mogliście nie znać,

W kwestiach sprzątania i dbania o dom warto czasami wziąć pod uwagę opinie innych internautów, którzy chętnie dzielą się swoimi wypróbowanymi sposobami na dbanie o dom. Możemy dzięki temu oszczędzić sporo czasu i znacznie ułatwić sobie życie. Dzisiaj przedstawiamy różne nietypowe triki udostępnione przez użytkowników Facebooka. Jak się okazuje, sprzątanie nie musi być wcale takie złe

Piękny zapach w domu? Spryskaj grzejnik odświeżaczem powietrza

Jedna z internautek podzieliła się swoim sposobem na pięknie pachnący dom. Otóż w sezonie grzewczym kobieta spryskuje swoje kaloryfery... odświeżaczem powietrza! Ciepło bijące z grzejników rozprzestrzenia zapach, który czujemy później we wszystkich pomieszczeniach. Można również za grzejnikiem od strony ściany umieścić skarpetę wypełnioną lawendą, skórką pomarańczy lub szałwią - cudowny klimat gwarantowany.

Inne sposoby na pachnące mieszkanie to np. dodanie do filtra od odkurzacza odrobiny olejku eterycznego lub ulubionych perfum, dzięki czemu podczas odkurzania nie tylko sprzątasz podłogę, ale też pozostawiasz po sobie atrakcyjną woń.

Tabletka do zmywania pomoże wyczyścić ci piekarnik

Czyszczenie piekarnika do łatwych zadań nie należy - trudno jest dotrzeć do każdego jego zakamarka i wyczyścić tłuste plamy. Na szczęście jest na to świetny, choć nieoczywisty sposób - wlej do blach do pieczenia wodę i dorzuć do każdej po tabletce do zmywania. Następnie nastaw piekarnik na najwyższą temperaturę i poczekaj, aż tabletki się rozpuszczą. 

Po tej czynności możemy wypłukać blaszki pod prysznicem i przetrzeć ją gąbką - brud i tłuszcz pięknie odejdą od przedmiotów. Piekarnik przetrzyjmy mokrą ściereczką, a następnie wodą z cytryną, aby pozbyć się zapachu detergentu.

Sposób na papier do pieczenia

Jeśli Twój papier do pieczenia z trudem rozprostowuje się na blasze i ciągle się zwija, to najpierw zgnieć go w kulkę - to nie żart. Wtedy z łatwością dasz radę pokryć ją tak, aby się nie rolowała.

Ten materiał świetnie sprawdzi się również do opiekacza. Jeśli włożysz warstwę między chleb, a urządzenie, to unikniesz tłustych plam pozostawionych przez pieczywo i ser.

Z tym trikiem nie zmarnujesz ani odrobiny jedzenia

Czasami zdarza się, że kupujemy zbyt dużą ilość chleba, która potem twardnieje albo co gorsza - gnije. Aby tego uniknąć, możemy włożyć chleb do zamrażarki i wyjmować odpowiednią ilość kromek za każdym razem, gdy chcemy zrobić kanapkę.

Aby nie marnować ani odrobiny pożywienia, możemy pójść o krok dalej i raz w tygodniu ugotować kilka posiłków, które następnie zamrozimy. Każdego kolejnego dnia wyjmujemy jedną porcję ulubionego dania i odmrażamy je, dzięki czemu codzienne gotowanie przestaje być naszym obowiązkiem. Unikniesz w ten sposób używania części produktów, a następnie pozostawiania ich w czeluściach lodówki, gdzie zapomniane gniją.

Źródło: natemat.pl

Podobne artykuły

Europalety do budowy mebli – charakterystyka i rodzaje

Inspiracje

Europalety do budowy mebli – charakterystyka i rodzaje

Czytaj więcej >
Śmierdząca lodówka

Inspiracje

Brzydki zapach z lodówki- jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >
Salon

Inspiracje

Feng Shui - zastosuj te zasady w mieszkaniu

Czytaj więcej >
Gadżety kuchenne

Inspiracje

5 przydatnych gadżetów w kuchni. Zmieniają życie

Czytaj więcej >
chusteczka nawilżana trik

Inspiracje

Chusteczka nawilżana w pralce. Niesamowity efekt

Czytaj więcej >
uszczelnienie okna

Inspiracje

Uszczelnianie okna na zimę

Czytaj więcej >