Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Ula Chincz pokazała rewelacyjny patent na pozbycie się plam. Wystarczy lakier do włosów
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 01.07.2022 22:11

Ula Chincz pokazała rewelacyjny patent na pozbycie się plam. Wystarczy lakier do włosów

Ula Chincz
Fot. instagram.com/ulapedantula

Ula Chincz, znana w internecie jako Ula Pedantula, to dziennikarka, blogerka i youtuberka. Właśnie podzieliła się ze swoimi fanami banalnie prostym sposobem na pozbycie się plam.

Pracuje w programie „Dzień dobry TVN”, a na co dzień prowadzi bloga, w którym dzieli się praktycznymi radami, dotyczącymi utrzymania domu. Tym razem opublikowała wpis, w którym radzi, jak łatwo usunąć plamy.

Ula Chincz, czyli Ula Pedantula

W przeszłości zajmowała się marketingiem i PR, ale porzuciła tę ścieżkę kariery dla pracy w telewizji. Współprowadziła program „Pytanie na śniadanie”, później zaś przeniosła się do stacji TVN.

Tam pracuje dla programu „Dzień dobry TVN” jako reporterka i współprowadząca. Popularność zdobyła jako autorka bloga „Ula Pedantula”, publikująca między innymi na Instagramie, YouTube i TikToku.

W sieci dzieli się praktycznymi radami, dotyczącymi prowadzenia domu i wszelkich wyzwań, jakie się z tym wiążą. Ula podpowiada, jak pozbywać się plam, sprzątać, tworzyć oryginalne dekoracje czy też organizować przestrzeń.

Gwiazda pokazuje, że domowe obowiązki mogą być łatwe i przyjemne. Doradza, co można zrobić, by nasze wnętrze nabrało wyrazu oraz stało się przyjemnym miejscem do odpoczynku.

Sposób na pozbycie się plam z pomocą lakieru do włosów

Ula opublikowała na TikToku film, w którym pokazuje, jak łatwo i szybko pozbyć się plam z długopisu, powstałych na materiale. Jest to szczególnie praktyczna rada dla osób, które mają dzieci lubiące rysować po każdej dostępnej powierzchni.

Okazuje się, że kiedy długopis „wyleje się” lub kiedy niechcący zarysujemy obrus albo narzutę, wystarczy chwycić za butelkę lakieru do włosów i spryskać nim dokładnie powstałe plamy.

Następnie należy przetrzeć powierzchnię ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Jeśli trzeba, czynność można powtórzyć kilka razy. Plamy znikną całkowicie.

Później wystarczy opłukać materiał pod bieżącą wodą, aby usunąć z niego lakier do włosów. Cały proces trwa dosłownie chwilę, a jest bardzo efektywny.

Próbowaliście tej metody?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kasia Cichopek olśniła widzów TVP. Sukienka wyeksponowała nogi aktorki
  2. „Królowe życia”: Edzia przejmuje koronę od Dagmary? Otworzyła firmę, która może być konkurencją dla Kaźmierskiej
  3. Burza pod nagraniem z Viki Gabor. Internauci surowo oceniają nastolatkę: „Makijaż nie wystarczy”