Ulga
Marek BAZAK/East News
Marta Idzikowska - 15 Lutego 2021

Ulga na internet, można odliczyć nawet 1500 zł

Warto pamiętać o odliczeniu wydatków za internet w tegorocznym rozliczeniu PIT. Jak się okazuje, w zeszłym roku z tej możliwości skorzystało jedynie 12 procent Polaków! A przecież można odliczyć nawet 1500 zł (w przypadku rozliczania się wspólnie z małżonkiem). Jest jednak jeden ważny warunek, dlatego lepiej zapoznaj się z tym artykułem.

W Polsce z internetu korzysta prawie 29 milionów Polaków. Co ciekawe, jak wynika z danych firmy doradczej KPMG, jedynie 12 procent korzysta z przysługującej im ulgi na internet, co powoduje, że większość z nas bardzo traci!

Dlatego należy jak najszybciej zapoznać się ze szczegółami, tym bardziej że jest jeden ważny warunek, który decyduje o tym, czy możesz odzyskać część kosztów w tym roku.

Ulga na internet - ile można zyskać?

Jeden podatnik może odliczyć od podatku 760 zł. U rozliczających się wspólnie małżonków ta kwota wzrasta do 1520 zł, co jest znaczną oszczędnością w gospodarstwie domowym.

Trzeba jednak pamiętać, że wydatki poniesione w danym roku, ale nieodliczone ze względu na brak dochodu, nie są podstawą do ulgi w roku kolejnym - niestety, zwrot za internet wtedy przepada.

Małopolska kurator oświaty dostała mieszkanie komunalneMałopolska kurator oświaty dostała mieszkanie komunalneCzytaj dalej

Bardzo ważną informacją jest to, że z ulgi możemy skorzystać jedynie w dwóch kolejno następujących po sobie latach! Więc jeśli decydujemy się na skorzystanie z niej w tym roku, to musimy to zrobić również w przyszłym. Dlatego, jeśli skorzystałeś z ulgi na internet za 2019, to koniecznie zrób to przy tym rozliczeniu! Inaczej prawo do zwrotu przepadnie.

Dodatkowo warunkiem jest brak wcześniejszego korzystania z tej ulgi. Jeśli więc korzystasz z niej po raz pierwszy w tym roku, to możesz odliczyć 760 zł w tym, i 760 złotych w nadchodzącym roku.

Ulga na internet - kto może skorzystać?

Z ulgi na internet może skorzystać każdy, kto poniósł wydatki za jego użytkowanie. Nie można jednak odliczyć kwoty poniesionej za zakup sprzętu, montaż instalacji czy serwis. Uldze podlegają comiesięczne rachunki za używanie internetu.

Dowodem poniesienia kosztów może być każdy dokument, w którym określone jest, kto, komu, za co i ile zapłacił - czyli świetnie sprawdzi się między innymi potwierdzenie przelewu.

Odliczenie obowiązuje w zeznaniu podatkowym PIT-37, PIT-36, PIT-28, a także poprzez załącznik PIT/O.

Źródło: money.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News