DomekIOgrodek.pl
Ulga

Marek BAZAK/East News

Ulga na internet, można odliczyć nawet 1500 zł

15 Lutego 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Warto pamiętać o odliczeniu wydatków za internet w tegorocznym rozliczeniu PIT. Jak się okazuje, w zeszłym roku z tej możliwości skorzystało jedynie 12 procent Polaków! A przecież można odliczyć nawet 1500 zł (w przypadku rozliczania się wsp

W Polsce z internetu korzysta prawie 29 milionów Polaków. Co ciekawe, jak wynika z danych firmy doradczej KPMG, jedynie 12 procent korzysta z przysługującej im ulgi na internet, co powoduje, że większość z nas bardzo traci!

Dlatego należy jak najszybciej zapoznać się ze szczegółami, tym bardziej że jest jeden ważny warunek, który decyduje o tym, czy możesz odzyskać część kosztów w tym roku. 

Ulga na internet - ile można zyskać?

Jeden podatnik może odliczyć od podatku 760 zł. U rozliczających się wspólnie małżonków ta kwota wzrasta do 1520 zł, co jest znaczną oszczędnością w gospodarstwie domowym.

Trzeba jednak pamiętać, że wydatki poniesione w danym roku, ale nieodliczone ze względu na brak dochodu, nie są podstawą do ulgi w roku kolejnym - niestety, zwrot za internet wtedy przepada.

Bardzo ważną informacją jest to, że z ulgi możemy skorzystać jedynie w dwóch kolejno następujących po sobie latach! Więc jeśli decydujemy się na skorzystanie z niej w tym roku, to musimy to zrobić również w przyszłym. Dlatego, jeśli skorzystałeś z ulgi na internet za 2019, to koniecznie zrób to przy tym rozliczeniu! Inaczej prawo do zwrotu przepadnie.

Dodatkowo warunkiem jest brak wcześniejszego korzystania z tej ulgi. Jeśli więc korzystasz z niej po raz pierwszy w tym roku, to możesz odliczyć 760 zł w tym, i 760 złotych w nadchodzącym roku. 

Ulga na internet - kto może skorzystać?

Z ulgi na internet może skorzystać każdy, kto poniósł wydatki za jego użytkowanie. Nie można jednak odliczyć kwoty poniesionej za zakup sprzętu, montaż instalacji czy serwis. Uldze podlegają comiesięczne rachunki za używanie internetu.

Dowodem poniesienia kosztów może być każdy dokument, w którym określone jest, kto, komu, za co i ile zapłacił - czyli świetnie sprawdzi się między innymi potwierdzenie przelewu.

Podobne artykuły

deszczówka

Prawo

Dofinansowanie do zbiorników na deszczówkę. Kwalifikujesz się?

Czytaj więcej >
dom

Prawo

Do 15 marca trzeba zapłacić podatek od nieruchomości

Czytaj więcej >
Osiedle w lesie doniesienia

Prawo

Doniesienia o nielegalnej budowie w podwarszawskiej gminie

Czytaj więcej >
urzędniczka

Prawo

Narodowy Spis Powszechny - pytania o mieszkanie. Za odmowę kara 5 tys. zł

Czytaj więcej >
Oszustwo mieszkanie

Prawo

Sprzedaż mieszkania na fałszywy dowód

Czytaj więcej >
Domy

Prawo

Podatek od deszczu - samorządy wprowadzają opłaty?

Czytaj więcej >