W minutę połączysz składniki. Podłoga zalśni
Domowe środki czystości cieszą się coraz większą popularnością. Korzystając z nich, możemy sporo zaoszczędzić i przy okazji uwolnić dom od ciężkiej chemii. Jak samodzielnie zrobić płyn do mycia podłóg?
Pięknie umyta podłoga może odmienić wygląd całego wnętrza. Kilka składników, które większość z nas ma w domu, sprawi, że posadzka będzie lśnić.
Podłoga bez smug
Mycie podłogi to jeden z mniej przyjemnych obowiązków. Niestety posadzka naprawdę szybko się brudzi, a to wpływa na odbiór całego mieszkania. Czysta podłoga sprawia, że od razu mamy wrażenie, że dom jest bardziej uporządkowany.
Idealnie lśniącą podłogę bez smug możemy uzyskać, nie używając do jej mycia mocnych detergentów ze sklepów. Z łatwością możemy przygotować domowy płyn do mycia, który pomoże nam pozbyć się smug.
Zanim sięgniemy po mop , warto porządnie odkurzyć podłogę. W ten sposób pozbywamy się włosów, sierści i innych zanieczyszczeń, a samo mycie jest dużo prostsze. Wypróbuj nasz płyn do czyszczenia podłogi.
Domowy płyn do mycia podłóg
Chcesz zmniejszyć ilość chemicznych detergentów w domu? To dobre rozwiązanie dla zdrowia, naszej planety, ale też dla portfela. Przygotowując domowe środki czystości , możemy zaoszczędzić i uzyskać lśniącą podłogę bez smug.
Do przygotowania domowego płynu do mycia podłóg będzie potrzebne pół litra ciepłej wody, 1 łyżka soli oraz 100 ml octu. Na koniec możemy dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego, który zneutralizuje zapach octu.
Wszystkie składniki ze sobą dokładnie mieszamy i dodajemy do wiaderka z wodą. Tak przygotowaną mieszanką myjemy całą podłogę. Wyczyści nie tylko panele. Doskonale sprawdzi się również do mycia płytek w kuchni, czy w łazience.
Domowy płyn do podłóg lepszy niż ten ze sklepu
Ogromną zaletą domowego płynu do podłóg są zawarte w nim składniki. Sól pomoże usunąć trudne zabrudzenia i zaschnięte plamy. Natomiast ocet sprawi, że posadzka będzie odkażona i lśniąca.
Stosując olejki eteryczne , możemy samodzielnie zdecydować, jaki zapach chcemy uzyskać. Właśnie w ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć wyjątkowe aromaty, łącząc ze sobą na przykład olejek o zapachu cytrynowym z olejkiem miętowym.
Zdjęcia pochodzą z kanału „NATURALNE ZDROWIE” na YouTube.
Zobacz także:
- Tak ukorzenisz każdą gałązkę. Nie uwierzysz, że to takie proste
- Rozsyp pod iglakami, gdy brązowieją po zimie. Szybko je uratujesz
- Te warzywa posadź przy ogórkach. Zwielokrotnisz zbiory