DomekIOgrodek.pl
odkurzacz

facebook.com/Sunshine Coast Snake Catchers 24/7

Wąż wtargnął do domu. Wciągnęli go do odkurzacza

2 Marca 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Pewna para z Australii miała w swoim miejscu zamieszkania bardzo niecodzienną sytuację. Przebywając w mieszkaniu, nagle zauważyli, że do środka wpełzł wąż! Ponieważ nie wiedzieli, jak zareagować, chwycili odkurzacz i po prostu wciągnęli zwierzę do środka.

Często słyszy się o ekstremalnych sytuacjach, które spotykają Australijczyków. Węże, pająki i inne stworzenia, które w naszym klimacie nawet nam się nie śniły, to dla nich praktycznie codzienność.

Jednak takiej historii jeszcze nie opisywaliśmy. Otóż tym razem pewna para postanowiła obronić się przed nieproszonym gościem za pomocą... odkurzacza.

Wąż wtargnął do domu. Mieszkańcy zareagowali błyskawicznie

Para, o której mowa, przebywała w swoim domu, gdy nagle zauważyli gada, który wpełznął do środka. Jak można się spodziewać, właściciele spanikowali i nie do końca wiedzieli, jak postąpić.

W pewnym momencie sięgnęli po odkurzacz i ruszyli na węża. Błyskawicznie wciągnęli zwierzę do środka, a gdy poczuli się bezpieczni, postanowili zadzwonić po pomoc.

Na miejsce przybył Stuart McKenzie, który zawodowo zajmuje się odławianiem niebezpiecznych stworzeń z domów i ogrodów Australijczyków. Natychmiast zajął się sprawą i nagrał filmik z interwencji, który udostępnił w sieci.

Wciągnęli węża do odkurzacza. Ekspert przestrzega

Fachowiec sprawdził stan węża, który na szczęście nie był ranny i nie ucierpiał podczas całej akcji. Mężczyzna wypuścił go z powrotem do lasu.

Specjalista przyznał, że rozumie sytuację, ponieważ para działała w panice, wciągając węża do odkurzacza. Jednak zdecydowanie przestrzegł przed tego typu zachowaniem.

- Absolutnie nie polecamy wciągać zwierząt do odkurzacza, ponieważ może to zranić węża, a także może być niebezpieczne dla właścicieli domów - powiedział McKenzie.

Mężczyzna wyjaśnił, że jeśli zdarzy się sytuacja, w której nieproszony gość pojawi się w naszym mieszkaniu, to najlepiej opuścić lokal i poczekać na pomoc profesjonalistów.

Nagranie z akcji możecie zobaczyć poniżej.

Źródło: newsweek.com

Zdjęcie tytułowe i zdjęcie w artykule pochodzą ze strony facebook.com/Sunshine Coast Snake Catchers 24/7, gdzie możecie zobaczyć cały film z wężem w odkurzaczu.

  • Dziecko połknęło baterię od pilota w domu. Skutki były tragiczne

  • Właściwości „języków teściowej”

  • 4 duże rośliny doniczkowe do domu

Podobne artykuły

pająki

Aktualności

Tysiące pająków w Australii ucieka przed powodzią. Obsiadają ogrodzenia i nacierają na ogrody

Czytaj więcej >
dziecko

Aktualności

Dziecko połknęło baterię od pilota w domu. Skutki były tragiczne

Czytaj więcej >
Napad na babcie w mieszkaniu oszustwo

Aktualności

Podszywali się pod służby i okradli mieszkanie

Czytaj więcej >
dzik

Aktualności

Dzik utknął w ogrodowym basenie. Załamał się pod nim lód

Czytaj więcej >
igloo

Aktualności

Domowe igloo zawaliło się na ojca i syna. Tragiczny finał

Czytaj więcej >
kuchenka

Aktualności

Kobieta znalazła na kuchence siedlisko pająków

Czytaj więcej >