DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Wnuczka pokazała mi, jak szybko wysuszyć pranie o tej porze roku. Nie sądziłam, że to takie proste
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 30.09.2023 19:24

Wnuczka pokazała mi, jak szybko wysuszyć pranie o tej porze roku. Nie sądziłam, że to takie proste

jak szybko wysuszyć pranie
Canva / pixelshot

Powoli przestajemy suszyć pranie na zewnątrz. Coraz częściej pada i robi się chłodno. Właśnie dlatego musimy poszukać sposobów na szybsze osuszenie ciuchów. Wnuczka zdradziła mi swój trik.

Jeśli w domu nie mamy suszarki, pranie staje się ogromnym problemem. Ciężko je pomieścić zwłaszcza w przypadku pościeli, ręczników i koców. Ten proces można przyśpieszyć w naprawdę prosty sposób.

Najważniejsze zasady w czasie wieszania prania

Zanim powiesimy pranie, musimy pamiętać o tym, żeby dobrze je odwirować. Dzięki temu ubrania wyjęte z pralki będą miały znacznie mniej wody. Sposób wieszania jest też niezwykle ważny.

Przed powieszeniem ubrań na suszarce zawsze należy je dobrze strzepać. Dzięki temu wyprostują się i później będzie mniej prasowania. Co zrobić, żeby szybciej wyschły? Metoda mojej wnuczki sprawdzi się dobrze przy pościeli i kocach.

Koce i pościel zajmują naprawdę sporo miejsca na suszarce. Na dodatek naprawdę długo wysychają. Możemy cały proces przyśpieszyć. Nie będą potrzebna żadne dodatkowe sprzęty.

jak szybko wysuszyć pranie
Canva / nzfhatipoglu, Getty Images Pro

Co zrobić, żeby pranie szybciej wyschło?

Ten trik zdradziła wnuczka. Pranie możemy wysuszyć znacznie szybciej, jeśli zadbamy o jedną rzecz. Nie musimy mieć dodatkowego sprzętu. W jaki sposób przyspieszyć wysychanie?

Wystarczy co godzinę przewieszać pranie na drugą stronę. Dzięki temu tkanina będzie wysychała równomiernie i znacznie szybciej pościel, czy koc będą nadawały się do zdjęcia z suszarki.

Przewieszanie prania działa naprawdę skuteczne i idealnie sprawdzi się, jeśli mamy mało miejsca w mieszkaniu. Poza tym możemy też szybciej wysuszyć pojedyncze sztuki odzieży w nietypowy sposób.

Dzięki temu pranie szybciej wyschnie

Druga metoda sprawdzi się na pojedyncze sztuki odzieży. Wilgotne ubrania wsadzamy do woreczka i umieszczamy w zamrażarce. Po niedługim czasie wyjmiemy suchą odzież, która po promowaniu może wylądować w szafce.

Druga metoda nie sprawdzi się w przypadku pościeli, ale doskonale poradzi sobie z pojedynczymi ubraniami. Dodatkowo niska temperatura pomoże pozbyć się bakterii.

jak szybko wysuszyć pranie
Canva / gevende, Getty Images Signature

Zobacz też: