DomekIOgrodek.pl
łazienka

MACIEJ KULCZYNSKI/East News

12-latka zmarła we własnej łazience. Powodem było domowe zaniedbanie

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Wielka tragedia wydarzyła się w jednym z domów w Kwidzynie. 12-letnia dziewczynka, przebywając w swojej łazience zasłabła, po przyjeździe służb niestety nie udało się jej uratować. Powodem śmierci było zatrucie czadem wydobywającym się z piecyka ga

Bardzo często słyszymy o niezwykle przykrych wypadkach mających miejsce w domach. Spowodowane są zaniedbaniami lub źle eksploatowanymi instalacjami, co odbija się później na zdrowiu i życiu domowników.

Tak było również w tym przypadku - życie straciła młoda i nieświadoma nadchodzącej tragedii osoba. Czy można było temu zapobiec?

Zatrucie czadem w domu. Nie żyje 12-latka

We wtorkowy wieczór doszło do tragicznej sytuacji w jednym z domów wielorodzinnych w Kwidzynie. Oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku poinformował o zgłoszeniu, które zostało zarejestrowane po godzinie 21.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy po godz. 21. W łazience zasłabła nastoletnia dziewczynka. Mimo podjętej resuscytacji krążeniowo-oddechowej nastolatki nie udało się uratować. O godz. 21.47 lekarz stwierdził zgon - powiedział mężczyzna.

Przyczyną zatrucia było najprawdopodobniej zatrucie tlenkiem węgla, który wydobywał się z piecyka gazowego. Policja prowadzi śledztwo w sprawie zmarłego dziecka.

Zatrucie czadem w domu. Straż pożarna apeluje

Niestety, podobnych przypadków jest wiele. Piecyki gazowe to popularne rozwiązanie w niewielkich domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach w blokach czy kamienicach. Niestety, ich niewłaściwe użytkowanie może często doprowadzić do tragedii.

Polska Straż Pożarna już od początku sezonu grzewczego apeluje o wzmożoną ostrożność i poszerzanie swojej świadomości w kwestii zatrucia czadem. Może to uratować wiele ludzkich istnień!

Jak się ustrzec przed tym niebezpieczeństwem? Przede wszystkim należy regularnie poddawać przeglądowi i czyszczeniu przewody kominowe. Warto również zainstalować specjalną czujkę, która wykryje wydobywanie się tlenku węgla.

Pamiętajmy, że czad jest bezwonny, bezbarwny i nie ma smaku, dlatego zauważenie go jest niezwykle trudne. Zatrucie objawia się bólem i zawrotami głowy, nudnościami i osłabieniem. Przy dużym stężeniu gazu może dojść do uszkodzenia układu nerwowego i śmierci.

Źródło: polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Dziecko połknęło baterię od pilota w domu. Skutki były tragiczne

  • Właściwości „języków teściowej”

  • 4 duże rośliny doniczkowe do domu

Podobne artykuły

pająki

Aktualności

Tysiące pająków w Australii ucieka przed powodzią. Obsiadają ogrodzenia i nacierają na ogrody

Czytaj więcej >
dziecko

Aktualności

Dziecko połknęło baterię od pilota w domu. Skutki były tragiczne

Czytaj więcej >
Napad na babcie w mieszkaniu oszustwo

Aktualności

Podszywali się pod służby i okradli mieszkanie

Czytaj więcej >
dzik

Aktualności

Dzik utknął w ogrodowym basenie. Załamał się pod nim lód

Czytaj więcej >
igloo

Aktualności

Domowe igloo zawaliło się na ojca i syna. Tragiczny finał

Czytaj więcej >
kuchenka

Aktualności

Kobieta znalazła na kuchence siedlisko pająków

Czytaj więcej >