Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Zatyczka od oleju ma bardzo przydatną funkcję w domu
Marta Idzikowska
Marta Idzikowska 21.03.2022 22:30

Zatyczka od oleju ma bardzo przydatną funkcję w domu

olej
youtube.com/ DomPełenPomysłów

Chyba każdy z nas choć raz w swoim życiu przekonał się, że używa pewnych przedmiotów niezgodnie z przeznaczeniem. Ostatnio pisaliśmy choćby o szufladzie w piekarniku, która ma nieznaną dla wielu osób funkcję (możesz przeczytać o niej tutaj).

Jak się okazuje, podobnie dzieje się z produktem spożywczym, którego nie może zabraknąć w żadnym domu - chodzi o olej, a konkretnie o jego plastikową zatyczkę.

Zatyczka od oleju - większość z nas ją wyrzuca, a to błąd

Większość z nas robi to automatycznie. Kupujemy olej w sklepie, a gdy przywozimy go do domu i chcemy z niego skorzystać, odrywamy zatyczkę i wyrzucamy ją do śmietnika.

Słusznie sądzimy, że ten element zapobiega wydostawaniu się gęstej cieczy na zewnątrz - gdyby go nie było, mogłaby się rozlać na przykład w naszym samochodzie. Skutki byłyby katastrofalne.

Jest to oczywiście jedna z funkcji omawianej zatyczki, jednak istnieje jeszcze jedna - równie ważna i przydatna! Nie wyrzucaj jej, tylko wykorzystaj do późniejszego gotowania.

Zatyczka od oleju - do czego służy?

Aby wykonać ten trik, wystarczy,  że odwrócisz zatyczkę do góry nogami, a następnie ponownie włożysz w otwór.

Dlaczego warto to zrobić? Otóż dzięki temu olej nie będzie pryskał podczas wylewania na patelnię! Będzie leciał mniejszym strumieniem, znaczenie ułatwiając ci smażenie.

Dodatkowo będzie ci dużo prościej dozować tę ciecz, dzięki czemu nie wlejesz jej zbyt wiele, jak to się często zdarza.

Naprawdę warto wykorzystać ten banalny trik podczas codziennego gotowania. Pozwoli on zaoszczędzić na produkcie i uniknąć problemów podczas kulinarnych eksperymentów.

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony youtube.com/ DomPełenPomysłów, gdzie możecie zobaczyć cały film o zatyczce od oleju.

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek:

Tagi: