olej
youtube.com/ DomPełenPomysłów
Marta Idzikowska - 24 Lutego 2021

Zatyczka od oleju ma bardzo przydatną funkcję w domu

Zatyczka od oleju to element, który większość z nas odrywa i wyrzuca do śmietnika. Jak się okazuje, jest to bardzo duży błąd! Otóż ten kawałek plastiku ma ważną funkcję, która znacznie ułatwia domowe gotowanie.

Chyba każdy z nas choć raz w swoim życiu przekonał się, że używa pewnych przedmiotów niezgodnie z przeznaczeniem. Ostatnio pisaliśmy choćby o szufladzie w piekarniku, która ma nieznaną dla wielu osób funkcję (możesz przeczytać o niej tutaj).

Jak się okazuje, podobnie dzieje się z produktem spożywczym, którego nie może zabraknąć w żadnym domu - chodzi o olej, a konkretnie o jego plastikową zatyczkę.

Zatyczka od oleju - większość z nas ją wyrzuca, a to błąd

Większość z nas robi to automatycznie. Kupujemy olej w sklepie, a gdy przywozimy go do domu i chcemy z niego skorzystać, odrywamy zatyczkę i wyrzucamy ją do śmietnika.

Słusznie sądzimy, że ten element zapobiega wydostawaniu się gęstej cieczy na zewnątrz - gdyby go nie było, mogłaby się rozlać na przykład w naszym samochodzie. Skutki byłyby katastrofalne.

„Nasz nowy dom”. Pani Beata, której sąsiad spalił dom, szczerze o swoim życiu„Nasz nowy dom”. Pani Beata, której sąsiad spalił dom, szczerze o swoim życiuCzytaj dalej

Jest to oczywiście jedna z funkcji omawianej zatyczki, jednak istnieje jeszcze jedna - równie ważna i przydatna! Nie wyrzucaj jej, tylko wykorzystaj do późniejszego gotowania.

Zatyczka od oleju - do czego służy?

Aby wykonać ten trik, wystarczy, że odwrócisz zatyczkę do góry nogami, a następnie ponownie włożysz w otwór.

Dlaczego warto to zrobić? Otóż dzięki temu olej nie będzie pryskał podczas wylewania na patelnię! Będzie leciał mniejszym strumieniem, znaczenie ułatwiając ci smażenie.

Dodatkowo będzie ci dużo prościej dozować tę ciecz, dzięki czemu nie wlejesz jej zbyt wiele, jak to się często zdarza.

Naprawdę warto wykorzystać ten banalny trik podczas codziennego gotowania. Pozwoli on zaoszczędzić na produkcie i uniknąć problemów podczas kulinarnych eksperymentów.

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony youtube.com/ DomPełenPomysłów, gdzie możecie zobaczyć cały film o zatyczce od oleju.

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News