Stare złotówki
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/_Alicja_
Weronika Dadok - 5 Lutego 2021

Stara złotówka, którą może mieć w swoim domu jest wiele warta

Stare polskie monety ostatnio zyskują bardzo na wartości. Aby jednak móc czerpać z nich zysk, muszą być w idealnym stanie. Być może i ty jesteś posiadaczem takiej monety, lepiej sprawdzić, ponieważ zysk jest spory!

Złotówka z czasów PRL-u może być warta dziś nawet kilka tysięcy złotych. Moneta musi być w bardzo dobrym stanie. Liczy się także rok wybicia.

Należy jednak wiedzieć, że starych złotówek nie można czyścić. Wypolerowane niestety stracą swoja wartość. Jeśli chodzi o wycenę, można poprosić o nią eksperta ze sklepu numizmatycznego, bądź poszukać pomocy online.

Rozpoznanie cennej złotówki

Dużą wagę ma także (oprócz stanu monety) rok wybicia i znaki mennicze. Ciekawy jest fakt, że moneta może zyskać na wartości, gdy powstała w wyniku wady fabrycznej.

Warto zatem przeszperać zakamarki swojego domu w celu potencjalnego znalezienia takiego skarbu. Być może w starych szufladach kryje się jedna złotówka, która może być warta nawet kilka tysięcy złotych.

Dom Tadeusza RydzykaDom Tadeusza RydzykaCzytaj dalej

Już 6-10 lutego odbędzie się wielodniowa aukcja Gabinetu Numizmatycznego, w której trakcie będzie można licytować między innymi obiegowe monety PRL.

Obecnie na aukcji jest już 20 groszy z 1957 roku, które warte jest 400 (cena wywoławcza). Ostateczna cena może wynieść nawet 1000 złotych. Co interesujące, trzy monety 1 zł z 1957 roku mają cenę wywoławczą 1000 złotych każda.

W wyjątkowych przypadkach płacono za nie nawet kilka tysięcy złotych!

Złotówka

Zdjęcie jest screenem z portalu Youtube.pl z kanału Gabinet Numizmatyczny D. Marciniak, jeśli chcesz zobaczyć całość nagrania, odwiedź stronę

PRL wraca do łask

Już od kilku lat możemy zaobserwować wzmożoną modę na przedmioty z PRL-u. Nie tylko stare pieniądze podbijają serca koneserów.

Także rzeczy użytku codziennego zyskują z powodzeniem nowe życie, nierzadko za dość wygórowaną cenę. Inwestują w nie nie tylko kolekcjonerzy, ale także miłośnicy aranżacji wnętrz. Niegdyś wyrzucane na śmietnik fotele i krzesła, dziś warte są nawet kilka tysięcy złotych.

Źródło: kobieta.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News