Zmechacony sweter
pixabay.com/Marisa_Sias(CC0 Domena publiczna)
Weronika Dadok - 13 Stycznia 2021

Świetne sposoby na zmechacony sweter

Jeśli twoje swetry zaczynają po jakimś czasie się mechacić, to znajdziesz w tym artykule idealne wskazówki, jak zwalczyć ten problem. To dość nieestetyczny problem, którego doświadcza większość posiadaczy swetrów.

Każdy, kto lubuje się w ciepłych swetrach, posiada w swojej szafie, chociażby jeden, który jest zmechacony. Zdarza się, że jesteśmy na tyle przyzwyczajeni do wybranego ubrania, że trudno się nam z nim rozstać mimo tej niedoskonałości.

Wtedy z pomocą przybywają sprawdzone sposoby, które pomogą uratować sytuację. Dzięki nim bez trudu usuniesz zmechacenia ze swojego swetra.

Problem ten dotyka zwykle dzianin akrylowych - wyjatkowo podatnych na tę przypadłość. Tworzą się na niej kulki, które łącząc się, powodują utratę dawnej struktury naszej odzieży.

Jak odświeżyć zmechacony sweter

Aby zapobiec zmechaceniu się swetra, wystarczy, że zaopatrzysz się w jedno, lub kilka z wymienionych niżej narzędzi. Jest duże prawdopodobieństwo, że chociażby część z nich już posiadasz w swoim domowym asortymencie. Po ich zastosowaniu zmechacone ubranie zyska nowe życie.

Pani Marta znalazła w ogrodzie coś niesamowitego, „Zrobiłam sensację na pół wsi”, wygląda zatrważającoPani Marta znalazła w ogrodzie coś niesamowitego, „Zrobiłam sensację na pół wsi”, wygląda zatrważającoCzytaj dalej

Maszynka do ubrań na zmechacony sweter

Maszynka do golenia jest w posiadaniu zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Większość osób zatem może się posłużyć nią również w kwestii usuwania nieestetycznych zmechaceń. Wystarczy ułożyć dzianinę na płaskiej, jednolitej powierzchni i czyścić ją delikatnymi ruchami, aby nie zniszczyć ubrania. Należy wykonywać tę czynność na sucho.

Pumeks na zmechacony sweter

Choć pumeks jest może rzadziej spotykany niż maszynka do golenia, jeśli mówimy o wyposażeniu domowym, to również idealnie nada się do zwalczania uporczywych kulek na ubraniu. Wystarczy, że nałożymy na niego skarpetę z nylonu i zaczniemy pocierać sweter. Po kilku minutach zauważysz różnicę.

Rolka z taśmą klejącą - idealna na zmechacony sweter

Możemy również użyć specjalnej rolki, która rozprawi się z problemem. Możesz znaleźć ją w wielu sklepach lub drogeriach. Jednak jeśli stopień zmechacenia jest naprawdę spory, takie narzędzie może mu nie sprostać.

Golarka do ubrań ratunkiem na zmechacony sweter

Na rynku można znaleźć wiele propozycji jeśli chodzi o ten sprzęt. Jeśli domowe sposoby nie są dla ciebie satysfakcjonujące, polecamy tę inwestycję. Golarkę do ubrań znajdziesz w sklepach między innymi w sklepach AGD.

Wszystkie z powyższych metod należy stosować regularnie. Dzięki temu ubrania w twojej szafie zawsze będą prezentować się doskonale.

Jeśli interesują cię inne sprawdzone i domowe sposoby przy użyciu produktów, które już posiadasz, zapraszamy do zapoznania się z artykułem Aż 10 zastosowań jednego produktu, który każdy ma w swoim domu

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News