Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Salon > Zrobiłam domowy nabłyszczacz do parkietu i paneli. Podłoga w moim domu wreszcie lśni jak nowa
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 10.08.2023 16:07

Zrobiłam domowy nabłyszczacz do parkietu i paneli. Podłoga w moim domu wreszcie lśni jak nowa

nabłyszczacz do paneli
Canva / HAKINMHAN, Getty Images Pro

Wygląd podłogi ma wpływ na to, jak wygląda całe nasze mieszkanie. Przetestowała wiele kupnych preparatów, jednak nic nie działa tak, jak mój domowy nabłyszczacz do paneli. Wszystkie potrzebne składniki większość z nas ma w swoim domu.

Dlaczego podłogi mają takie znaczenie?

Mówi się, że jeśli podłoga jest brudna, to całe pomieszczenie jest nieposprzątane. Niestety coś w tym jest, ponieważ podłoga zajmuje naprawdę ogromną powierzchnię i od razu rzuca się w oczy. Jaki nabłyszczacz do podłogi sprawdzi się najlepiej?

Na rynku znajdziemy naprawdę sporo nabłyszczaczy do paneli, które mają zdziałać cuda i perfekcyjnie odświeżyć naszą podłogę. Jednak zdecydowanie lepiej w tym przypadku sprawdzi się nabłyszczacz do paneli przygotowany w domu.

Domowy nabłyszczacz od paneli świetnie odświeży podłogę, jest ekologiczny i naprawdę tani. Jak przygotować własny, domowy nabłyszcza do paneli? Wszystkie niezbędne składniki znajdziemy w kuchennych szafkach.

nabłyszczacz do paneli
Canva / 1989_s, Getty Images

Jak zrobić domowy nabłyszcza do paneli?

Domowy nabłyszczacz do paneli potrafi zdziałać cuda. Moje podłogi lśnią po każdym użyciu. Jednak jak go przygotować? Do zrobienia nabłyszczacza będzie potrzebny ocet, oliwa z oliwek i woda.

Łączymy dwie łyżki oliwy z oliwek i pół szklanki octu. Następnie dodajemy pół litra wody i mieszankę przelewamy do butelki z atomizerem. Całość mieszamy i nasz nabłyszczacz jest gotowy do użycia.

Przed użyciem nabłyszczacz do paneli należy dokładnie odkurzyć, a następnie umyć podłogę. Na tak przygotowaną podłogę możemy zastosować nabłyszczacz. Jednak jak to dokładnie zrobić?

Jak nabyłszczyć panele?

Nabłyszczaczem spryskujemy podłogę, a następnie przy użyciu miękkiej ściereczki rozprowadzamy go po panelach. Panele będą błyszczeć jak nigdy. Nabłyszczacza do paleni warto używać regularnie, dzięki temu panele zawsze będą wyglądać jak nowe.

Domowy nabłyszczacz do paneli przygotujemy za grosze. Potrafi zdziałać cuda i jest fantastycznym zamiennikiem gotowych preparatów.

nabłyszczacz do paneli
Canva / arturmarciniecphotos