DomekIOgrodek.pl
ładny zapach w domu

fot. shironosov/canva.com

5 sposobów na piękny zapach w domu

8 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

W naszych domach bardzo często dochodzi do niepożądanych momentów, w których musimy walczyć z brzydkim zapachem. Są sposoby na to, by momentalnie się ich pozbyć, a goście, przychodzący w nasze progi doświadczyli wyjątkowo pięknej woni, dzięki fantastycznym i naturalnym trikom. Ładny zapach w domu to w końcu podstawa.

Przychodząc do domu po ciężkim dniu pracy, większość z nas pragnie odpoczynku, a nieprzyjemne zapachy mogą nam go skutecznie uniemożliwić. Co zrobić, by takie sytuacje się nie przydarzały?

Skuteczne sposoby na ładny zapach w domu

Powoli zbliżamy się do połowy listopada, a więc już wkrótce zaczniemy odliczać dni do świąt Bożego Narodzenia. Okres świąteczny kojarzy się nam się z zapachem mandarynek, pomarańczy, choinki, goździków, ale też np. zapachowych szyszek, które są pierwszym z proponowanych przez nas sposobów na ładny zapach w domu.

Aby je stworzyć, należy zebrać kilka szyszek, a następnie na godzinę wsadzić do piekarnika, by wyschły. Dzięki temu będziemy mogli otworzyć łuski szyszek i pozbyć się znajdujących na powierzchni bakterii i drobnoustrojów. Kiedy ostygną, należy zamknąć je w szczelnym worku lub samarce i wlać kilka kropel olejku eterycznego, spryskać wodą, wstrząsnąć i powtórzyć procedurę. Później dolewamy wodę i odstawiamy na ok. 6 tygodni, wstrząsając raz w tygodniu. Jeśli zapach będzie za słaby, można dolać olejku.

Może wydawać się to nieco skomplikowane, jednak jest to bardzo proste. Idąc dalej, proponujemy słoiki zapachowe. Naturalny zapach można wydobyć dzięki wsadzonym do niego cytrusom, ziołom i przyprawom, które według naszego uznania będą stanowiły piękną kompozycję zapachową. Po jakimś czasie uzyskamy doskonały efekt.

pilne domek i ogródek

Pilny komunikat GIS dot. domowego produktu

CZYTAJ DALEJ

Trzeci sposób, który sprawi, że nasz dom wypełni się doskonałą wonią to cytrusowe świeczki zapachowe z nutą lawendy. Do ich wykonania potrzebujemy wosku, skórki od cytryny, suszonej lawendy oraz knota do świecy. To połączenie sprawi, że nie wydamy dużo pieniędzy, ani się nie napracujemy, a zyskamy wspaniały zapach.

Jak uzyskać ładny zapach w domu?

Genialnym sposobem na ładny zapach w domu są naturalne odświeżacze powietrza. Nie mówimy tutaj jednak o sklepowych. Znacznie zdrowsze będzie własnoręczne wykonanie takiego odświeżacza, wystarczy 10 kropel olejku eterycznego, kilka łyżek wody, butelka z atomizerem i to wszystko.

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@domekiogrodek.pl.

Źródło: regiodom.pl, tipy.interia.pl

Czy wiesz, jak segregować śmierci z gospodarstwa domowego? Łatwo się pomylić

Pytanie 1 z 7

Czego nie wolno wrzucać do niebieskiego pojemnika?

Czy poznasz wszystkie budynki z "Rancza''? Tylko najwięksi fani serialu znają je wszystkie

Slajd 1 z 5

fot. Autorstwa wg22, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56245565

Sklep Więcławskiej i ławeczka

To jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w serialu. Przed sklepem Więcławskiej na legendarnej już ławeczce zawsze przesiadywali ci sami, uwielbieni przez widzów bohaterowie: Solejuk, Hadziuk, Pietrek i Jan Japycz. Ich konwersacje nierzadko rozbawiały fanów do łez.

Karol Osiński Autor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

Porady domowe

Jak wyczyścić okap? Wystarczy sięgnąć po nieoczywisty produkt

Czytaj więcej >

Porady domowe

Jak wyczyścić przypalony garnek? Wystarczy odrobina wody i produkt, który każdy ma w swoim domu

Czytaj więcej >

Porady domowe

Jak wypolerować meble? Naturalna mikstura działa cuda

Czytaj więcej >

Porady domowe

Jak poprawić wygląd czarnych ubrań?

Czytaj więcej >

Porady domowe

Jak wyczyścić żelazko? Produkt, który każdy ma w swoim domu, działa cuda

Czytaj więcej >

Porady domowe

Sposoby na czyszczenie ścian

Czytaj więcej >