Poczta Polska
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Marta Idzikowska - 19 Stycznia 2021

Abonament rtv - Poczta Polska ściga dłużników

Abonament RTV to opłata wynikająca z posiadania telewizora lub odbiornika radiowego. Jak się okazuje, większość Polaków go nie płaci, co powoduje, że jesteśmy dłużni Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji ponad miliard złotych! Poczta Polska zajęła się ściganiem obywateli ze względu na zaległą daninę - w 2020 roku wysłano prawie 300 tysięcy wezwań.

Jeśli jesteś pełnoletnim obywatelem Polski posiadającym odbiornik radiowy lub telewizor, to jesteś zobowiązany do opłacenia abonamentu RTV. Pierwotnie założeniem tego abonamentu było opłacanie mediów publicznych, aby zachować ich niezależność i wysoką jakość.

Jednak w Polsce od lat występuje problem wynikający z niepłaceniem tej obowiązkowej daniny. Może to wynikać z faktu, że ogólna ocena naszej krajowej telewizji przez obywateli jest niezwykle niska. Tej trudności nie udało się rozwiązać żadnemu z panujących rządów.

Organem ścigającym niepłacących Polaków jest Poczta Polska.

Abonament RTV - Poczta Polska ściga dłużników

Suma abonamentowych zaległości w Polsce wynosi... 1,23 miliarda złotych! Jest to gigantyczna kwota, zważając na to, że Poczta Polska w 2020 wysłała prawie 300 tysięcy upomnień do obywateli, którzy nie zapłacili za abonament RTV. Jak informuje portal Business Insider Polska, zrealizowano jedynie niecałe 60 tysięcy upomnień.

Tragiczne nagranie, kobieta pukała do drzwi, chwilę później stało się coś strasznego. Niewyobrażalne zakończenieTragiczne nagranie, kobieta pukała do drzwi, chwilę później stało się coś strasznego. Niewyobrażalne zakończenieCzytaj dalej

Jeśli z kolei chodzi o nakaz zapłaty, Poczta Polska wystawiła ich ponad sto tysięcy, z czego zrealizowano prawie 90 tysięcy. Dzięki temu spółka Skarbu Państwa wzbogaciła się o kwotę ponad 81 milionów złotych, z czego do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trafiło prawie 77 milionów złotych.

Wciąż jednak pozostaje zadłużenie o zawrotnej kwocie 1,23 miliarda złotych, dlatego Poczta Polska ściga dalej. Problem jest bardzo niepokojący - abonamentu RTV nie płaci dwie trzecie obywateli!

Abonament RTV wyższy w 2021 roku

Od stycznia tego roku za abonament zapłacimy więcej niż w ubiegłym roku. Opłata wzrosła z 7 złotych do 7,50 zł.

Jeśli natomiast chodzi o używanie odbiornika telewizyjnego lub radiofonicznego i telewizyjnego, to przygotujmy się na opłatę miesięczną 24,50 zł. Jest to wzrost o 1,80 zł.

Niektórzy obywatele są zwolnieni z płacenia abonamentu RTV. Są to takie grupy jak osoby, które ukończyły 75 rok życia, posiadacze pierwszej grupy inwalidzkiej, weterani, którzy zostali inwalidami wojennymi albo wojskowymi czy emeryci po 60. roku życia pobierający emeryturę, której wysokość nie przekracza 50 procent kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

Źródło: money.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News